امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی با آقای نوبخت معاون محترم رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد

حجت الاسلام عبادی با آقای نوبخت معاون محترم رئیس جمهور دیدار و گفتگو کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدارهای جداگانه با آقای نوبخت معاون محترم رئیس جمهور، معاون محترم وزیر راه و شهرسازی و رئیس محترم سازمان هواپیمایی کشور خواسته های مردم پیرامون پروژه راه آهن و افزایش پروازهای فرودگاه بیرجند را پیگری کرد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: امروز(۲۸ دی ماه) با رئیس هواپیمایی کشور، موضوع لغو برخی از پروازهای بیرجند مطرح و مراتب اعتراض مسئولان استان اعلام شد.

وی افزود: همچنین مسئله نارضایتی نسبت به پروازهای فرودگاه بیرجند در تذکری کتبی به وزیر راه، به هیئت‌رئیسه داده شد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: همچنین در این رابطه با معاون پارلمانی وزیر راه نیز مذاکره شد و وی قول داد تا مراتب نگرانی‌ها و اعتراضات مسئولان استان به اطلاع وزیر راه برساند.

عبادی با اشاره به لغو پروازهای ماهان در بیرجند، تصریح کرد: تعدادی از هواپیماهای شرکت‌های ماهان، ایران‌ایر و آسمان به دلیل معیوب شدن زمین‌گیر شده‌اند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی فاصله زیادی با مرکز دارد، از مسئولان کشوری خواستار پیگیری جدی برای برقراری مداوم پروازها در این استان شدیم.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد پروازها در سال‌های اخیر در تمامی فرودگاه‌های کشور کاهش داشته است و این مسئله به دلیل نبود قطعه برای هواپیماهای فرسوده است.

عبادی با اشاره به رایزنی‌هایی با شرکت هواپیمایی آسمان برای برقراری پرواز در خراسان جنوبی، بیان داشت: بسیاری از هواپیماها به دلیل تعمیرات زمین‌گیر هستند و قطعات موردنیاز تا امروز که ایران در تحریم بوده است، در اختیار کشور قرار نگرفته است.

وی با اشاره به وضعیت بهتر فرودگاه بیرجند نسبت به برخی از فرودگاه‌های کشور، افزود: هواپیماهای کشور فرسوده هستند و باید سال‌ها قبل از رده خارج می‌شدند اما در شرایط جدیدی که در پسابرجام ایجاد شده امیدواریم با خرید هواپیماهای جدید، خطوط پروازی افزایش یابد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار خود با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، تصریح کرد: در حال حاضر که تحریم‌ها برداشته شده است، از معاون اول رئیس‌جمهور خواسته شد تا فاینانس راه‌آهن بیرجند مورد پیگیری قرار گیرد.

عبادی اذعان داشت: پروژه‌های راه‌آهن با بودجه عمومی دولت و با اعتباری که در لایحه بودجه اختصاص می‌یابد قابل احداث نیست و در زمانی طولانی به سرانجام می‌رسد که در این زمینه باید سرمایه‌گذار خارجی و فاینانس برای این طرح‌ها جذب شود.

وی ادامه داد: معاون اول رئیس‌جمهور قول مساعد داد تا راه‌آهن بیرجند را جزو اولویت‌های فاینانس کشور قرار دهد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه راه‌آهن خراسان جنوبی در سال ۹۳ ردیف مطالعاتی و در سال ۹۴ و در بودجه جاری امسال ردیف اجرایی دریافت کرده است.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در گذشته سرمایه‌گذاران هندی برای پروژه راه‌آهن بیرجند اعلام آمادگی کردند که امیدواریم با برداشته شدن تحریم‌ها فضای جدیدی در سرمایه‌گذاری خارجی به وجود بیاید.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا