امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: آقای رئیس جمهور آیا خبر دارید روستائیان ما آب برای خوردن ندارند

حجت الاسلام عبادی: آقای رئیس جمهور آیا خبر دارید روستائیان ما آب برای خوردن ندارند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس: آقای رئیس جمهور آیا خبر دارید روستائیان ما آب برای خوردن ندارند و بسیاری از روستائیان بیرجند به دلیل از دست دادن کشاورزی به واسطه خشکسالی ۱۸ ساله از بیکاری رنج می‌برند و دولت شما هیچ برنامه جامعی برای اشتغال آنان ندارد. به داد روستائیان برسید.

 

به گزارش روابط عمومي دفتر نماينده مردم بيرجند، درميان و خوسف در مجلس شوراي اسلامي، حجت الاسلام محمدباقر عبادی در نطق میان دستور در صحن علنی امروز (دوشنبه) مجلس، اظهار کرد: با گذشت حدود دو سال از سفر هیأت دولت هنوز خبری از تصمیم دولت برای اجرایی شدن راه‌آهن و طرح انتقال آب وجود ندارد. امروز دولت هیچ برنامه جامعی برای انتقال آب برای نقاط بحران زده کشور ندارد. مشخص نیست چگونه و ظرف چند سال ‌آبرسانی به استان‌های بی‌آب کشور صورت می‌گیرد.

وی افزود: آقای رئیس جمهور آیا خبر دارید روستائیان ما آب برای خوردن ندارند و بسیاری از روستائیان بیرجند به دلیل از دست دادن کشاورزی به واسطه خشکسالی ۱۸ ساله از بیکاری رنج می‌برند و دولت شما هیچ برنامه جامعی برای اشتغال آنان ندارد. به داد روستائیان برسید.

نماینده بیرجند اضافه کرد: اگر انتقال آب در کوتاه مدت انجام پذیر نیست لااقل وزیر کشاورزی و آقای نوبخت را موظف کنید تا اعتبار مناسب برای استفاده از ظرفیت‌های آبخیزداری استان قرار دهد تا شاید جلوی مهاجرت روستائیان گرفته شود.

به گفته وی، طی ۱۰ سال گذشته حدود ۵۰ درصد روستائیان استان خراسان جنوبی مهاجرت کرده‌اند و امروز عمدتاً روستائیان باقیمانده فقط از یارانه ارتزاق می‌کنند. از این‌رو لازم است رئیس جمهور به مردم گزارش دهد که برای حل مشکل آنان چه کاری کرده است. اگر کاری نکردید لااقل بگویید چه برنامه‌ای برای آینده آنان دارید و اگر برنامه‌ای هم ندارید لااقل عذرخواهی کنید.

عبادی در ادامه خاطرنشان کرد: باید برای محاکمه همه وزرایی که از گذشته تاکنون نسبت به  بحران آب با سوء مدیریت بی‌توجهی کردند، اقدام شود چون باید پاسخ این سوء مدیریت‌ها داده شود.

وی با تأکید بر اینکه باید دولت به داد مردم برسد، گفت: اجازه ندهید دولت گرفتار روزمرگی و بحث‌های سیاسی شود.

این عضو کمیسیون آموزش توجه ویژه دولت به رونق صنایع دستی، فرش و بنگاه‌های زود بازده را از جمله راهکارهای حل معضل اشتغال در کوتاه‌مدت دانست و گفت: در این شرایط منتها تمرکز و تحرک لازم در دولت وجود ندارد. از طرف دیگر توجه ویژه‌ای نسبت به عدالت بین استان‌ها وجود ندارد که نمونه بارز آن را می‌توان در اعتبارات استان‌های مختلف دید.

به گفته وی، دولت در کم کردن فاصله استان‌های محروم با استان‌های برخوردار موفق نبوده است. به طوری که استان‌های دارای اعتبارات مناسب در بودجه سالیانه و پروژه‌هایی همچون انتقال آب هستند آن هم به این دلیل که در کابینه شما افرادی از آن دیار صاحب منصب هستند. برای رضای خدا و خلق جلوی این بی‌عدالتی را بگیرید.

عبادی با تأکید بر لزوم حل مشکلات مردم،‌گفت: لااقل مسئولان استانی برای مردم و صاحبان صنایع و اصناف مختلف وقت دیدار بگذارند.

وی با انتقاد از حل نشدن مشکل سهامداران پدیده و سرمایه‌گذاران میزان، گفت: امروز بعد از گذشت دو سال متأسفانه هنوز مشکل سهامداران پدیده و سپرده‌گذاران میزان حل نشده. تقصیر مردم چیست که باید چوب کوتاهی‌ها و عدم نظارت دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی را بخورند. آن هم مردمی که ولی‌نعمتان ما هستند و نباید به آنها ظلم کنیم.

عبادی همچنان با بیان اینکه ریشه بسیاری از نابسامانی‌ها و مشکلات مباحث فرهنگی و بی‌توجهی به آن است، گفت: باید مباحث فرهنگی در آموزش و پرورش، آموزش عالی و علوم پزشکی جدی گرفته شود. آموزش و پرورش باید با برنامه‌ریزی دقیق و گذاشتن افراد توانمند در معاونت پرورشی نسلی بهتر از گذشته به جامعه تحویل دهد تا نسلی بهتر و کامل‌تر تحویل جامعه داد تا بسیاری از نابسامانی‌ها حل شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا