امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: بنیاد برکت در پروژه راه آهن خراسان جنوبی مشارکت کند‌

حجت الاسلام عبادی: بنیاد برکت در پروژه راه آهن خراسان جنوبی مشارکت کند‌

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بنیاد برکت در پروژه راه آهن خراسان جنوبی مشارکت کند، اظهار داشت: بنیاد برکت با نگاه ویژه‌ای در خراسان جنوبی وارد عمل شود شود تا سرمایه‌گذاری در این استان را گسترش یابد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت‌‍الاسلام والمسلمین سید محمد باقرعبادی پیش از ظهر امروز در نشست مدیرعامل بنیاد برکت کشور که در محل دفتر معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی برگزار شد، به تشریح ظرفیت های و پتانسیل‌های استان خراسان جنوبی پرداخت و گفت: خراسان جنوبی با پتانسیل‌هایی که دارد باید از سوی مسولان نگاه ویژه‌ای به صورت بگیرد.

وی در ادامه افزود: مرزی بودن خراسان جنوبی فرصت بسیار ارزشمندی است که اگر از ظرفیت‌های آن استفاده نشود، مشکلاتی را برای این منطقه محروم در برخواهد داشت.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت به سیاست‌های بنیاد برکت در رفع محرومیت‌ها در مناطق مختلف کشور اشاره کرد و اظهارداشت: در حال حاضر مناطق محروم کشور دچار مشکلاتی شامل اشتغال، بیکاری و صنایع هستند که می‌طلبد بنیاد برکت در حوزه صنایع استان به‌طور ویژه سرمایه گذاری کند.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی در بخش دیگری از سخنان خود، خراسان جنوبی را دارای مردمی متدین و ولایت‌مدار بیان کرد و گفت: وجود مردمی متدین و ولایت‌مدار در این منطقه سبب شده تا استان پهناور و مرزی خراسان جنوبی از بالاترین ضریب امنیتی برخوردار باشد.

وی در ادامه امکانات فعلی در سطح استان را بسیار کم و ناعادلانه با وجود پتانسیل‌ها دانست و بیان کرد: انتظار است که بنیاد برکت و دیگر مسئولان با سرمایه گذاری در بخش‌های صنعت، معدن، راه‌ها و دیگر زیرساخت‌های اصلی استان زمینه ساز ایجاد اشتغال و شکوفایی این منطقه را فراهم کنند.

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موضوع پروژه راه‌آهن شرق در خراسان جنوبی گفت: پروژه احداث راه‌آهن شرق در استان در سال گذشته ردیف اجرایی قرار گرفته است و در حال حاضر نیازمند است که موسسه‌ایی و یا به مانند بنیاد برکت حداقل در این زمینه ۱۵ درصد مشارکت کنند و مابقی اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی سرمایه‌گذاری خواهد شد.

وی تأکید کرد: انتظار داریم که پروژه راه‌آهن شرق در خراسان جنوبی به‌طور ویژه پیگیری شود تا بیرجند به عنوان قلب استان(مرکز استان خراسان جنوبی) به شبکه ریلی سراسری کشور متصل شود و این سبب خواهد شد تا کل استان نیز به حرکت درآید.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: بنیاد برکت با نگاه ویژه‌ای در خراسان جنوبی وارد عمل شود شود تا سرمایه‌گذاری در این استان را گسترش یابد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا