امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی:جاده‌های استان خراسان جنوبی از کیفیت لازم برخوردار نیستند/محاكمه وزير سابق نيرو بخاطر كوتاهي در زمينه انتقال آب به خراسان جنوبي

حجت الاسلام عبادی:جاده‌های استان خراسان جنوبی از کیفیت لازم برخوردار نیستند/محاكمه وزير سابق نيرو بخاطر كوتاهي در زمينه انتقال آب به خراسان جنوبي
نماینده مردم بیرجند و درمیان و خوسف در مجلس، گفت: وزیر خارجه  باید سریعتر طرح تحول در ساختار وزارتخانه را اجرایی کند، امروز وجود معاونت اقتصادی در وزارت خارجه یک ضرورت است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاری خانه ملت؛ سیدمحمدباقر عبادی در نشست علنی امروز (یک‌شنبه ۱۹آذرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن اظهار داشت: اقدام بیشرمانه ترامپ علیه قدس شریف و موضع گیری‌های بیخاصیت برخی از کشورهای اسلامی جای تاسف دارد و این نکته را در ذهن می‌آورد که سردمداران سعودی برای تحکیم پایه‌های قدرت خود نابخردانه با دشمنان اسلام معامله کرده‌اند که نشان بی‌تجربه‌گی، عشرت طلبی و بی توجهی به آرمان‌ها است.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دنیا اسلام در مقابل این اقدامات کوتاه نمی‌آید و آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها را پیشمان می‌کند، گفت: روز دانشجو را تبریک می‌گویم و یادآوری می‌کنم با توجه به ظرفیت دانشگاه، اساتید و دانشجویان لازم است تا وزارت علوم ارتباط دانشگاه با صنعت و کشاورزی را بیشتر دنبال کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نکته دیگری که در گذشته نیز به آن اشاره کرده‌ام لزوم فعالیت بیشتر وزارت خارجه در زمینه اقتصادی است، ادامه داد: وزیر خارجه سریعتر طرح تحول در ساختار وزارتخانه را اجرایی کند، امروز وجود معاونت اقتصادی در وزارت خارجه یک ضرورت است.

وی اضافه کرد: در معرفی سفیران جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر حتما نگاه اقتصادی لحاظ شود تا زمینه صادرات کالاهای بیشتر فراهم شود، فراموش نکنیم بزرگترین مشکل امروز کشور اقتصاد، تولید و اشتغال است و ظرفیت تعامل اقتصادی فراوانی با کشورهای دیگر وجود دارد.

 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از ابزارهای شکوفایی اقتصادی در استان خراسان جنوبی ایجاد راه‌آهن است، در حال حاضر بخش زیادی از استان خراسان جنوبی مخصوصا صنایع و معادن بدون ایجاد راه‌آهن فعال نمی‌شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه لازم استجاده اعتبارات ملی توسط دولت به این پروژه بزرگ اختصاص پیدا کند، عنوان کرد: صدای اعتراض مردم استان خراسان جنوبی به‌دلیل بی‌کیفیتی جاده‌های این استان مخصوصا جاده بیرجند و قائن بلند است، اعتبار لازم باید تخصیص پیدا کند و دولت نیز هرچه زودتر به تعهدات خود در قبال مردم عمل کند.

نماینده مردم بیرجند و درمیان در مجلس با اشاره به اینکه وزیر نیرو باید به داد شرق کشور برسد، ادامه داد: با توجه به خشک‌سالی های ۱۸ ساله و ادامه آن چنان‌چه انتقال آب به این منطقه جدی گرفته نشود منطقه دچار گرفتاری می‌شود که دود آن به چشم کشور می‌رود، هر گونه موتاهی در این زمینه گناهی نا‌بخشودنی است، با توجه به وضعیت نامناسب آب در خراسان جنوبی باروری ابرها حتما باید در اولویت برنامه‌های وزارتخانه قراربگیرد شاید برخی از دردهای استان خراسان جنوبی کاهش یابد.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: مشکلات روستائیان باتوجه به ساختار اداری موجود دولت رفع شدنی نیست، لازم است دستگاههی مردمی و جهادی مانند جهادسازندگی سابق رفع تمامی امور روستاها را در بربگیرد تا مشکلات روستاها با مدیریت منسجم و قدرتمند حل شود.

ویدر ادامه با بیان اینکه مسئولان بدانند امروز نابرابری اقتصادی همه مردم را بسیار رنجور کرده، حقوق و درآمدهای افراد در بخش‌های دولتی بسیار متفاوت است، تصریح کرد: کافی است تفاوت فاحش حقوق فرهنگیان و برخی بازنشستگان با حقوق‌ها و درآمدهای چند صد میلیونی در برخی دستگاه‌های دولت را مقایسه کنیم، لازم است مجلس و دولت با این بی‌عدالتی‌ها مبارزه کنند.

عبادی با اشاه به اینکه این‌ روزها خبر حکم حبس برای یک مفسد اقتصادی که اموال بیت‌المال را به یغما برده اعلام شد، ادامه داد: با حکم حبس نمی‌توان با مفسدان اقتصادی مبارزه کرد باید مجازات مفسدان اقتصادی باید تشدید و حکم اعدام برای آنها تسریع شود تا مفسدان جرات فساد اقتصادی را نداشته باشند علاوه بر این باید برای کسانی که در دوران مدیریت خود در عرصه دولتی کوتاهی‌هایی را انجام و برای مردم دردسر ایجاد کرده‌اند کرسی محاکمه تشکیل شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شوریا اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه به‌صورت مثال باید نسبت به آسیب‌های مالی و روحی شدید که به مردم و نظام در بحث پدیده، میزان، کاسپین و برخی موسسات مالی دیگر وارد شده باید کرسی محاکمه تشکیل شود، خاطرنشان کرد: کدام مدیر بواسطه این کوتاهی‌ها محاکمه شده، این درست نیست مسئولان هر بلایی را بر سر مردم و نظام بیاورند و پاسخگو نباشند، برخی از این کوتاهی‌ها نیازمند محاکمه است و در همین‌جا به‌عنوان نماینده مردم درخواست محاکمه وزیر سابق نیرو را به‌واسطه کوتاهی در زمینه انتقال آب به استان خراسان جنوبی را دارم./

پایان پیام

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا