امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي خبر داد: سرمايه گذاري ۲۰۰ ميليارد توماني بنياد بركت در صنايع خراسان جنوبي

حجت الاسلام عبادي خبر داد: سرمايه گذاري ۲۰۰ ميليارد توماني بنياد بركت در صنايع خراسان جنوبي

نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس از حمايت و سرمايه گذاري ۲۰۰ ميليارد توماني بنياد بركت در بخش هاي مختلف صنعت خراسان جنوبي خبر داد و گفت: اين سرمايه گذاري به صورت مشاركتي انجام مي شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار شبستان در بیرجند به دیدار امروز (۱۹ شهریور) خود با نوروزی، مدیرعامل بنیاد برکت اشاره کرد و گفت: در این دیدار که استاندار خراسان جنوبی نیز حضور داشت، درخصوص وضعیت، مشکلات و محرومیت استان در بخشهای آب، کشاورزی، صنعت و کمبودهای استان در بخش های مسجد، مدرسه و … گزارشی ارائه شد.

 وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت تاکنون ۱۴ مدرسه در شهرها و روستاهای مختلف استان احداث کرده است، افزود: بیشتر فعالیت بنیاد برکت با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم انجام می شود.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این دیدار درخواست مساعد بیشتری از سوي بنياد بركت برای ساخت مدرسه و مسجد در استان خراسان جنوبی شد كه مدیرعامل بنیاد برکت نیز قول مساعد برای ساخت ۸ مسجد و ۶ مدرسه در استان را داد.

 وی تصریح کرد: در زمینه سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعت استان خراسان جنوبی نیز که بنیاد برکت قول سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد تومانی در صنایع استان را داده بود، این رقم در دیدار امروز به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت.

 حجت الاسلام عبادي گفت: بنیاد برکت اعلام آمادگی کرد در زمینه صنایعی که مشکل نقدینگی دارند تا ۴۹ درصد به صورت مشاركت سرمایه گذاری کند و هنگامی که آن صنعت به مرحله سوددهی رسید، بنیاد برکت آن را به افراد متقاضی واگذار کند.

 وی با تاکید بر اینکه با اين اقدام خیرخواهانه بنیاد برکت بخش قابل توجهی از مشکلات صنایع استان برطرف می شود، افزود: در همین راستا کارگروه سرمایه گذاری بنیاد برکت؛ چندی پیش به ریاست معاون استاندار در بیرجند تشکیل شد و ۱۵ پروژه به منظور سرمایه گذاری به بنیاد برکت معرفی شد.

 وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت پروژه های معرفی شده از استان خراسان جنوبی را از جنبه های مختلف اقتصادي کارشناسی مي كند، اظهار داشت: تاکنون بنیاد برکت براي سرمایه گذاری ۵۰ ميليارد توماني در سه پروژه ” شرکت غزال گوشت، شرکت مرغ مادر آزاده و شرکت ایران کاووش” بيرجند اعلام آمادگي كرده است.

 نماينده مردم بيرجند،‌ درميان و خوسف در خانه ملت ادامه داد: دیگر پروژه های پیشنهادی خراسان جنوبی نیز در شورای اقتصادی بنیاد برکت بررسی می شود و در نهایت پس از ارزیابی و تاييد آنها برای سرمایه گذاری اقتصادی؛ اسامي پروژه ها به استان اعلام می شود.

 وی از شرکت ها و موسسات اقتصادی که خواستار همکاری و مساعدت بنیاد برکت برای سرمایه گذاری هستند خواست به معاونت برنامه ریزی استانداری خراسان جنوبی مراجعه کنند تا در کارگروه استانی بنیاد برکت استان طرح و مشكل آنها مطرح و بررسي شود.

 حجت الاسلام عبادي همچنین با اشاره به اینکه در اين ديدار از دکتر نوروزی، مدیرعامل بنیاد برکت برای سفر به استان خراسان جنوبی دعوت شد، گفت: در این سفر مدیرعامل بنیاد برکت از نزديك با وضعیت محرومیت استان در بخش های مختلف آب، کشاورزی و صنعت آشنا خواهد شد.

 وی خاطرنشان کرد: بنیاد برکت آمادگی تاسیس شرکت کشت و صنعت در استان خراسان جنوبی را دارد و آمادگی آن را دارد هنگامی که اين شركت وارد مرحله سوددهی شد، آن را به مردم واگذار کند، كه در اين زمينه استاندار خراسان جنوبی قول مساعد و همکاری را داد.

 عبادی همچنین با تاکید بر اینکه مشکلات کارخانه قند قهستان و سیمان باقران نیز در این دیدار بیان شد، گفت: قرار شد شرایط این دو کارخانه نیز مورد ارزیابی قرار بگیرد و اگر در صورتی که قوانین بنیاد برکت اجازه سرمایه گذاری در راستاي رفع مشكل نقدينگي اين دو كارخانه را بدهد، در دستور کار قرار بگیرد.

 وی همچنین خواستار مساعدت بنیاد برکت برای سرمایه گذاری در جاده ها و آبرساني به استان شد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا