امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی: هیچ جریان سیاسی در کشور علاقه ندارد ما در تحریم باشیم

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی: هیچ جریان سیاسی در کشور علاقه ندارد ما در تحریم باشیم
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی “خاورستان” اظهار داشت: دولت خدمتگزار بایستی به بیانات مقام معظم رهبری بیشتر توجه کند و به جای توجه به خارجی ها به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی تکیه کند .
hastee
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی، به نقل از خاورستان؛ حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی گفت : مقام معظم رهبری در همان ابتدای کار فرمودند من به این مذاکرات خوشبین نیستم .
وی افزود : ایشان در بیاناتشان تأکید فرمودند اگر ما یک قدم کوتاه بیاییم آمریکایی ها طلبکار تر،جسورتر و پر رو تر می شوند .

وی تصریح کرد : شاید بعضی آقایان این فرمایش مقام معظم رهبری را باور نداشتند و تصور می کردند اگر ما ادبیات ملایم تری داشته باشیم آمریکایی ها دست از شیطنت ها و نیرنگ ها و دشمنی ها برمی دارند .
وی افزود : براساس همین تصور غلط فضایی ایجاد شد که دولت مردان ما در سیاست خارجی ادبیات خود را تغییر داده و لحن خود را ملایم کردند و نتیجه این کار طلبکارتر شدن آمریکایی ها بود .
نماینده مردم شهرستان های بیرجند درمیان و خوسف تصریح کرد: این ماجرا تجربه خوبی برای سیاست مداران ما و همچنین ملت عزیز ما بود که با ماهیت آمریکا آشنایی بیشتر داشته باشند .
وی خاطرنشان کرد : باید صحبت هایی با همین لحن تند در جواب جان کری توسط مقامات ایرانی مخصوصا آقای ظریف و رئیس جمهور محترم عنوان شود تا آمریکایی ها بفهمند که ما گردن در مقابل آن ها کج نکرده و نخواهیم کرد .
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با آمریکا تصریح کرد : این صحبت ها ، صحبت های یک سیاست مدار کارکشته است .
وی افزود : مقام معظم رهبری علاوه بر جایگاه مذهبی و ولایت فقیه ، یک سیاست مدار کارکشته هستند و چون همواره در متن مبارزه ها بوده اند بیش از هر کس و جریان دیگر آمریکایی ها را به خوبی می شناسند .
وی خاطرنشان کرد : هر چه زمان بیشتر می گذرد این حقیقت بیشتر آشکار می شود که صحبت های ایشان بسیار حساب شده و دقیق است .
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه هیچ جریان سیاسی در کشور علاقه ندارد ما در تحریم باشیم اظهار داشت : انتقادات از دستگاه دیپلماسی برای این است که قدم هایی که برای حذف تحریم ها برداشته می شود بایستی حساب شده و هوشمندانه و دقیق باشد .
وی افزود : قدم ها را باید محکم و دقیق و حساب شده و منطقی و بدون تعجیل بیش از اندازه برداریم تا آن ها فکر نکنند ما خیلی عجله داریم .
وی تأکید کرد دولت خدمتگزار بایستی به بیانات مقام معظم رهبری بیشتر توجه کند و به جای توجه به خارجی ها به ظرفیت ها و توانمندی های داخلی تکیه کند .
نماینده مردم شهرستان های بیرجند درمیان و خوسف اظهار داشت : احساس می کنم برخی وزرا منتظرند سیاست خارجه همه مشکلات را حل کنند در صورتی که بنده انتظار دارم سیاست داخلی تحرک بیشتری داشته باشد و اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گیرد .
وی با بیان اینکه باید به این فرض هم توجه شود که ممکن است رفع تحریم ها چندین سال طول بکشد ، تصریح کرد: روش های اقتصاد مقاومتی را در داخل باید به صورت جدی به کار بگیریم تا در آینده دچار ضعف نشویم و بتوانیم در مذاکرات به نتایج خوبی برسیم .
حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه ما باید قدم های صحیحی در دستگاه دیپلماسی برداریم تاکید کرد : امید ما به آمریکا و غرب نیست بلکه امید ما به خداوند عزوجل است .
وی افزود : از آن جایی که خداوند متعال در این ۳۵ سال همواره ما را یاری کرده است خیلی امیدوار به آینده هستم و چشم انداز آینده را خیلی خوب می بینم .
http://khavarestan.ir/news/13736

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا