امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: آل سعود نماد جاهلیت مدرن است/ مردم سالاری غربی به معنای حکومت دلار بر مردم است

حجت الاسلام عبادی: آل سعود نماد جاهلیت مدرن است/ مردم سالاری غربی به معنای حکومت دلار بر مردم است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بهترین قانون برای بشریت را قوانین خداوند دانست و تأکید کرد: امامت کامل کننده نبوت اسلام و اگر نبوت نباشد دین کامل نیست.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی شب گذشته در مراسم سوگواری ایام عزاداری ۲۸ صفر در حسینیه جماران بیرجند ضمن عرض تسلیت فرارسیدن سالروز رحلت پیامبراسلام(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) اظهارداشت: جایگاه پیامبراسلام(ص) و نقش ایشان در دوران جاهلیت و بعد از آن بسیار حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه در مورد جایگاه پیامبراسلام(ص) به سوره جمعه اشاره کرد و افزود: در سوره مبارکه جمعه آمده است”هُوَ الَّذي بَعَثَ فِي الأُمِّيّينَ رَسولًا مِنهُم يَتلو عَلَيهِم آياتِهِ وَيُزَكّيهِم وَيُعَلِّمُهُمُ الكِتابَ وَالحِكمَةَ وَإِن كانوا مِن قَبلُ لَفي ضَلالٍ مُبينٍ” و معنای آن این‌است که “خداوند متعال در میان جمعیت درس نخوانده رسولی از خودشان برانگیخت که آیاتش را بر آنها می‌خواند و آنها را تزکیه می‌کند و به آنان کتاب (قرآن) و حکمت می‌آموزد هر چند پیش از آن در گمراهی آشکاری بودند!

وی در ادامه افزود: وجود پیامبراسلام(ص) یک  نعمت بزرگ الهی بود برای مردمی که در جاهلیت به سر می‌بردند.

امام جمعه موقت بیرجند به ویژگی‌های دوران جاهلیت اشاره کرد، بیان داشت: در دوران قبل از پیامبراکرم(ص) بت پرستی، دوری از علم، خرافه پرستی، غارت‌گری، تجاوز به حقوق دیگران، برده داری و نگاه پست به زنان و دختران وجود داشته است.

وی در ادامه با تشریح ویژگی‌های مردم دوران پیامبراکرم(ص) گفت: یکی از اقداماتی که در زمان حضرت رسول الله(ص) اتفاق افتاد، نظام برده‌داری به‌طور کامل برداشته شد و همچنین در آن دوران مردان به جایگاه زنان و دختران نگاه مال و پستی داشتند که به‌واسطه پیامبراسلام(ص) و وجود بانوان همچون حضرت زهرا(س) آن تفکر نیز عوض شد.

وی با اشاره به کتاب “حقوق زن” شهید مرتضی مطهری، تأکید کرد: جوانان حتما این کتاب پرمحتوا شهید مرتضی مطهری در خصوص حقوق زن را مطالعه نمایند.

وی افزود: پیامبراسلام(ص) تلاش کردند تا جامعه از جاهلیت خارج شود.

حجت الاسلام عبادی در بخش دیگری از سخنان خود به بعثت پیامبراسلام(ص) اشاره کرد و اظهارداشت: بعثت پیامبراسلام(ص) به قدری اهمیت دارد که خداوند منّان به واسطه این نعمت بزرگ، بر مؤمنان منت نهاده است.

وی افزود: نعمت هدایت تنها نعمتی است که مشروط نیست و اگر انسان هدایت یافته باشد، می‌تواند از نعمت‌های الهی به‌درستی از آن استفاده کنند.

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه وجود قرآن و پیامبراسلامی و اهل بیت(ع) نعمت‌های فراوانی به همراه داشته است، گفت: اولین نعمت نیز قانون‌گذاری بود که به واسطه اسلام زندگی انسان‌‌ها از جاهلیت خارج شده است.

وی با بیان این مطلب که اگر به قوانین خداوند توجه شود، بشریت نجات پیدا می‌کند، افزود: دومین نعمت، حاکمیت است که خداوند با مبعث پیامبراسلام(ص) و اهل بیت(ع) بهترین نعمت را به بشریت اعطا کردند، انسان‌هایی که کاملا معصوم هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح این سئوال که آیا ” امروز و در عصر حاضر نیز دنیا با وجود علم و فناوری پیشرفته از جاهلیت خارج شده است؟” گفت: در عصر کنونی غرب با توجه به تکنولوژی و علم بالایی که دارد، دست به غارت‌گری و تجاوز می‌زند(افغانستان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن) و یا از ابزار علم برای نابودی انسان‌ها سوء استفاده می‌کند.

وی یادآور شد: اگر قانون در دست صاحبان قدرت باشد، چپاول‌گری مدرن شکل می‌گیرد.

حجت الاسلام عبادی آمریکا بزرگترین غارت‌گر دنیا محسوب می‌شود، اظهارداشت: مردم سالاری غرب فریب بزرگ دلار بر مردم است، نه حاکمیت مردم بر مردم.

وی به جنایت دولت عربستان در منطقه اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: آل سعود نماد جاهلیت مدرن است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بهترین قانون برای بشریت را قوانین خداوند دانست و تأکید کرد: امامت کامل کننده نبوت اسلام و اگر نبوت نباشد دین کامل نیست.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا