حجت الاسلام عبادی: بنده خواهان تسریع در خصوص مؤسسه میزان هستم/ دولت تاکنون در خصوص مؤسسه میزان و پدیده نتوانسته نمره قبولی بگیرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اخذ وام‌های کلان بعضی از افراد از مؤسسه میزان، افزود: دولت افرادی که از مؤسسه میزان اقدام به دریافت وام‌های کلان کردند و هنوز این وام‌ها را پرداخت نکردند به صورت شفاف به مردم توضیح بدهد تا مردم بدانند چه افرادی چنین وام‌های کلانی را گرفتند، با توجه به این موضوعات اعتماد مردم از دولت سلب می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند در ارتباط با مؤسسه میزان، اظهار داشت: اخیراً در ارتباط با مشکلات مؤسسه میزان به دولت نامه‌ای نوشتیم و خواستار تسریع در این موضوع شدیم.

وی ادامه داد: دولت، بانک مرکزی و بانک صادرات از 8 ماه گذشته که بحث انتخابات وجود داشت و مجلس در حال شکل‌گیری بود سوءاستفاده کردند و سپرده مردم که باید پرداخت می‌شد، متوقف ماند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت تنها توانست تا سقف 40 میلیون تومان را به سپرده‌گذاران پرداخت کند، به نوعی مبالغ پرداختی باید تاکنون ادامه می‌داشت اما متوقف شده است.

عبادی با بیان اینکه در خصوص پدیده نیز مردم مقصر نیستند، بلکه دستگاه‌‌های دولتی مقصرند که کوتاهی کرده‌اند، تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده مردم از کندی کار رضایت ندارم، زیرا مردم مشکلات بسیاری دارند و باید در این خصوص تسریع شود.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور باید به طور شخصی به موضوع پدیده و مؤسسه میزان وارد شود، ادامه داد: دولت تاکنون در خصوص مؤسسه میزان و پدیده نتوانسته نمره قبولی بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک مرکزی خط اعتباری برای میزان بگذارد، خاطرنشان کرد: بنده خواهان تسریع در خصوص مؤسسه میزان هستم، زیرا مردم به سپرده خود نیاز دارند و هر چه زودتر این سپرده‌ها باید پرداخت شود.

عبادی با بیان اینکه بعضی از مدیران کشور دارای حقوق‌های نجومی هستند، اظهار کرد: دولت همان‌طور که حقوق‌های نجومی بعضی از مدیران را پرداخت می‌کند باید سپرده مردم را هم پرداخت کنند.

وی با اشاره به اخذ وام‌های کلان بعضی از افراد از مؤسسه میزان، افزود: دولت افرادی که از مؤسسه میزان اقدام به دریافت وام‌های کلان کردند و هنوز این وام‌ها را پرداخت نکردند به صورت شفاف به مردم توضیح بدهد تا مردم بدانند چه افرادی چنین وام‌های کلانی را گرفتند، با توجه به این موضوعات اعتماد مردم از دولت سلب می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده به عنوان نماینده مردم به طور ویژه موضوع مؤسسه میزان و پدیده را پیگیری می‌کنم، گفت: نمایندگان تنها مطالبه‌گر هستند و این دولت است که باید برای مشکلات مردم چاره‌اندیشی کند و گره از کار مردم بگشاید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.