امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي در ديدار با خانواده شهداي منا: حجاج در فاجعه منا مظلومانه به شهادت رسيدند

حجت الاسلام عبادي در ديدار با خانواده شهداي منا: حجاج در فاجعه منا مظلومانه به شهادت رسيدند

‎نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي در دومین روز از سال نو با حضور در منزل شهدا منا در بیرجند با بيان اينكه فاجعه منا تلخ ترين حادثه سال هاي اخير بوده است، اظهارداشت: حجاج در فاجعه منا مظلومانه به شهادت رسيدند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سيد محمدباقر عبادي امروز (۲ فروردين) به همراه مديركل حج و زيارت خراسان جنوبي به صورت جداگانه در ديدار با خانواده شهيدان چوبدار و رضاپور از جانبختگان حادثه منا، ضمن تبريك فرارسيدن سال جديد و گراميداشت ياد و خاطره شهداء اظهارداشت: برخورد لازم مي دانيم در اين ايام خدمت خانواده عزيز شهدا برسيم و اين اداي وظيفه است و همه شهيدان و عزيزان منا در ياد ما هستند.

‎وي افزود: مرحوم چوبدار تمام شهر ايشان را مي شناختند و اين شهيد فردي پهلوان، خدوم و مهربان بود.

‎حجت الاسلام عبادي با تشكر از مقام معظم رهبري بواسطه دستور ايشان مبني بر “شهيد” محسوب شدند جانبختگان منا بيان كرد: اين اقدام بار سياسي فراواني دارد و از جمله پيام هاي آن اينكه در فاجعه منا قصور آل سعود مطرح نيست بلكه آنها تقصير داشته اند و اين كار حساب شده اي بوده است.

‎وي ادامه داد: ياد شهداي منا براي هميشه باقي مي ماند و اين عزيزان مظلومانه به شهادت رسيدند.

‎نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به سكوت برخي از كشورهاي اسلامي در جريان فاجعه منا گفت: در حالی که مقصر بودن آل سعود در اين حادثه مشهود بود اما به خاطر دلارهای نفتی و مسائل مادی حاضر نشدند نسبت به از دست رفتن جان هم شهروندانشان اقدامی کنند و سکوت پیشه کردند.

‎حجت الاسلام عبادی در اين ديدار تصريح كرد: اگر فرمایشان مقام معظم رهبری نبود، آل سعود پيكر مطهر شهداي”منا”را تحويل نمي داد.

‎وي يادآورشد: امیدواریم دست انتقام حضرت حق دامن آل سعود را بگیرد و انشاالله روزی برسد که حج را بدون آل سعود تجربه کنیم.

‎عضو كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان ساخت: شاید لبخند در برخی وقت ها جواب دهد اما باید در بسیاری از مواقع برخورد جدی صورت گیرد زیرا اینان جری هستند و شرمنده کارهای خود نمی شوند.

‎گفتني است در ابتداي اين ديدار ابوالفضل نوفرستي مديركل حج و زيارت خراسان جنوبي با گراميداشت ياد و خاطره پنج شهيد فاجعه منا اظهارداشت: مقام معظم رهبري در پيام نوروزيشان به فاجعه منا به عنوان تلخ ترين حادثه سال ٩٤ اشاره كردند.

‎وي يادآور شد: مردم شهيدپرور خراسان جنوبي براي تشييع شهداي منا حضور باشكوهي داشتند و سنگ تمام گذاشتند.

‎مديركل حج و زيارت خراسان جنوبي با بيان اينكه نبايد فاجعه منا به فراموشي سپرده شود، گفت: در اسفندماه سال گذشته يكي از ميدان هاي بيرجند به نام شهداي منا نام گذاري شد و پيگير هستيم تا در ساير شهرستان هاي استان نيز ميدان و يا خياباني به نام اين شهيدان نام گذاري شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا