امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با وزیر نیرو دیدار و گفتگو کرد/طرح مطالعاتی آب‌های فسیلی در خراسان جنوبی انجام می‌شود

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با وزیر نیرو دیدار و گفتگو کرد/طرح مطالعاتی آب‌های فسیلی در خراسان جنوبی انجام می‌شود

حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند، به دیدار امروز خود با وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: در این دیدار که ظهر امروز با حضور استاندار خراسان جنوبي و نمایندگان استان در مجلس برگزار شد پیرامون مباحث و موضوعات مرتبط با اين حوزه بحث و گفتگو شد.
یه گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی افزود: در این نشست مسائل و مشکلاتی از جمله تعيين تکليف سهم طبس از آب انتقالی به يزد تاکید شد که وزیر نیرو نیز قول پیگیری داد که طبس نیز از سهیمه انتقال آب به استان یزد برخوردار شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: همچنین در این دیدار در مورد تامين اعتبار مورد نياز برای مطالعه و اجراي طرح تصفيه خانه‌هاي فاضلاب استان بحث شد که وزیر در این زمینه نیز قول همکاری داد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه در این دیدار بنده از وضعیت کند موضوع انتقال آب به خراسان جنوبی گلایه کردم، اظهارداشت: متاسفانه علی رغم گذشت یکسال هنوز تکلیف خراسان جنوبی در موضوع انتقال اب مشخص نشده است و به نظر می رسد که وزارت نیرو هنوز در این زمینه دچار سردرگمی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۴۲۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود، گفت: وزیر در این دیدار گفت که هنوز بحث انتقال آب به خراسان جنوبی از سد دوستی و یا خلیج فارس در دست مطالعه است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تصریح کرد: مطالعه آب‌های فسیلی که در عمق بیش از هزار متر زمین هستند و منابع آبی بسیار ارزشمندی به حساب می‌آیند از دیگر قول های وزیر نیرو در این دیدار بود که قرار شد در سه نقطه ایران از جمه خراسان جنوبی صورت گیرد.

حجت الاسلام عبادی افزود: این طرح مطالعاتی تا پایان سال جاری آغاز می‌شود و در صورت وجود منابع آب فسیلی در خراسان جنوبی یک گنجینه آبی ارزشمندی برای استان خواهد بود.

وی اظهارداشت: وزیر نیرو همچنین در این دیدار قول مساعد دادند که در زمینه آبرسانی به روستاهای استان از جمله مجتمع آبرسانی آهنگران که بخشی از قاینات و درمیان را شامل می‌شود اهتمام بیشتری صورت گیرد.
]

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا