امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی از مراکز آموزش عالی مشهد مقدس بازدید کرد

حجت الاسلام عبادی از مراکز آموزش عالی مشهد مقدس بازدید کرد

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی به همراه جمعی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از مراکز آموزش عالی مشهد مقدس بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، گفت: در هفته‌جاری، برخی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از آموزش و پرورش، آموزش عالی، فنی و حرفه‌ای و پژوهشگاه‌های استان خراسان‌رضوی بازدید و از نزدیک مشکلات آن‌ها را بررسی کردند.

وی افزود: از دانشگاه فردوسی مشهد بازدیدی داشتیم و برخی از طرح‌های پژوهشی و آزمایشگاهی این دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بررسی کاستی‌ها مزایای نوآوری‌ها، اهمیت زیادی برای کمیسیون دارد.

عبادی، مشکل غالب دستگاه‌ها را، مالی و اعتباری دانست و گفت: همه دستگاه‌ها، از این موضوع، گلایه دارند.

وی بابیان‌اینکه خلاقت‌ها و نوآوری‌های خوبی در آموزش‌وپرورش و آموزش‌عالی خراسان‌رضوی را شاهد بودیم تصریح کرد: خراسان‌رضوی، استانی بزرگ است و بنیه قوی دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در خصوص ارتباط دانشگاه‌ها با صنعت، قدم‌های خوبی برداشته شده بود که در کل کشور، توقع بیش از اینهاست.

دانشگاه‌ها با صنعت ارتباط بیشتری داشته باشند

عبادی تأکید کرد: آرزو این است که دانشگاه‌های ما با صنعت، اقتصاد، کشاورزی و معادن ارتباط داشته باشند؛ هم‌اکنون، این پیوند خیلی کم است که بایستی در این زمینه گام‌های مؤثری برداشته شود.

وی، این سفر را برای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، بسیار خوب عنوان و اظهار کرد: این سفرها باعث می‌شود اعضای کمیسیون، وارد عرصه میدان شوند و از نزدیک مشکلات را ببینند و می‌تواند در قانون‌گذاری کمک کند چراکه نظر کمیسیون در قانونی که تصویب می‌شود، اهمیت زیادی دارد.

وزیر علوم در جلسه کمیسیون در خصوص بورسیه‌ها شرکت نکرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در خصوص بورسیه‌ها گفت: قرار بود جلسه‌ای با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشیم اما متأسفانه، وزیر حضور پیدا نکرد و فقط معاونین وی حضور داشتند که این موضوع، گلایه شدید نمایندگان را در پی داشت.

عبادی تصریح کرد: اگر برخی از افراد، اطلاعات نادرستی داده باشند و در چهارچوب قانون پذیرش نشده باشند، مدافع آن‌ها نمی‌شویم اما با بررسی‌هایی که انجام شده بود، برای تعداد قابل توجه و زیادی از آن‌ها، روند قانونی طی شده بود.

وی بابیان‌اینکه متأسفانه در این موضوع، بهانه‌جویی‌های سیاسی رخ داده است اضافه کرد: واردکردن مسائل سیاسی در حوزه نخبگان و دانشگاه، به جایگاه و شتاب علمی کشور آسیب می‌زند.

هنوز همکاری جدی از سوی وزارت علوم ندیدیم 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه هنوز همکاری جدی که کمیسیون بخواهد و دستورات مقام معظم رهبری را اجرایی کند از سوی وزارت علوم ندیدیم گفت: اگر از جهت قانونی کسی مشکلی ندارد، می‌تواند با بورسیه به تحصیل ادامه دهد و لزومی ندارد بهانه‌گیری کنیم.

عبادی خاطرنشان کرد: در همه دولت‌ها بهانه‌گیری بوده است به طوریکه اقدامات دولت قبل را سیاه‌نمایی می‌کنند.

وی تأکید کرد: باید با تخلفات برخورد شود؛ هرکس از هر جناحی، چه معاون اول رئیس‌جمهور و چه آقازاده باشد، برای ما فرقی نمی‌کند و با آن برخورد می‌کنیم؛ برای ما مهم، منافع مردم است.

اگر فرهنگ را از ما بگیرند، هرچه داریم از بین می‌رود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: جنگ هشت ساله نظامی تمام شد و پس از آن، دشمنان جنگ‌های دیگری برعلیه ما برپا کردند که مهمترین آن، جنگ فرهنگی بود که سنگین‌ترین هجمه‌ها را با اقداماتی همچون شبکه‌های ماهواره‌ای علیه ملت ایران، انجام دادند.

عبادی متذکر شد: اگر فرهنگ را از ما بگیرند اقتصاد ما برباد می‌رود و سیاست ما سلطه‌پذیر می‌شود که در نتیجه، هرچه داریم از بین می‌رود.

ساختار اقتصادی کشور برپایه اقتصاد مقاومتی بنا شود

وی، جنگ اقتصادی را جنگ دیگر دشمنان علیه ملت ایران عنوان و اظهار کرد: اوج این جنگ، قطعنامه‌های ظالمانه برعلیه ما بوده است که امیدواریم تحریم‌های ظالمانه برداشته شود اما فراموش نکنیم که دشمن، دشمن است و هر لحظه ممکن است اقدام جدید و تحریم جدیدی برعلیه ما وضع کند لذا ساختار اقتصاد ما در عین حال که بایستی از ظرفیت‌های جهانی حداکثر استفاده را داشته باشد، باید برپایه اقتصاد مقاومتی بنا شود تا در صورتی که مجدد مشکلی ایجاد شد، پایه‌های آن به لرزه درنیاید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه باید پایه‌های اصلی اقتصاد در درون کشور باشد و در کنار آن، به بیرون نیز نگاه داشته باشیم گفت: اگر فقط به خارج از کشور توجه کنیم، علاوه براینکه ما را در جامعه هضم می‌کند، مشکلات اشتغال ما را حل نمی‌کند و کشور ما را آسیب‌پذیر می‌کند.

افسار اقتصادی کشور نباید در آن طرف مرزها باشد

عبادی افزود: از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال می‌کنیم و مخالف روابط صحیح با دنیا نیستیم اما اقتصاد مقاومتی می‌گوید افسار اقتصادی کشور نباید در آن طرف مرزها باشد که هروقت بخواهند با آن بازی کنند که اگر به خارج از کشور وابسته باشیم، از جهت سیاسی استقلال ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: در برنامه‌های توسعه باید اقتصاد مقاومتی سرلوحه کار باشد چراکه وضعیت دنیا این را اقتضا می‌کند و فکر می‌کنم بسیاری از کشورهای دنیا نیز این کار را انجام دهند.

خودمان را با آرمان‌های انقلاب اسلامی تطبیق دهیم

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در ممجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تحریف آرمان‌های انقلاب اسلامی همواره وجود داشته است و افرادی سعی کردند، نظر خودشان را بر آرمان‌های انقلاب اسلامی تحمیل کنند که این اقدام، بسیار ظالمانه است.

عبادی تأکید کرد: باید آرمان‌های انقلاب اسلامی را بشناسیم و خود را با آن، تطبیق دهیم و سعی نکنیم آرمان‌های انقلاب را با خودمان وفق دهیم.

امنیت و استقلال کشور به دلیل ایستادگی بر آرمان‌های انقلاب اسلامی است

وی، آرمان‌های انقلاب اسلامی را آرمان‌های مقدس، حساب‌شده و دورنگر دانست و گفت: نگاهی به مردم کشورهای سوریه و عراق بیندازید و ببینید چه بلاهایی برسر آن‌ها آمده است؛ در کشورشان امنیت ندارند اما در کشور ما امنیت، استقلال و قوّت امنیتی و نظامی فوق‌العاده‌ای برقرار و از جایگاه علمی بالایی برخوردار است که این‌ها به دلیل ایستادگی بر آرمان‌های انقلاب اسلامی است که مردم عاشقانه دور آن می‌گردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان‌اینکه اگر آرمان‌ها را از ما بگیرند، تکیه‌گاه خود را از دست می‌دهیم اظهار کرد: خارجی‌ها و استعمارگران، تکیه‌گاه بسیار بدی هستند و در طول تاریخ نیز این را نشان داده‌اند.

عبادی تصریح کرد: اگر آرمان‌ها را از من بگیرند، مردم را از ما گرفته‌اند و اگر مردم را از ما بگیرند، چیزی نخواهیم داشت که به آن تکیه کنیم و به جلو رویم.

وی خاطرنشان کرد: مردم سختی‌های فراوانی بعد از انقلاب اسلامی تحمل کردند که در هیچ ملتی قابل تحمل نبوده است و این، به دلیل خوب بودن آرمان‌های انقلاب اسلامی است که مردم خودشان را فدای آن‌ها کردند.

انتهای پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا