امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: با حیثیت برخی از افرادی که بورسیه گرفته اند، بازی شد/ وزیر علوم پرونده افراد متخلف را به دادگاه ارسال کند

حجت الاسلام عبادی: با حیثیت برخی از افرادی که بورسیه گرفته اند، بازی شد/ وزیر علوم پرونده افراد متخلف را به دادگاه ارسال کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر این مطلب که با حیثیت برخی از افرادی که بورسیه گرفته اند بازی شد گفت: دیدگاه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بیان سه هزار بورسیه متخلف در کشور این بود که بیان این گونه مطالب جنبه بهانه جویی بیش نبوده، ولی متاسفانه  در کشور ما این حالت وجود دارد که هر دولتی که روی کار می آید سعی می کند بجای اثبات عملکرد خود، دولت قبلی را تخطئه کند و هرجور تهمت دزدی و اختلاس و خلاف قانون را به دولت قبلی نسبت دهد تا از این طریق خود را به اثبات برساند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند ،درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقرعبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با تذکر مقام معظم رهبری در خصوص سیاسی کاری مسأله بورسیه ها در کشور در گفتگو با خبرنگار سیاسی «خبرگزاری دانشجو» گفت: نظر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با بورسیه ها این بود که این جریان از ابتدا وارد یک بازی سیاسی شده و جای تأسف دارد که بسیاری از افرادی که در حال تحصیل هستند و مراحل قانونی بورسیه را طی کرده‎اند به انجام خلاف قانون در بحث بورسیه ها متهم شدند.

 

وی در ادامه افزود: افرادی که بورسیه شده بودند و نامشان در لیست اعلام شده وزرات علوم بود نزد ما آمدند و شکایت کردند که ما که خلاف قانون نکرده‎ایم و دانشگاه ما را به وزارت علوم معرفی کرده است و هر آنچه که پرونده و مدارک نیاز بود را نیز صادقانه ارائه کردیم چرا این فضا را ایجاد می کنند که جامعه و افکار عمومی، ما را به عنوان رانت خوار یا مختلس در امر بورسیه ها از نظر قانون بشناسند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر این مطلب که با حیثیت برخی از افرادی که بورسیه گرفته اند بازی شد گفت: دیدگاه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در بیان سه هزار بورسیه متخلف در کشور این بود که بیان این گونه مطالب جنبه بهانه جویی بیش نبوده، ولی متاسفانه  در کشور ما این حالت وجود دارد که هر دولتی که روی کار می آید سعی می کند بجای اثبات عملکرد خود، دولت قبلی را تخطئه کند و هرجور تهمت دزدی و اختلاس و خلاف قانون را به دولت قبلی نسبت دهد تا از این طریق خود را به اثبات برساند.

وی گفت: نمایندگان مجلس هرکجا که قرار است  با مفاسد اقتصادی دولت ها برخورد شود همراه افراد قرار می گیرد و جلوی آنها را نخواهند گرفت تا بلکه دولت ها را نیز همراه خود کند و اقدامات لازم را برای مقابله آنها با فساد انجام دهند اما نمایندگان مخالف بازی‎های سیاسی در کشور هستند زیرا با این بازی ها عده‎ای  قربانی می شوند.

الاسلام عبادی در ادامه با بیان این مطلب که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس موضوع بورسیه ها را طی جلساتی بررسی کرده است، گفت: پس از بررسی کمیسون پرونده بورسیه‎ها با شکایت بورسیه شدگان در کمیسیون اصل ۹۰ نیز بررسی شد و وزیر و مسئولان وزارت خانه نیز بیان کردند هر تصمیمی که در کمیسیون اصل ۹۰ گرفته شود را پذیرا خواهند بود.

وی افزود: رئیس کمیسیون اصل ۹۰ پس از بررسی مسأله و شکایات بورسیه ها اعلام کرد که هیچ اشکالی از نظر حقوقی و قانونی بورسیه شدگان وجود ندارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص بورسیه ها اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز در خصوص بورسیه ها مطرح کردند که آنچه که در جهت بورسیه مطرح شده درست نبوده و  این موضوع سیاسی کاری شده است.

وی خطاب به وزیر علوم گفت: وزیر باید بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری از آنهایی که بورس شده اند اعاده حیثیت کند چراکه در بورسیه شدن آنها ایراد و خلافی وجود نداشته است و این در حالی است که نمایندگان و مسئولان با آن تعداد معدود پرونده ای که با مشکلاتی مواجه است کاری ندارد.

الاسلام عبادی بیان کرد: وزیر علوم باید ریشه یابی کند افرادی که با حیثیت اساتید دانشگاه ها بازی کردند و با سیاست بازی افکار افراد را دچار  استرس کردند، را مجازات و حداقل کاری که می تواند انجام دهد این است که افراد متخلف را برکنار کنند.

 وی افزود: اگر نیاز است که پرونده افرادمتخلف  را به دادگاه ارجاع دهند تا از نظر حقوقی و کیفری اقداماتی را که لازم است جهت اعاده حیثیت بورسیه شده ها انجام شود تا از این به بعد کسی جرأت نکند بیهوده بخواهد در کشور سیاه نمایی و سیاسی و با حیثیت افراد بازی کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: اعضای کمیسیون در خصوص تذکر مقام معظم رهبری در رابطه با بورسیه و سیاسی بازی شدن در این موضوع بی تفاوت عبور نخواهد کرد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خاتمه بیان کرد: در بررسی بورسیه ها نمایندگان مجلس بسیار متهم شدند که نمایندگان بخاطر خودشان و اینکه خود نماینده ها از بورسیه استفاده می کنند و دنبال رانت هستند، که این موضوع جای تأسف دارد و این افراد نمایندگان را نیز تخریب کردند و حتی از اسامی نام بردند که از بورسیه استفاده کردند که چنین موضوعی صحت نداشت و تنها بخاطر منافع خودشان با آبروی مجلس بازی کردند.

گفتنی است، پیش از این نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی در مهرماه سال گذشته به موضوع بورسیه ها پرداخت است+ لینک خبر

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا