امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی:در بودجه ۹۷ منافع مردم به خوبی در نظرگرفته نشده بود/ پاسخگویی دولت نسبت به گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات تند بود

حجت الاسلام عبادی:در بودجه ۹۷ منافع مردم به خوبی در نظرگرفته نشده بود/ پاسخگویی دولت نسبت به گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات تند بود
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از دلایل رد بودجه ۹۷ توسط مجلس این بود که نمایندگان احساس کردند که این بودجه منافع مردم و خصوصاً اقشار آسیب‌پذیر را به خوبی در نظر نگرفته است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: رد شدن بودجه ۹۷ در مجلس به چند علت بود و یکی از دلایل آن این بود که نمایندگان احساس کردند که این بودجه منافع مردم و خصوصا اقشار آسیب‌پذیر را به خوبی در نظر نگرفته است.

وی افزود: در بحث حذف یارانه‌ها برای مردم نگرانی‌های وجود داشت که روش کار چگونه باشد چرا که اشاره‌ای به مکانیزم حذف یارانه برای اقشار مختلف نشده است و ممکن است یارانه افرادی که در واقع ثروتمند هم نباشند، حذف شود که این موضوع موجب آسیب‌هایی در جامعه می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث نوع اصل گزارش تفریغ بودجه توسط دیوان محاسبات نیز محتوای گزارش، عملکرد خوبی برای دولت حساب نمی‌شد که این موضوع نیز بر نمایندگان اثر گذاشت و حتی نوع پاسخگویی دولت نسبت به گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات تند بود و آقای نوبخت به نوعی صحبت کردند که باید رای بدهید و این مسائل موجب شد که نمایندگان به لایحه بودجه رای ندهند و البته این مسئله جزء موارد نادر بود که اتفاق افتاد و من در شش سال نمایندگی سراغ نداشتم که لایحه بودجه در مجلس رای نیاورد.

عبادی ادامه داد: امیدواریم که در لایحه بودجه حقوق‌بگیران، بازنشستگان و ادارات دارای حقوق پایین مانند فرهنگیان بهتر دیده شوند.

وی با بیان اینکه افرادی که به لایحه بودجه رأی دادند نیز کم بودند و امیدواریم لایحه بودجه تغییراتی خوبی پیدا کند، گفت: این لایحه به کمیسیون تلفیق می‌رود و باید طی ۷۲ ساعت این لایحه با تغییرات برای رای‌گیری برگشت داده شود و اگر مجدد رای نیاورد به دولت بر می‌گردد تا دولت  آن را بررسی کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یکی از نقاط ضعف بودجه ۹۷ را اتکای بیش از اندازه بودجه به اسناد خزانه عنوان کرد و گفت: استفاده از اسناد خزانه شاید به ظاهر خوب باشد اما نیاز به مراقبت زیادی دارد چرا که در واقع از درآمد آینده کشور پیش‌فروش می‌کنیم و نگرانی وجود دارد و حتی شاید خطرناک باشد و یا دولت در بازپرداخت دچار مشکل شود.

عبادی با اشاره به اینکه عدم تطابق بودجه با برنامه پنج ساله ششم از دیگر نقدها در مورد بودجه ۹۷ است، افزود: برنامه پنج ساله ششم دارای چارچوب مشخصی است اما در بودجه شاخصه‌های برنامه توسعه ششم نادیده گرفته شده بود.

وی افزود: از نکاتی که در بودجه ۹۷ وجود داشت این بود که بیش از ۶۵ میلیارد تومان با کمک نمایندگان به بودجه استان افزوده شد و امیدواریم در تغییرات شاهد اقدامات مثبت دیگری برای استان باشیم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از نکات مثبت بودجه این بود که با مجوز مقام معظم رهبری  ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه برای طرح‌های آبخیزداری و ۲۰۰ میلیون دلار برای آبرسانی به روستاها اختصاص یافت.

عبادی با بیان اینکه با این اقدام روند آبرسانی به روستاها سرعت می‌یابد، گفت: توجه به طرح‌های آبخیزداری سبب می‌شود که آسیب خشکسالی کمتر شود.

وی با اشاره به دیدار چند ماه پیش خود با رئیس مجلس، گفت: در این دیدار مشکلات خراسا‌ن‌جنوبی را عنوان کردم و آقای لاریجانی گفتند طرح را آماده کنید تا با اجازه مقام معظم رهبری از صندوق توسعه برای این طرح‌ها کمک بگیریم و من نیز دو طرح را با کمک کارشناسان و مدیران استانی آماده کردم و در نهایت پس ارائه طرح‌ها اجازه برداشت از صندوق توسعه را دادند که در بودجه سال آینده در نظرگرفته شده است.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بحث‌های عمرانی بودجه ۹۷ مشکل زیادی نداشت اما مشکل این بود که بیشتر از اسناد خزانه استفاده می‌شد که زیاده‌روی در آن برای آینده کشور خطرناک است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا