امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادي در گفتگو با خبرنگار روزنامه خراسان جنوبی مطرح کرد: وزارت نيرو براي آب رساني به استان سردرگم است

حجت الاسلام عبادي در گفتگو با خبرنگار روزنامه خراسان جنوبی مطرح کرد: وزارت نيرو براي آب رساني به استان سردرگم است

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بيان اين که وزارت نيرو در اين زمينه سردرگم است به «خراسان جنوبي» مي گويد: ما نمايندگان انتظار داشتيم در سفر اخير رئيس جمهور به استان دولت تکليف خراسان جنوبي را در ارتباط با بحث انتقال آب روشن کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نظر نماينده مردم شهرستان هاي بيرجند،درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي وزارت نيرو درباره آب رساني به استان سردرگم است و هنوز نتوانسته با وجود پيگيري هاي مکرر و جلسه هاي زيادي که در ارتباط با آب رساني به استان با حضور رئيس جمهور،وزير نيرو و ديگر مسئولان برگزار شده است تصميم گيري کند . حجت الاسلام «عبادي» با بيان اين که وزارت نيرو در اين زمينه سردرگم است به «خراسان جنوبي» مي گويد: ما نمايندگان انتظار داشتيم در سفر اخير رئيس جمهور به استان دولت تکليف خراسان جنوبي را در ارتباط با بحث انتقال آب روشن کند اما در اين سفر به اين موضوع مهم آن طور که بايد و شايد پرداخته نشد و موجب گلايه مردم و نمايندگان بود.

وي تاکيد مي کند: از هر کجا که قرار است آب شرب مورد نياز استان تامين شود لازم است هر چه سريع تر نتايج آن و اين که در چه فاصله زماني طرح هاي مورد نظر اجرايي خواهد شد مشخص و اطلاع رساني شود . به گفته وي وزارت نيرو هنوز موضوع آب رساني به استان را شفاف بيان نکرده است فقط مي گويند مطالعه مي کنيم که از کجا و چگونه طرح هاي آب رساني اجرايي خواهد شد با اين که چند سال قبل مطالعات انتقال آب از سد دوستي هم انجام شد اما در حال حاضر به دليل مسائل جاري افغانستان و احداث سد سلما و کاهش آب سد دوستي ،اين طرح وضعيت مناسبي ندارد. وي مي گويد: با اين وجود بر اساس سند وزارت نيرو استان ما از آب سد دوستي طلبکار است و سهم حق آبه دارد اگر چه حجم آب ورودي به سد دوستي کاهش يافته اما مي توان به همان ميزان درصد حق آبه استان را اختصاص داد.

وي با بيان اين که در هر صورت دولت مکلف به تامين آب براي مردم است مي افزايد: خراسان جنوبي با توجه به شرايط موجود نياز مبرم به آب دارد و در مقايسه با ديگر استان هاي کشور از منابع آب دورتر است و بايد به اين مشکل مردم خيلي سريع رسيدگي شود.

به گفته وي دولت بايد براي تامين آب مورد نياز استان و حل مشکل مردم هزينه کند شايد هزينه آن زياد باشد اما قرار نيست همه طرح هاي دولت اقتصادي باشد دولت مکلف است از هر جايي براي شهروندان آب تامين کند حتي اگر اقتصادي هم نباشد چون از مردم ماليات گرفته مي شود پول نفت دارد و … بنابراين بايد حداقل ها براي مردم تامين باشد که آب مهم ترين آن است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا