امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي: با توجه به وجود جاذبه هاي زياد گردشگر ي، خواهان حضور گردشگران و سرمايه گذاران سوئيسي در استان هستيم

حجت الاسلام عبادي: با توجه به وجود جاذبه هاي زياد گردشگر ي، خواهان حضور گردشگران و سرمايه گذاران سوئيسي در استان هستيم

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در بازدید سفير سوئيس در ايران به همراه جمعي از مسئولان استان و محلي در آرامگاه ابن حسام خوسفي شاعر ايراني قرن نهم هجري گفت: اصل احترام متقابل مهم ترين و محوري ترين اصل در روابط و مناسبت هاي جمهوري اسلامي و ديگر دولت هاي جهان است که اين موضوع در روابط دو کشور ايران و سوئيس به وضوح قابل درک است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خو سف در مجلس شورای اسلامی به نقل از روزنامه خراسان جنوبی، سفير سوئيس در ايران به همراه جمعي از مسئولان استان و محلي بر مزار ابن حسام خوسفي شاعر ايراني قرن نهم هجري حاضر شد و به مقام اين شاعر اداي احترام کرد و با توضيحات «محمد علي رحيمي» شاعر معاصر خوسف با اين شاعر آشنا شد و کتاب ديوان ابن حسام به وي هديه شد.

بنابر اين گزارش بازديد از اماکن و بافت تاريخي شهر خوسف و يکي از خانه هاي قديمي (خانه مالکي ) و آشنايي با سبک معماري و زندگي مردم اين ديار از ديگر برنامه هاي سفير سوئيس در ايران بود .

حضور در مزرعه پرورش گل نرگس ( روستاي دستگرد ، ۱۸ کيلومتري خوسف ) ديگر برنامه سفير سوئيس در اين سفر بود که با توضيحات مدير جهاد کشاورزي اين شهرستان از نزديک با شيوه کاشت ،داشت و برداشت اين محصول شاخص خوسف آشنا شد.«جوليو هاز» زماني که در مزرعه گل نرگس قدم مي زد ، از روييدن گل نرگس در بيابان تعجب کرد و گفت:در بازگشت به کشورم، از خوسف به عنوان منطقه اي نام مي برم که در آن روئيدن گل را مي توانيم ببينيم وي در ادامه بيان کرد که تحت تاثير فعاليت ها در اين شهرستان قرار گرفتم ، از اين رو موضوع هاي زيادي براي انتقال به سوئيس دارم، که کويرنوردي از جمله اين موضوع هاي مهم است که مسئولان اين شهر مي توانند آن را مورد توجه براي جذب گردشگران قرار دهند و از سوي ديگر مردم اين خطه نبايد در معرفي توانمندي هاي خود به يک يا دو کشور قناعت کنند.

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي گفت: اصل احترام متقابل مهم ترين و محوري ترين اصل در روابط و مناسبت هاي جمهوري اسلامي و ديگر دولت هاي جهان است که اين موضوع در روابط دو کشور ايران و سوئيس به وضوح قابل درک است.

حجت الاسلام والمسلمين «عبادي» افزود: با توجه به وجود جاذبه هاي زياد گردشگر ي ، خواهان حضور گردشگران و سرمايه گذاران سوئيسي در استان هستيم .

فرماندار خوسف هم با اشاره به توانمندي هاي بالقوه و بالفعل اين شهرستان گفت: ۹۰ درصد اشتغال مردم خوسف در حوزه کشاورزي، باغي و دامي است و اين شهر رتبه اول استان و پنجم کشور را در توليد گل نرگس و رتبه هاي برتر در توليد شير و گوشت و … را دارد.

«فرجامي فرد» با اشاره به ظرفيت معدني خوسف افزود: وجود دو شهرک صنعتي، معدن مس قلعه زري (بزرگترين معدن مس زيرزميني کشور)، معدن سنگ آهن هيزو (با مشارکت سرمايه گذار خارجي) و معدن آهن بيشه، وجود ۳۳ درصد ذخاير معادن استان، وجود ۲۹ درصد انواع مواد معدني استان، وجود معادن طلا (معدن کانسار طلاي طاهر آباد) با ذخيره اي بالغ بر ۸٫۵ ميليون تن کانسنگ طلا، معدن طلاي خونيک واقع در روستاي برزاچ، معدن طلاي شيخ آباد، معدن طلاي شادان)، وجود معادن مختلف ديگر (معدن خاک صنعتي بيدستان ، سنگ لاشه ، مرمريت،گرانيت، گچ و آهک) از جمله قابليت هاي بخش صنعت و معدن در اين شهرستان است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا