امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي: جشنواره رضوي نگاه هنرمندان را تغييرمي دهد

حجت الاسلام عبادي: جشنواره رضوي نگاه هنرمندان را تغييرمي دهد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روزنامه خراسان جنوبی، گفت: برگزاري جشنواره فرهنگي هنري رضوي موجب بازشدن پنجره هاي جديدي در مقابل هنرمندان و تغيير نگاه آن ها به هنر مي شود.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی با تاکيد براين که هنر دربرگيرنده ايده هايي است که به نفع مردم است به «خراسان جنوبي» گفت: همراهي هنر با هر چيزي موجب افزايش تاثيرگذاري و فراگيري بيشترآن مي شود.

بر اين اساس ادغام هنر با معارف فرهنگ رضوي باعث ماندگاري و تاثيرگذاري بيشتري در جامعه مي شود.

حجت الاسلام «عبادي» با اشاره به اين که نتايج کار هاي فرهنگي به تدريج و در دراز مدت آشکار مي شود، خاطرنشان کرد: مسئولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان نبايد فقط به برپايي جشنواره نقاشي خط وحروف نگاري رضوي در زمان خاصي از سال اکتفا کنند بلکه با فراهم کردن شرايط لازم، بايد زمينه شکوفايي استعدادهاي هنري جامعه هدف به ويژه جوانان را فراهم کنند.

وي ادامه داد: اگر اين کار انجام شود پنجره هاي جديدي به روي هنرمندان شرکت کننده در اين جشنواره باز مي شود و نگاه آن ها به اين مسائل تغيير مي کند. براي برپايي هرچه بهتر اين جشنواره ضمن اطلاع رساني خوب بايد زمينه تشويق هنرمندان شرکت کننده درجشنواره را با درنظر گرفتن جوايز مناسب براي اين منظور فراهم کنند.

وي تاکيد کرد: دستگاه هاي اجرايي ديگر هم درصورت امکان بايد در برپايي اين جشنواره اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان را ياري دهند. وي افزود: رمز ماندگاري معارف رضوي آن است که اين فرهنگ برگرفته از منبع لايزال الهي است. سبک زندگي انسان سرشار ازمعارفي است که موجب ايجاد شور و نشاط و در نتيجه موجب پويايي مي شود وآن چه دراين زمينه مهم است اين که فرهنگ رضوي با فطرت وجودي انسان سازگار است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا