حجت الاسلام عبادی به همراه رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- لهستان و جمعی از نمایندگان مجلس صبح امروز به لهستان سفر کردند

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز یکشنبه بنا به دعوت رسمی گروپسکی همتای خود در پارلمان لهستان به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سیاسی پارلمانی این کشور عازم ورشو شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری خانه ملت، هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران متشکل از تعدادی از اعضاء گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران- لهستان صبح امروز یکشنبه بنا به دعوت رسمی گروپسکی همتای خود در پارلمان لهستان به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات سیاسی پارلمانی این کشور عازم ورشو شد.

وحید احمدی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- لهستان ریاست این هیات را بر عهده دارد و محمد اسماعیل سعیدی، سید محمد باقر عبادی، فتح الله حسینی و حمیدرضا پشنگ نمایندگان مردم تبریز، بیرجند، درمیان و خوسف، قصر شیرین، و خاش در مجلس شورای اسلامی سایر اعضاء این هیات هستند.

هیات پارلمانی کشورمان در طی مدت اقامت خود در ورشو با رئیس مجلس، رئیس گروه دوستی پارلمانی، رئیس کمیسیون سیاست خارجی و جمعی دیگر از مقامات سیاسی و پارلمانی لهستان پیرامون راههای گسترش روابط دو جانبه و تحولات جاری منطقه‌ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه گفت‌وگو و تبادل نظر نمایند.

دیدار با اساتید و دانشجویان کرسی زبان فارسی دانشگاه ورشو و بازدید از چند واحد صنعتی و کشاورزی از دیگر برنامه‌های این هیات در لهستان می‌باشد.

لازم بذکر است در اسفندماه 1393 همایش 540 سال روابط تاریخی ایران و لهستان در ورشو برگزار گردید که نشان دهنده عمق روابط دوستانه میان دو کشور می‌باشد همچنین سفر سال قبل وزیر خارجه لهستان و سفر اخیر نایب رئیس مجلس سنای لهستان در صدر یک هیات صد نفره اقتصادی متشکل از سرمایه‌گذاران و صنعتگران لهستانی به تهران در همین چارچوب ارزیابی می‌گردد./

پایان پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.