امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری کلان در بیرجند اعلام آمادگی کرد/ واگذاری رایگان املاک مستضعفان به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اسدیه+جزئیات

حجت الاسلام عبادی: بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری کلان در بیرجند اعلام آمادگی کرد/ واگذاری رایگان املاک مستضعفان به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اسدیه+جزئیات

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مهر با اشاره به دیدار دیروز خود با رئیس بنیاد مستضعفان کشور، اظهارکرد: بنیاد مستضعفان نسبت به سرمایه‌گذاری در یک طرح کلان در شهرستان بیرجند اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقرعبادی در گفتگو با مهر با اشاره به دیدار دیروز خود با رئیس بنیاد مستضعفان کشور، اظهارکرد: بنیاد مستضعفان بیشترین املاک را در شهرستان بیرجند دارد و رتبه دوم املاک مستضعفان مربوط به شهرستان درمیان است.

وی با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در گذشته از طریق مزایده، املاک زیادی را در شهرستان بیرجند فروخته است، گفت: این بنیاد از محل فروش این املاک نقدینگی فراوانی را از شهرستان بیرجند به تهران برده است.

معاونت عمرانی استانداری یک طرح کلان سرمایه‌گذاری در بیرجند معرفی کند

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در برهه‌ای از زمان قیمت املاک در شهر بیرجند افزایش یافته و بنیاد مستضعفان با فروش املاک خود در شهر بیرجند از نقدینگی فراوانی برخودار شده که با توجه به این نقدینگی‌های فراوان مردم این شهرستان حق زیادی به گردن بنیاد دارند.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: در این دیدار از رئیس بنیاد مستضعفان کشور درخواست شد با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان نقدینگی زیادی از شهرستان بیرجند به تهران برده این نهاد نسبت به سرمایه‌گذاری کلان در شهرستان بیرجند اقدام کند.

وی افزود: سعیدی کیا، رئیس بنیاد مستضعفان کشور نسبت به یک سرمایه‌گذاری کلان در زمینه‌های مختلف صنعتی، خدماتی، عمرانی و اقتصادی با توجه به ظرفیت‌های شهرستان بیرجند قول مساعد داده است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در این رابطه باید معاونت عمرانی استانداری خراسان جنوبی با بررسی‌های خود طرح کارشناسی و کلان سرمایه‌گذاری را با توجه به ظرفیت‌های شهرستان سریع آماده و برای پیگیری به بنیاد مستضعفان کشور ارسال کنند.

حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه مردم بیرجند از تصرف و فروش املاک این شهر توسط بنیاد مستضعفان در گذشته خیلی متضرر شده‌اند، گفت: با ایجاد این سرمایه‌گذاری کلان در شهرستان بیرجند توسط بنیاد مستضعان بخشی از این ضررها جبران می‌شود.

زیرساخت‌های مختلف در روستاهای متعلق به بنیاد مستضعفان ایجاد می‌شود

وی افزود: در شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف روستاهایی وجود دارد که املاک این روستاها متعلق به بنیاد مستضعفان بوده که در این دیدار تاکید شد تا بنیاد نسبت به ایجاد فضای سبز، کتابخانه و احداث زیرساخت‌ها در این روستاها مساعدت کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: رئیس بنیاد مستضعفان کشور نیز در خصوص احداث فضای سبز، کتابخانه و احداث زیرساخت‌ها در این روستاها قول مساعد داده و به رئیس بنیاد مستضعفان خراسان جنوبی برای پیگیری و ایجاد این امکانات دستور داده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه برخی از روستاهای اطراف بیرجند دارای مشکلاتی زیادی هستند، گفت: در روستای امیرآباد شهر بیرجند افراد بر املاک مستضعفان ساکن هستند که در این دیدار تاکید شد این املاک با قیمت پایین‌ترو ویژه به افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد واگذار شود که در این خصوص نیز رئیس بنیاد مستضعفان قول مساعد داد.

وی با اشاره به برخی از مشکلات در زمینه واگذاری زمین‌های بنیاد مستضعفان در شهر اسدیه شهرستان درمیان نیز گفت: در اوایل انقلاب با هماهنگی شورای شهر و بخشداری اسدیه زمین‌های مربوط به بنیاد بدون هماهنگی با بنیاد مستضعفان به مردم واگذار شده است.

واگذاری رایگان املاک مستضعفان به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اسدیه

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در گذشته با پیگیری‌های انجام شده، مقرر شد افرادی که اوایل انقلاب از طریق شواری این شهر و بخشداری زمین تحویل گرفته‌اند بنیاد تا ۲۰۰ متر را رایگان در اختیار مردم قرارداده و زمین‌های تملک شده به هر میزان که از ۲۰۰ متر بیشتر بود، مردم حق بنیاد مستضعفان را پرداخت کنند.

حجت الاسلام عبادی گفت: در این دیدار تاکید شد که بنیاد از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اسدیه که زمین‌های آنها از ۲۰۰ متر بیشتر است، حق خود را دریافت نکند.

وی ادامه داد: رئیس بنیاد مستضعفان کشور در خصوص عدم دریافت حق خود در املاک بیش از ۲۰۰ متر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قول مساعد داده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این دیداردر خصوص حل مشکلات کارخانه قند درمیان نیز پیگیری‌ها انجام شده است، گفت: در این دیدار تاکید شد که بنیاد مستضعفان نسبت به سرمایه‌گذاری و خرید این کارخانه اقدام کند.

حجت الاسلام عبادی افزود: در این خصوص رئیس بنیاد مستضعفان کشور قول مساعد نداد و اذعان داشت که برنامه‌ای برای ورود به بازار قند نداریم و به دنبال واگذاری کارخانه‌های قند خود هستیم.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا