امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: اخذ وجه نقد از دانش‌آموزان در قالب کمک به مدرسه خلاف قانون و جرم است

حجت الاسلام عبادی: اخذ وجه نقد از دانش‌آموزان در قالب کمک به مدرسه خلاف قانون و جرم است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با انتقاد از اخذ هر گونه وجه نقد در مدارس با عنوان کمک به مدرسه از سوی مسئولان٬ گفت: طبق قانون دریافت خدمات آموزشی رایگان حق تمامی دانش‌آموزان بوده و مدارسی که اقدام به اخذ وجه نقد از اولیا کنند مرتکب جرم شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با انتقاد از اخذ هر گونه وجه نقد در مدارس با عنوان کمک به مدرسه از سوی مسئولان٬ گفت: طبق قانون اساسی ارایه خدمات آموزشی رایگان به دانش‌آموزان وظیفه دولت بوده و اخذ هر گونه وجهی در این راستا مغایر قانون است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه مدارس دولتی موظف به ارایه خدمات به دانش‌آموزان به صورت رایگان هستند٬ افزود:‌ مدرسه‌ای که اقدام به اخذ وجه از دانش‌آموزان کند متخلف بوده و طبق قانون باید مورد پیگیرد از سوی وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری اظهارات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه اخذ وجه نقد در مدارس ممنوع است٬ گفت: طبق اظهارات وزیر آموزش و پرورش هر مدرسه‌ای اقدام به اخذ وجه نقد در قالب کمک به مدرسه کند متخلف بوده و اولیا می‌توانند با مراجعه به آموزش و پرورش منطقه خود یا جمع آوری امضا و ارسال آن به مجلس از راه قانونی تخلف مدارس را پیگیری کنند.

وی با تاکید بر اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به جد پیگیر رشد علمی کشور با حمایت دولت در ارایه خدمات آموزشی رایگان به افراد است٬ تصریح کرد: کمیسیون آموزش مجلس به طور حتم چرایی اخذ وجه در مدارس در قالب کمک به مدرسه از دانش‌آموزان را با حضور وزیر آموزش و پرورش بررسی خواهد کرد.

عبادی با بیان اینکه هر مدرسه سرانه‌ای از وزارت آموزش و پرورش دریافت می‌کند٬ گفت: با وجود سرانه طبق قانون لزومی به اخذ وجه نقد از دانش‌آموزان در مدارس دولتی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش مجلس می‌تواند مشکلات اولیای دانش‌آموزان در خصوص چرایی اخذ وجه نقد در مدارس را بررسی کند٬ افزود:‌ اولیایی که با مشکل اخذ وجه نقد در قالب کمک به مدرسه مواجه شده‌اند می‌توانند با تنظیم متنی این موضوع را به کمیسیون آموزش مجلس ارجاع دهند تا این کمیسیون با حضور وزیر مربوطه موضوع را بررسی کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: با غیرقانونی بودن اخذ وجه از دانش‌آموزان در مدارس دولتی طبق قانون اساسی می‌توان گفت هر نوع دریافت پولی از اولیاء جرم به شمار می‌رود و باید با آن برخورد صورت گیرد./

پایان پیام

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا