امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي درخطبه هاي نمازجمعه بيرجند: ملت ایران ازبازگشایی سفارت انگلیس ذوق زده نیست/ دولت درتمامی استان‌ها با یک نگاه برخورد کند/ حوزه‌های علمیه باکمبود مدرسه مواجه هستند/ از گروههاي جهادي كه درمناطق محروم مشغول خدمت بوده اند تشكر مي كنيم

حجت الاسلام عبادي درخطبه هاي نمازجمعه بيرجند: ملت ایران ازبازگشایی سفارت انگلیس ذوق زده نیست/ دولت درتمامی استان‌ها با یک نگاه برخورد کند/ حوزه‌های علمیه باکمبود مدرسه مواجه هستند/ از گروههاي جهادي كه درمناطق محروم مشغول خدمت بوده اند تشكر مي كنيم

امام جمعه موقت بیرجند گفت: ملت ایران، هیچ زمانی به آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای غربی، حسن‌ظن نداشته و نخواهد داشت و به آن‌ها اجازه نمی‌دهد هرکاری که بخواهند انجام دهند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های این هفته نمازجمه این شهر گفت: در آیات و روایات فراوانی دستور به رعایت تقوای الهی داده شده است.

وی افزود: اصلِ معنای تقوا، خودنگهداریست به گونه‌ای که افسار نفس انسان به دست خودش باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه هر پرهیزی تقوا نیست و گاهی برخی پرهیزها ضد تقواست اظهار کرد: امام علی علیه‌السلام می‌فرمایند “تقوا در دنیا نگهدارنده فرد متقی و سپر در برابر گناهان است”.

خداوند به ملتی که اهل تقوا و صبر باشد کمک می‌کند

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: اگر مردم، صبر و تقوا داشته باشند، دشمن هیچ غلطی علیه این ملّت نمی‌تواند انجام دهد.

وی بابیان‌اینکه قرآن کریم فرموده است “امدادهای غیبی الهی به چنین ملتی کمک می‌کند” خاطرنشان کرد: ملّت ایران جنگ هشت ساله، تحریم‌ها و مشکلات را تحمل کرده‌اند و خداوند نیز کاری کرده است که دشمن نتواند آسیبی به این ملت بزند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هنوز استقلال و آزادی مردم ایران، سرجایش است و مسوولان نظام از هیچ استعمارگری در دنیا، خط نمی‌گیرند و این، ارزش است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی بابیان‌اینکه خداوند به مردم ایران کمک کرده است گفت: امدادهای غیبی دو صورت دارد؛ گاهی خداوند شرایط مؤفقیت ملت را فراهم می‌کند که حرکت شن‌ها و شکست آمریکا در صحرای طبس، نمونه‌ای از آن است.

وی اضافه کرد: گاهی خداوند با الهام‌ها کمک می‌کند که بسیاری از اکتشافاتی که دانشمندان به دست آورده‌اند، به آن‌ها الهام شده است.

امام جمعه موقت بیرجند، اعتقاد به امدادهای غیبی را وجه تمایز جهان‌بینی الهی از جهان‌بینی مادی دانست و خاطرنشان کرد: در سوره حمد در هر نمازی می‌خوانیم ” ایّاکَ نَعْبُدُ وَ ایّاکَ نَسْتَعین” و این بدان معنی است که می‌گوییم “خدایا از تو کمک می‌خواهیم”؛ این، جز امداد گرفتن از خدا، چیز دیگری نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی متذکر شد: ملّتی که اهل تقوا باشد، دارای صاحب و خداوند همراه آن‌ها می‌شود.

وی به ولادت امام رضا علیه‌السلام و حدیث سلسله‌الذهب اشاره کرد و گفت: ولایت شرط توحید است و توحید بدون ولایت، دژ مستحکم نخواهد بود و به بیراهه خواهد رفت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به روز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم اظهار کرد: سایه امنیتی که پدافند هوایی برای ما ایجاد کرده است، نعمت بزرگی است.

رگه‌هایی از ربا در مؤسسات مالی دیده می‌شود

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به روز بانکداری اسلامی تصریح کرد: بانکداری ما صددرصد اسلامی نیست و رگه‌هایی از ربا در مؤسسات مالی دیده می‌شود که امیدواریم این موارد، برطرف شود.

وی تأکید کرد: آسیب‌هایی که سیستم رَبَوی به کشور می‌زند، بسیارخطرناک است و روایات زیادی وجود دارد که هشدارهای عجیبی در این خصوص داده است.

دولت و خیرین، توجه ویژه‌ای به مدرسه‌سازی حوزه‌های علمیه داشته باشند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: حوزه‌های علمیه در کشور کمبود مدرسه و مکان دارند و اعتباراتی که دولت به تمام حوزه‌های کشور کمک می‌دهد، گاهی به اندازه اعتبارات یک دانشگاه نیست.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تأکید کرد: لازم است خیرین، توجه ویژه‌ای نسبت به توسعه عمرانی و مدرسه‌سازی حوزه‌های علمیه داشته باشند و نظام باید در این زمینه، مایه بگذارد.

وی بابیان‌اینکه حوزه‌های علمیه، کمک فراوانی در حفظ تمامیت ارضی کشور و آرامش اجتماعی جامعه دارند تصریح کرد: در هر جا حوزه‌های علمیه وجود دارد، امنیت بالارفته و فرهنگ دینی مردم در آن‌جا بالاست.

از دانشجویان جهادگر تشکر می‌کنم

امام جمعه موقت بیرجند ضمن تشکر از بهورزان و دانشجویان جهادگر افزود: دانشجویان زیادی از داخل و خارج از استان جهت شرکت در اردوهای جهادی و سازندگی، در طول تابستان در خراسان‌جنوبی فعالیت کردند که از آن‌ها تشکر می‌کنم.

به برکت انقلاب اسلامی، مردم حق انتخاب پیدا کردند

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به انفجار بمب در دفتر نخست‌وزیری و شهادت شهیدان رجایی و باهنر و روز مبارزه با تروریست گفت: در رژیم شاهنشاهی و در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ابتدا، دولت آمریکا، فردی را برای تصدی پُست نخست‌وزیری، برمی‌گزید و آن فرد را به شاه، دیکته می‌کرد و پس از آن، شاه حکم او را امضا می‌کرد؛ با این وجود، عملا انتخاب دولت ایران به دست آمریکا صورت می‌گرفت.

وی اضافه کرد: استاندار، فرماندار و حتی کدخدای ده که توسط سیستم آمریکا انتخاب می‌شدند، خود را مدیون مردم نمی‌دانستند و به گونه‌ای بود که اگر پسِ‌گردنِ مردم نمی‌زدند، می‌گفتند فرد خوبی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به برکت انقلاب اسلامی که به رهبری امام راحل رحمه‌الله‌علیه شکل گرفت، مردم حق انتخاب پیدا کردند و هیئت دولت، مقبولیت را از مردم و مشروعیت از رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌داند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: دولت سفرهای استانی می‌رود تا با مشکلات مردم از نزدیک آشنا شود که این نعمت بزرگی است که به برکت انقلاب اسلامی، مردم برای خود، بوجود آوردند و این، ثمره رهنمودها و مجاهدت‌های مقام معظم رهبری است.

هر حرکتی باید روند تکاملی داشته باشد

وی بابیان‌اینکه اکنون شرایط سختی وجود دارد، از دولت تشکر کرد و گفت: تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای زحمت زیادی کشید و با پایان دادن به مذاکرات، کار بزرگی انجام داد اما باید توجه داشت که هر حرکتی باید روند تکاملی داشته باشد.

اصلاح اقتصادی باید سرلوحه کار دولت باشد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به مطالبات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت اشاره و اظهار کرد: اصلاح اقتصادی باید سرلوحه کار دولت باشد؛ در دین اسلام، کارهای اقتصادی جزو سرلوحه کار دولت است.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: برخی از افراد، فعالیت اقتصادی را مخالف زُهد می‌دانند اما زهد به معنای دل به دنیا نبستن است که لازم است تفکرمان را نسبت به کارهای اقتصادی تغییر دهیم.

انتخاب نام انگلیسی برای مغازه‌ها، اثرِ تهاجم فرهنگی و نشانه خودباختگی دورنی است

وی، اشتغال و ارتقای فرهنگ کار را نیازمند توجه ویژه دولت دانست و تأکید کرد: فرهنگ، امری بسیار جدی است؛ هرجا که فرهنگ غرب زیرسؤال می‌رود، رسانه‌های غربی واکنش شدیدی نشان می‌دهند.

امام جمعه موقت بیرجند عرصه فرهنگی را مهم دانست و گفت: اگر در این خصوص دقت نکنیم، احساس خودباختگی به ما دست می‌دهد.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: علامت و اثر تهاجم فرهنگی این است که بر روی مغازه‌ها و لباس‌های ما، نام‌های انگلیسی درج شود؛ مگر زبان فارسی چه کم دارد؟ این نشانِ خودباختگی درونی است که لازم است وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این موارد برخورد و مردم را نسبت به انتخاب نام‌های درست، هدایت کند.

اگر در عرصه فرهنگ باختید، در عرصه اقتصاد و سیاست نیز یقینا خواهید باخت

وی بابیان‌اینکه اگر داشته‌های دینی مردم بالا رود، استقامت مردم نیز بالا می‌رود تصریح کرد: اگر در عرصه فرهنگ باختید، در عرصه اقتصاد و سیاست نیز یقینا خواهید باخت.

دولت همه استان‌های کشور را با یک نگاه ببیند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه عدالت در توزیع بسیار مهم است گفت: دولت خدمتگزار نباید بین استان‌ها فرق گذارد و باید به استان‌های کم‌برخوردار توجه ویژه کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی افزود: نمی‌شود شهری که چندصد هزار نفر جمعیت دارد، به دلیل اینکه یک رئیس‌جمهور از آنجا بوده است، کارخانه‌های فراوانی داشته باشد و در شهرهای دیگر کشور، اینگونه نباشد.

ملت ایران، هیچ زمانی به آمریکا، انگلیس و فرانسه حسن‌ظن نداشته و نخواهد داشت

وی اظهار کرد: آمریکا و دیگر کشورهای غربی، در مقابل چشم‌های مردم دنیا به بدترین تروریست‌ها کمک می‌کنند و گروه‌های تروریستی مانند داعش را بوجود می‌آورند و بدون اینکه خجالت بکشند، می‌گویند چون ایران از حزب‌الله که از خود دفاع می‌کند، حمایت می‌کند، حامی تروریست است اما این درحالی است که جمهوری اسلامی ایران، بزرگترین قربانی تروریست در دنیاست.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ملت ایران، هیچ زمانی به آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر کشورهای غربی، حسن‌ظن نداشته و نخواهد داشت و به آن‌ها اجازه نمی‌دهد هرکاری که بخواهند انجام دهند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی یادآور شد: شرکت بلک‌واتر که شرکتی تروریست و آدم‌کش و وابسته با آمریکاست، در عراق کار می‌کند و از زمان تجاور آمریکا به عراق، بیش از یک میلیون نفر از مردم عراق، کشته شده‌اند.

برخی از اقداماتی که انگلیس علیه ملت ایران انجام داده است

وی با اشاره به روز مبارزه با استعمار انگلیس و همچنین بازگشایی سفارت انگلیس در ایران؛ به برخی از اقدامات انگلیس علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: ایجاد تفرقه در بین ملت ایران، تجزیه افغانستان از ایران، به انحراف بردن مشروطیت و زمینه‌سازی برای شهادت شیخ فضل‌الله نوری، کودتای ۲۸ مرداد، اشغال ایران علی‌رغم اعلام بی‌طرفی و تحمیل قحطی به مردم ایران که بر اثر آن میلیون‌ها نفر مُردند و این در حالی بود که جو را به اسب‌های خود می‌دادند اما به مردم ایران نمی‌دادند؛ از جمله اقدامات انگلیس علیه ملت ایران است.

امام جمعه موقت بیرجند بابیان‌اینکه کمک به فتنه ۸۸ توسط انگلیس از دیگر اقدامات انگلیس علیه ملت ایران بود افزود: وزیر سابق اطلاعات می‌گفت “دولت انگلیس ۲۰۰ نفر را اجیر کرده بود تا در فتنه، آتش‌افروزی کنند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی خاطرنشان کرد: سنگ‌اندازی در مذاکرات هسته‌ای، ایجاد تحریم علیه ملت ایران، ایجاد فرقه‌های باطل که در اهل سنت، وهابیت و در شیعه، بهاییت را درست کردند؛ جداکردن بخشی از بلوچستان از ایران و الحاق آن به پاکستان، تحمیل انحصار توتون و تنباکو، نقش انگلیس در بحران بحرین که بحرین جزئی از ایران بود اما آن را از ایران جدا کردند؛ کمک فراوان به صدام در ۸ سال دفاع مقدس، تحریک‌ گروهک‌ها در داخل ایران و تلاش برای تجریه ایران که هنوز نیز ادامه دارد؛ از دیگر اقدامات انگلیس علیه مردم ایران است.

ارتباط با کشورهای دنیا باید عزّتمندانه باشد

وی بابیان‌اینکه این روباه پیر، این کارها را انجام می‌دهد گفت: ما با دنیا قهر نیستیم اما ارتباطی که با کشورهای جهان می‌گیریم، باید عزّتمندانه باشد.

ملت ایران از بازگشایی سفارت انگلیس ذوق‌زده نیست

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از بازگشایی سفارت انگلیس در ایران، خوشحال وشعف‌زده نیستیم بلکه سوابق سیاه انگلیس نشان می‌دهد اگر در آینده، اقدامات سفارت این کشور، مدیریت نشود، بازهم اقدامات سیاهی در ایران خواهد داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی، انگلیس را منفور مردم ایران دانست و افزود: اگر نظام تصمیم گرفته روابط دیپلماتیک داشته باشیم، از این رابطه ذوق‌زده نیستیم.

کارهای انگلیس مدیریت شود

وی تأکید کرد: با توجه به فتنه‌هایی که انگلیس در سال ۱۳۸۸ انجام داده است، باید اقدامات این کشور در ایران، مدیریت شود.

وزارت کشور به احزابی که پرچم‌دار فتنه‌‎ها بودند مجوز ندهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزارت کشور دقت کند به احزابی که مجوز داده است، احزابی نباشند که در فتنه‌های گذشته، پرچم به دست گرفته بودند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عبادی تأکید کرد: باید روی اصول خودمان محکم بایستیم تا این افراد طمع نکنند به اصول انقلاب اسلامی ضربه بزنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا