امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی از تقدیم طرح سئوال از وزیر نیرو به منظور بررسی مشکلات کم آبی خراسان جنوبی خبر داد

حجت الاسلام عبادی از تقدیم طرح سئوال از وزیر نیرو به منظور بررسی مشکلات کم آبی خراسان جنوبی خبر داد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر: طرح سئوال از وزیر نیرو به منظور بررسی مشکلات کم آبی خراسان جنوبی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدباقرعبادی پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارکرد: طرح سوال از وزیر نیرو در خصوص مشکلات کم آبی خراسان جنوبی به منظور بررسی از سوی هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون انرژی ارجاع شده است.

وی از تقدیم طرح سوال از وزیر نیرو به هیئت رئیسه مجلس در سه محور خبر داد و گفت: محور نخست سوالم در خصوص انتقال آب به خراسان جنوبی است که هم اکنون وزارت نیرو در خصوص انتقال آب به خراسان جنوبی در بلاتکلیفی به سر می‌برد و جای بسی تامل است که طرح مطالعاتی این استان کم آب تا کی می خواهد ادامه داشته باشد؟

امسال خراسان جنوبی از عملیات باروی ابرها جا ماند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: ما به دنبال شفاف‌سازی طرح انتقال آب به خراسان جنوبی هستیم که تاکنون دراین خصوص جواب قانع کننده‌ای از وزیر نیرو دریافت نکرده‌ایم.

حجت‌الاسلام عبادی گفت: محور دوم سوال از وزیر نیرو در خصوص باروری ابرها در خراسان جنوبی بود که تاکنون پیگیری‌هایی از طریق وزارت نیرو صورت گرفته که وزیر نیرو قول شفاهی انجام باروری ابرها را داده که به عنوان نماینده مردم در مجلس به این قول شفاهی اکتفاء نمی‌کنم.

وی افزود: برای عملیات باروری ابرها در سال جاری وزارت نیرو استان‌هایی را پرآب مطرح کرد که جای تعجب دارد و خراسان جنوبی که ۱۷ سال با سونامی خشکسالی دست و پنجه نرم می‌کنند در این طرح حیاتی جامانده است؟

تنها هدفم از طرح سوال، دفاع از حقوق مردم خشکسالی زده خراسان جنوبی بود

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به محور سوم سوال خود از وزیر نیرو اشاره کرد و گفت: در برنامه پنجم توسعه اهدافی برای انتقال آب و مشکلات کم آبی به خراسان جنوبی طراحی شده که با توجه به اینکه این برنامه در حال اتمام است هنوز اهداف وزارت نیرو در خصوص حل مشکلات کم آبی و طرح انتقال آب به خراسان جنوبی محقق نشده است.

حجت‌الاسلام عبادی تصریح کرد: تاکنون پیگیر مشکلات کم آبی خراسان جنوبی از راه گفتگو بوده‌ایم که جوابیه وزارت نیرو برای حل مشکلات کم آبی استان برای بنده به عنوان نماینده مردم قانع کننده نبوده به همین خاطر طرح سوال از وزیر نیرو مطرح شد.

وی گفت: پیرامون تقدیم این سوال به هیئت رئیسه مجلس وزیر نیرو باید با حضور خود در کمیسون انرژی مجلس به این سولات پاسخ قانع کننده‌ای ارائه کند که پاسخ های این وزارتخانه بررسی می شود و اگر در این خصوص جوابی نگرفتیم طرح سوال در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تنها هدفم از طرح این سوال دفاع از مردم خراسان جنوبی بوده که در سخت‌ترین شرایط با خشکسالی های چندین ساله دست و پنجه نرم می‌کنند و با این وجود به آنها کم توجهی می‌شود.

طرح سوال باعث تحرک، شفاف سازی و تغییر رویکرد عملکرد وزارتخانه‌ها می‌شود

حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه بنده به طرح سوال علاقه ندارم و به دنبال بهانه جویی از دولت نیستم، گفت: این سوال برای دفاع از حقوق مردم و بی توجهی وزارت نیرو به مشکلات کم آبی استان مطرح شده است.

وی بیان کرد: طرح سوال از مجلس ابزاری برای تحرک و شفاف‌سازی بیشتر و تغییر رویکرد عملکرد وزارتخانه ها شده که خیر و برکت آن به مردم می رسد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در کمیسیون انرژی مجلس به پاسخ قانع کننده‌ای دست یابم و در این خصوص وزیر نیرو راهکارهای روشن و قابل تحققی ارائه دهد از طرح این سوال به صحن علنی مجلس خودداری و درغیر این صورت تا آخرین مراحل قانونی برای رسیدن به نتیجه ادامه خواهم داد.

حجت‌الاسلام عبادی یادآور شد: ما وعده و انتظار خارج از توان دولت نمی‌خواهیم و دولت هم باید تلاش کند براساس توان خود بحران کم آبی را در استان‌های خشکسالی زده به حداقل برساند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا