امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی:ایران پیگیر کمک آمریکا در حمله شیمیایی عراق باشد

حجت الاسلام عبادی:ایران پیگیر کمک آمریکا در حمله شیمیایی عراق باشد

نماینده مردم بیرجند درمیان خوسف گفت:دستگاه دیپلماسی ما بر اساس کارشناسی حقوقی که انجام می دهد باید مسئله کمک رسانی آمریکا به دولت صدام در حمله شیمیایی به ایران را پیگیری کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف شهرستانهای بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ به نقل از  روزنامه آوای خراسان جنوبی حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی با بیان این مطلب به آوای خراسان جنوبی تاکید کرد:مجلس شورای اسلامی نیز باید این مسئله را پیگیری کند.البته می توان در دیوان بین المللی لاهه نیز این مسئله را پیگیری کرد.این نماینده مجلس نهم در ادامه افزود:آمریکا به بهانه اینکه دولت سوریه از صلاح شیمیایی استفاده کرده است قصد حمله به این کشور را دارد در حالی که این مسئله ثابت نشده و مدارک کافی در این زمینه وجود ندارد.این در حالی است که شورشیان سوریه مدت هاست که در موارد متعدد از سلاح های شیمیایی استفاده کرده اند اما غربی ها واکنشی نشان نداده اند.عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین در ادامه خاطر نشان کرد:در گذشته هم در دوران دفاع مقدس شهرهای سردشت و حلبچه توسط نیروهای بعثی عراق بمباران شیمیایی شد.اما در آن زمان نیز ندیدیم که غرب واکنشی درباره این موضوع نشان دهند.به طور مسلم مشخص است که جمهوری اسلامی ایران بیشترین آسیب ها را از بمباران های شیمیایی متحمل شده و قربانی این سلاح ها است.با توجه به این مسئله نیز ایران می تواند با جمع آوری مدارک موجود پیگیر غرامت جنگی و دیگر مسائل حقوقی باشد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا