امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: انتظار داریم وزارت علوم، حداقل در حد توجه به دانشگاه زاهدان، بیرجند هم مورد حمایت قرار دهد

حجت الاسلام عبادی: انتظار داریم وزارت علوم، حداقل در حد توجه به دانشگاه زاهدان، بیرجند هم مورد حمایت قرار دهد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجس شورای اسلامی در گفتگو با ستاد خبری دانشگاه بیرجند اظهارکرد: برگزاری همایش چهل سالگی دانشگاه بیرجند در جهت معرفی دانشگاه و یادآوری خدمات و شناساندن این جایگاه به مردم و مسئولان کشوری بوده و می تواند توجه بیشتر آنان را نسبت به دانشگاه جلب کند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک فرارسیدن سالروز فتح خرمشهر، گفت: دانشگاه بیرجند به عنوان قطب علمی شرق کشور در سال ۱۳۵۶ و با حدود ۱۲۰ دانشجو فعالیت علمی و تحقیقاتی خود را آغاز کرد.
وی با اشاره به پیشرفت روز افزون دانشکده‌ها و دیگر واحدهای دانشگاه بیرجند اظهارکرد: در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار دانشجو و ۳۳۱ عضو هیات علمی این دانشگاه هستند که ظرفیت بسیار بالایی در منطقه شرق کشور است.

حجت الاسلام عبادی در ادامه با بیان اینکه خراسان جنوبی در حوزه علمی نام آور و افتخار آفرین در کشور است، بیان کرد: اولین رئیس دانشگاه بیرجند پروفسور گنجی پدر علم جفرافیا بوده‌اند که آثار تحقیقاتی و علمی وی در دنیا منشاء تحول تحول عظیمی بوده است.

وی افزود: همچنین خراسان جنوبی خاستگاه دانشمندان بزرگی همچون پروفسور بلالی مود پدر علم سم شناسی، پروفسور کاظم معتمدنژاد پدر علم ارتباطات نوین، پروفسور شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت و ده ها عالم و دانشمند برجسته دیگر است.

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی بیرجند با اشاره به نقش مهم و حساس دانشگاه‌ها در مناطق مرزی، گفت: دانشگاه‌ها ابزاری برای نگهداشت جمعیت و امنیت مرزهای کشور است که باید مسئولان کشوری به این مهم توجه کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر نقش دانشگاه‌ها در شکوفایی استان، گفت: آنچه که جامعه از دانشگاه انتظار دارد این است که دانش و نوآوری به کمک صنعت تولید و کشاورزی برود.

وی با بیان این مطلب که دانشگاه باید کارآفرین و و بدنبال پیشرفت منطقه و کشور باشد، اذعان داشت: خراسان جنوبی و همچنین شرق کشور در آینده با بحران های زیادی مانند آب مواجه خواهند بود که نخبگان دانشگاه بیرجند و دیگر مراکز علمی و تحقیقاتی می‌بایست در این زمینه‌ها اقدامات پژوهشی و کاربردی جدی را انجام دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجس شورای اسلامی به گسترش تعاملات بین المللی در دانشگاه بیرجند اشاره کرد و افزود: هم اکنون به واسطه نیروی انسانی قوی، نخبه و کارآمدی که در دانشگاه بیرجند رشد یافته اند، تعاملات خوبی با دیگر مراکز آموزشی خارج از کشور برقرار شده است که امیدواریم زمینه های ارتقاء بیشتر آن با همکاری مسئولان ذی‌ربط صورت بگیرد.

وی همچنین در زمینه مسائل فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه بیرجند، گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی برگزاری نماز جماعت، اعتکاف و دیگر برنامه‌های فرهنگی با مشارکت بالای دانشجویان و اساتید دانشگاه بیرجند همراه است.

حجت الاسلام عبادی در بخشی دیگری از سخنان خود اظهارکرد: برگزاری همایش چهل سالگی دانشگاه بیرجند در جهت معرفی دانشگاه و یادآوری خدمات و شناساندن این جایگاه به مردم و مسئولان کشوری بوده و می تواند توجه بیشتر آنان را نسبت به دانشگاه جلب کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان بر اینکه دانشگاه بیرجند موجب نگهداری جمعیت و امنیت در استان شده است، تأکید کرد: انتظار داریم وزارت علوم به این دانشگاه به عنوان مهمترین دانشگاه شرق کشور توجه بیشتری داشته باشد و حداقل در حد توجهی که سال‌های گذشته به دانشگاه زاهدان شده است، نسبت به این مرکز مهم آموزش عالی صورت بگیرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا