امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با طلاب و روحانیون مدرسه علمیه مهدیه فاضل بیرجند دیدار و گفتگو کرد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با طلاب و روحانیون مدرسه علمیه مهدیه فاضل بیرجند دیدار و گفتگو کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تسلیت فرارسیدن ایام درگذشت آیت‌الله العظمی عبدالکریم حائری یزدی، موسس و بنیانگذار حوزه علمیه قم، اظهار داشت: آیت‌الله حائری یزدی با تأسیس حوزه علمیه قم حرکت ارزشمند و ماندگاری را در تاریخ دین اسلام انجام داد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی پیش از ظهر امروز در دیدار با طلاب و روحانیون مدرسه علمیه مهدیه فاضل بیرجند با تسلیت فرارسیدن ایام درگذشت آیت‌الله العظمی عبدالکریم حائری یزدی، موسس و بنیانگذار حوزه علمیه قم، اظهار داشت: آیت‌الله حائری یزدی با تأسیس حوزه علمیه قم حرکت ارزشمند و ماندگاری را در تاریخ دین اسلام انجام داد.

وی با اشاره به تحولات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی منطقه و دنیا، تصریح کرد: اینکه مقام معظم رهبری بعد از انقلاب اسلامی و دوران جنگ تحمیلی هنوز چفیه بر دوش دارند، به‌این خاطر است که جنگ با دشمنان اسلام به پایان نرسیده است.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: در حال حاضر عرصه‌های اقتصادی و سیاسی به عنوان میدان جدید دشمن تعریف شده است.

عبادی با بیان اینکه غرب از جایگاه ایران اسلامی در دنیا نگران است، افزود: تحریم‌های فلج کننده اقتصادی، تهاجم فرهنگی و همچنین فضاسازی‌های سیاسی همه با هدف جلوگیری از رشد، پیشرفت و الگو شدن ایران اسلامی است.

وی ادامه داد: جنگ فرهنگی از دیگر عرصه‌های بسیار مهمتر و حیاتی‌تر است، چراکه میدان تهاجم فرهنگی کانون خانواده‌ها است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی شبکه‌های ماهواره‌ای را خطر بزرگ برای خانواده‌ها دانست و گفت: شهروندان در کشورهای اروپایی برای تماشای شبکه‌های ماهواره‌ای ملزم به پرداخت هزینه هستند، اما در کشور ایران اسلامی به‌ طور رایگان قابل دریافت است.

عبادی با بیان این که مسئله فرهنگ از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی است، یادآور شد: هدف اصلی تهاجم‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی دشمنان انقلاب اسلامی، تضعیف روحیه باور جوانان و مردم ایران است.

وی با اشاره به اینکه در غرب حقوق زنان رعایت نمی‌شود، گفت: غربی‌ها حاضر نیستند در حوزه فرهنگی کسی یا کشوری بخواهد سیاست‌های رفتاری و فرهنگی آنها را نقد کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه عرصه فرهنگ از جمله اصول حیاتی کشور است، تأکید کرد: مهمترین میدانی که باید طلاب و روحانیون در آن ورود فعالی داشته باشند، میدان جنگ فرهنگی است.

عبادی خاطرنشان کرد: لازم است در حوزه‌های فرهنگ اقتصاد مقاومتی، قانون‌مداری، مسئولیت‌پذیری و همچنین دیگر سطوح اجتماعی که همواره در اسلام بیش از گذشته توجه کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا