امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خاورستان: در صورت اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، عربستان گرفتار بحران و دردسرهای بیشماری خواهد شد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خاورستان: در صورت اجرای حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر، عربستان گرفتار بحران و دردسرهای بیشماری خواهد شد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با خبرنگار واحد سیاسی خاورستان در ارتباط با حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستان اظهار داشت: در صورت اجرای این حکم، عربستان گرفتار بحران و دردسرهای بیشماری خواهد شد که بعدا نخواهد توانست آن ها را مدیریت کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در خصوص صادر شدن حکم اعدام آیت الله نمر باقر النمر از سوی دادگاه جناحی ریاض عربستان گفت: این حکم که برای عالمی که فعالیت دینی انجام می دهد صادر می شود، مشخص است که کاملا جنبه سیاسی دارد و اصلا در چهارچوب مقررات و قوانین نمی گنجد.

وی این حکم را خلاف حقوق بشر دانست و افزود: لازم است کشورهای حامی حقوق بشر که فریاد حمایت از حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده در این زمینه ورود پیدا کنند.
نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وقتی در کشور ماحکم اعدام یک قاچاقچی مواد مخدر که زندگی ها را متلاشی کرده و جنایت هایی مرتکب شده است، صادر می شود، فریاد حقوق بشر کشورهای غربی بلند می شود اما در عربستان که حکم اعدام فردی که مجتهدی دینی است و فعالیت دینی دارد نه فعالیت دیگری؛ سکوت می کنند و لازم است حامیان حقوق بشر بیانیه صادر و از ایشان حمایت کنند.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه این اقدامات به نفع عربستان نخواهد بود و عربستان از روی استیصال این کار انجام می دهد تصریح کرد: اگر عربستان بخواهد واقعا به امر ورود پیدا کند، در کوتاه مدت و مخصوصا در دراز مدت عوارض بسیار زیادی برای آن خواهد داشت که نخواهد توانست ابعاد این قضیه را جمع کند و به نوعی تعادل خودش را از دست خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد: متأسفانه در عربستان آزادی بیان به هیچ وجه وجود ندارد و کشوری است که همواره پشتیبان تروریست ها، افراطی ها و تکفیری ها بوده و این برای کشوری که به عنوان یک کشور اسلامی مطرح است و این گونه رفتارهایی از خودش نشان می دهد که مایه وهن اسلام و قرآن در کشورهای دیگر باشد؛ خیلی بد است و دشمنان اسلام برای کوبیدن اسلام و قرآن به شیوه، رفتار و کردار دولت عربستان استناد می کنند
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف گفت: ما مسلمانان باید طوری عمل کنیم که الگو باشیم و مورد استناد خوب قرار بگیریم نه اینکه هرچی کشتار، ترور، غارت و فضای بسته، امنیتی و خفقان است به دنیای اسلام استناد شود و هرچه فضای باز است به کشورهای دیگر استناد شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی تأکید کرد: علما، بزرگان، نخبگان و سیاسیون در دنیای اسلام، چه شیعه و چه سنی؛ همه باید در برابر این حکم موضع بگیرند که در واقع این روشی بسیار نادرست است که اگر بعدا باب شود، موجبات تفرقه و اختلاف را در دنیای اسلام فراهم خواهد کرد.
وی افزود: در صورت اجرای این حکم، عربستان گرفتار بحران و دردسرهای بیشماری خواهد شد که بعدا نخواهد توانست آن ها را مدیریت کند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا