امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي: خراسان جنوبي به منطقه آزاد تجاري در شرق کشور تبديل شود

حجت الاسلام عبادي: خراسان جنوبي به منطقه آزاد تجاري در شرق کشور تبديل شود

نماينده مردم بيرجند،‌ درميان و خوسف در مجلس در گفتگو با خبرگزاری شبستان با تاکيد بر اينکه شرق کشور فاقد منطقه آزاد تجاري است، گفت: اميد است در سفر رئيس جمهور به خراسان جنوبي، هيات دولت با تبديل خراسان جنوبي به منطقه آزاد تجاري موافقت کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛

حجت الاسلام سيدمحمد باقر عبادي در گفتگو با خبرنگار شبستان در بيرجند اظهار داشت: متاسفانه در خراسان جنوبي هيچ گاه بحث بازرگاني جدي گرفته نشده است و در حال حاضر از پيشرفت منطقه ويژه اقتصادي بيرجند رضايت ندارم و دولت در اين زمينه بايد رسيدگي کند.

 وي با تاکيد بر اينکه شرق کشور فاقد منطقه آزاد تجاري است، افزود: اميد است در سفر رئيس جمهور به خراسان جنوبي، هيات دولت با تبديل خراسان جنوبي به منطقه آزاد تجاري موافقت کند.

 نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در ادامه با بيان اينکه طرح اتصال خراسان جنوبي به راه آهن سراسري،‌ در بودجه سال ۹۴ رديف اجرايي گرفت و حال مي طلبد که دولت براي اجراي هرچه سريعتر اين پروژه فاينانس بگيرد.

 وي گفت: در صورت موافقت دولت با فاينانس پروژه راه آهن خراسان جنوبي، مي توان از سرمايه گذار چيني و يا هند و يا هر کشوري که در آنجا پول نفت ايران وجود دارد، براي اجرايي شدن راه آهن استان استفاده کرد.

 حجت الاسلام عبادي همچنين بر دوبانده شدن محورهاي مواصلاتي استان تاکيد کرد و گفت: متاسفانه بسياري از فرزندان اين استان در راهها و جاده هاي استان خراسان جنوبي يتيم شده اند و يا تعداد زيادي از افراد؛ همسران خود را از دست داده اند، بنابراين بهسازي و توجه به راههاي شرياني و روستايي استان در سفر رئيس جمهور ضرورت دارد.

 وي خواستار توجه ويژه دولت براي تشويق سرمايه گذاران به سرمايه گذاري در استان خراسان جنوبي شد و اظهار داشت: موافقت دولت با تخفيف سود بانکي و معافيت هاي مالياتي بسترساز ماندگاري جمعيت و امنيت در شرق کشور را فراهم مي کند.

 وي افزود: مردم خراسان جنوبي متاسفانه نه آب، نه کشاورزي، نه راه آهن و راه و نه حتي بازرگاني درستي ندارد و مي طلبد دولت عدالت را در عمل براي مردم اين استان اجرايي کند.

 نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در خانه ملت با تاکيد بر اينکه هيچ اولويتي در خراسان جنوبي مهمتر از انتقال آب وجود ندارد، گفت: متاسفانه خراسان جنوبي گرفتار بحران خشکسالي است و کمر کشاورزان و دامداران در اين استان شکسته است.

 وي افزود: به زودي بعضي از شهرهاي استان خراسان جنوبي دچار بحران آب آشاميدني خواهند شد.

 حجت الاسلام عبادي از وزارت نيرو خواست هرچه سريعتر تکليف انتقال آب به خراسان جنوبي را مشخص کند چرا که هنوز اقدام عملي از سوي اين وزارتخانه در اين راستا مشاهده نکرده ايم و به طور قطع در سفر رئيس جمهور به خراسان جنوبي، نگراني خود را به ايشان منتقل خواهيم کرد.

 وي تاکيد کرد: بايد هرچه سريعتر طرح انتقال آب به خراسان جنوبي وارد مرحله اجرايي شود.

 نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس در ادامه به برخي پروژه هاي اولويت دار استان اشاره کرد و گفت: درحاليکه امروز سه شهرستان درميان، سربيشه و خوسف در استان خراسان جنوبي از نعمت گاز محروم هستند، بسياري از استانهاي ديگر در تلاش براي گازرساني به نقاط دور روستايي خود هستند.

 وي اختصاص بودجه براي اتمام پروژه بيمارستان ۲۰۰ تختخوابي بيرجند و توجه ويژه به بيمارستان درميان که ساخته و تجهيز شده و ولي بازگشايي نشده است و بسياري از منابع در آنجا اتلاف مي شود را در سفر دولتمردان به استان خواستار شد.

 حجت الاسلام عبادي به وضعيت نامناسب بازارچه هاي مرزي نير اشاره کرد و گفت: در مرکز استان متاسفانه فاقد کتابخانه مرکزي هستيم و اين مهم بايد به عنوان يک خواسته فرهنگي مدنظر مسئولان عالي رتبه قرار بگيرد.

 وي خاطرنشان کرد: حوزه هاي علميه دولتي نيستند اما با توجه به اينکه خراسان جنوبي با کمبود فضاي آموزشي براي حوزه هاي علميه مواجه است، مي طلبد که دولت در اين بخش ورود کند.

 وي اختصاص اعتبار به مصلي المهدي(عج) بيرجند و مرکز درمان سرطاني هاي استان را از ديگر خواسته هاي به حق مردم استان خراسان جنوبي ذکر کرد.

 پايان پيام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا