حجت الاسلام عبادی در بازدید از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی : خراسان جنوبی باید به عنوان قطب گردشگری ایران معرفی شود

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای جاذبه‌های گردشگری زیادی است، گفـت: باید تلاش کنیم تا خراسان جنوبی در کشور به عنوان قطب گردشگردی معرفی شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم بیرجند درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام سید محمد باقر عبادی صبح امروز در حاشیه بازدید از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدف از بازدید ما خسته نباشید و خدا قوت بر عوامل اجرایی سفرهای نوروزی که از قبل از سال تحویل در خارج از خانه حضور دارند و به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند بود.

وی افزود:مردم در ایام نوروز به دید و بازدید می‌روند اما در این میان کسانی هستند که دید و بازدید را رها می‌کنند و در جاده‌ها و اماکن مختلف حضور پیدا می‌کنند و مشغول خدمت رسانی به مردم هستند و ما بر خود وظیفه دانستیم که با بازدید از تعدادی از این عزیزان از زحمات شبانه‌روزی آنها قدردانی کنیم.در این ایام دستگاه‌هایی مانند آموزش و پرورش، پلیس راه، هلال احمر و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، بهداشت و درمان زحمات زیادی انجام می‌دهند.

عبادی افزود: هدف دیگر ما از بازدید از ستاد سفر آشنایی نزدیک از امورات سفر و بررسی نکات ضعف و قوت بود که این نکات شناسایی شود تا برای سال‌های آینده هیچ مشکلی وجود نداشته باشد.: در این بازدیدها مردم رضایت‌مندی نسبی را داشتند و امکانات خوبی فراهم شده بود و بروشورهای تبلیغاتی و امکانات تمیز و مرتبی برای مسافران و گردشگران نورزی فراهم شده بود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفـت: خوشبختانه در این مکان‌ها راهنمایی خوبی برای مسافران نوروزی در حال انجام بود و مسئولان مربوطه قول مساعد دادند که اموری که نیاز است را پیگیری کنند.

عبادی از رشد 8 درصدی اقامت گردشگران و مسافران نوروزی در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: امروز مسئولان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اعلام کردند که از ابتدای نوروز 94 تاکنون اقامت گردشگران و مسافران 8 درصد رشد داشته است.

وی اظهار داشت: ما با توجه به نیروی انسانی، جاذبه‌های طبیعی، گردشگری، اماکن گردشگری و داشتن صنایع دستی بکر از ظرفیت زیادی برخوردار هستیم که باید بیشتر کار کنیم تا بتوانیم خراسان جنوبی را در کشور به عنوان قطب گردشگری ایران معرفی کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفـت: نباید به داشته‌هایمان قانع باشیم زیرا خراسان جنوبی آبگرم فردوس و آبگرم لوت را دارد که این دو مکان می‌توانند مانند آبگرم سرعین اردبیل مکانی برای جذب توریست و گردشگران باشند.

عبادی افزود: تمامی مسئولان باید با همکاری یکدیگر برای معرفی آثار خراسان جنوبی تلاش کنند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.