امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: بانک مهراقتصاد براي تحقق بانکداري بدون ربا وارد عمل شود/ حمایت در واگذاری تسهیلات به جونان جویای کار

حجت الاسلام عبادی: بانک مهراقتصاد براي تحقق بانکداري بدون ربا وارد عمل شود/ حمایت در واگذاری تسهیلات به جونان جویای کار

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نوع عملکرد بانک مهراقتصاد با توجه به پیشينه انقلابی و بسیجی آن بسیار حائز اهمیت است، گفت: این بانک می‌تواند الگوی سایر بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و همچنین سایر مجموعه‌های اقتصادی که با گرایش لیبرالی در حال فعالیت هستند، باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز (۱۱ تير) در دیدار با مدیر امور شعب بانک مهر اقتصاد خراسان جنوبی با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در این بانک، اظهارداشت: بانک مهر اقتصاد مفتخر به مجموعه‌ای ارزشمند و انقلابی است.

وی با تأکید بر اینکه نوع عملکرد بانک مهراقتصاد با توجه به پیشينه انقلابی و بسیجی آن بسیار حائز اهمیت است، گفت: این بانک می‌تواند الگوی سایر بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و همچنین سایر مجموعه‌های اقتصادی که با گرایش لیبرالی در حال فعالیت هستند، باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: با توجه گزارش‌های دریافتی، انتظار داریم که این بانک پیشنهادات لازم برای اصلاح نظام بانکداری کنونی در راستای بانکداری بدون رباء را ارائه کند.

وی افزود: در زمینه کارکنان و پرسنل بانک‌ها آموزش های لازم بانکداری اسلامی تعریف و پیگیری شود.

حجت الاسلام عبادی در ادامه تصریح کرد: حوزه‌ دیگری که باید در بانکداری اسلامی دنبال شود، اطلاع رسانی به مردم در زمینه استفاده از تسهیلات است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه الگوی بانکداری اسلامی باید توسط بانک مهر اقتصاد دنبال شود، گفت: استفاده از اساتید و نخبگان دانشگاهی و همچنین تحقیق و پژوهش از جمله مواردی است که در این زمینه می‌تواند کمک مضاعفی در راستای بانکداری اسلامی کند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه واگذاری تسهیلات نظارت نیز اهمیت دارد، بیان داشت: در حال حاضر مشکلی بالاتر از اشتغال نداریم و انتظار داریم بانک‌ها از طرح‌های اشتغالزایی حمایت و مساعدت لازم را انجام بدهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی که امکان حمایت برای جلوگیری از تعطیلی آن وجود دارد، انتظار داریم نهایت مساعدت و پشتیبانی لازم صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه واگذاری تسهیلات به جوانان جویای کار با همراهی کامل انجام شود، گفت: حمایت از تشکیل صندوق های کوچک قرض الحسنه در مساجد، اصناف و بخش کشاورزی دنبال شود و این صندوق‌ها کمک بسیار خوبی برای رفع بخشی از گرفتاری مردم است.

محمد غلامی رئیس اداره امور شعب بانک مهراقتصاد خراسان جنوبی نيز در اين ديدار با اشاره به شعار مقام معظم رهبری « اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» در سال جاری، اظهارداشت: سیاست اصلی بانک در سال‌های اخیر توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی بوده و این اصل همواره سرلوحه فعالیت‌ها و اقدامات بانک مهراقتصاد قرار گرفته است.

وی طی گزارشی اجمالی به واگذاری ۹۰ میلیارد ریال تسهیلات بانک در بخش اقتصاد مقاومتی طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بانک مهر اقتصاد در خراسان جنوبی در مجموع یک‌هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب قرض‌الحسنه و سایر عقود به متقاضیان واجد شرایط پرداخت کرده که از این میزان مبلغ ۳۵۰ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه و ۹۱۰ میلیارد ریال سایر عقود بوده است.

غلامی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز نزدیک به دو هزار نفر از تسهیلات بانک بهره‌مند شده‌اند.

رئیس اداره امور شعب بانک مهر اقتصاد خراسان جنوبی در ادامه با بیان اینکه در پرداخت تسهیلات سخت‌گیری نداریم، افزود: در بخش حمایت از شهرک‌های صنعتی استان آنچه که بتوانیم انجام خواهیم داد و تاکنون نیز تسهیلات مختلفی به واحدهای تولیدی در زمینه‌های مختلف پرداخت شده است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا