امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: انتخاب استاندار خراسان جنوبی بر اساس منافع مردمی باشد

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: انتخاب استاندار خراسان جنوبی بر اساس منافع مردمی باشد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس بااشاره به اینکه وزارت کشور تغییر استاندار خراسان جنوبی راتائید نکرده گفت:اگر هم بنابر تغییری در مدیریت عالی استان است بر اساس منافع مردمی و نه حزبی باشد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی شایعات در مورد تغییر استاندار خراسان جنوبی، اظهار کرد: تاکنون از سوی وزارت کشور برای نظرخواهی در این زمینه با نمایندگان استان تماسی گرفته نشده است.

وی با انتقاد از رویه دولت طی سال های گذشته برای انتصابات در استان، گفت: رویه دولت در سال های گذشته که الان نیز مشهود است، این بوده که در بحث انتصابات به خصوص در انتخاب مقام عالی استان به نظر نمایندگان مردم توجه نکرده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه این رویه به نظر من به ضرر دولت تمام می شود، بیان کرد: نمایندگان نظرات مردم را منتقل می کنند و دولت نیز برای همین مردم می خواهد کار کند و وقتی دولت از نمایندگان که با وضعیت حوزه خود به خوبی آشنایی دارد نظرخواهی می کند به طور حتم مسائل کارشناسی و دقیق تری را ارائه می دهند.

انتخاب مقام عالی استان بر اساس منافع مردمی باشد نه منافع حزبی

عبادی با بیان اینکه اگر بخواهد مقام عالی دولت تغییر کند آزمون بزرگی برای دولت خواهد بود، عنوان داشت: باید دولت فردی مدیر و مدبر را انتخاب کند که دولت بتواند در آینده به عملکرد او افتخار کند.

وی تاکید کرد: اگر در این بین کسی انتخاب شود که مقبولیت مردمی را نداشته باشد یا فقط جریان سیاسی خاصی را دنبال کند و بر اساس سیاست بازی منصوب شده باشد به طور حتم این فرد کاری برای مردم انجام نخواهد داد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق اطلاعات ما جریانات سیاسی نیز مدتی است که در این زمینه فعال هستند، گفت: از جریانات سیاسی نیز انتظار داریم منافع مردم را در نظر بگیرند و نه اینکه به دنبال منافع حزبی و گروهی باشند.

عبادی در ارتباط با صحبت های یکی از نمایندگان خراسان شمالی در مورد تغییر استانداران دو استان و انتخاب پرویزی استاندار فعلی این استان به عنوان استاندار خراسان جنوبی، گفت: اینکه یکی از نمایندگان استان های دیگر بخواهد در مورد استان ما صحبت کند و باز نماینده ای از همان استان حرف او را رد کند، ما نباید روی آن حساب باز کنیم و به آن دامن بزنیم.

مدیر بومی فراجناحی، معتدل و قانون مند برای استان مفید تر است

وی با تاکید بر اینکه دولت و وزارت کشور سخنگو دارد و باید به مرجع اصلی آن مراجعه شود، بیان داشت: دامن زدن به این شایعات تنها مدیریت استان را تضعیف می کند که به صلاح مردم و استان نیست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در مورد انتخاب استاندار بومی نیز گفت: بطور حتم مدیر بومی که فراجناحی بوده، معتدل و قانون مند باشد و در عوض مقبولیت نسبی در استان نیز داشته باشد خیلی برای استان مفید خواهد بود.

عبادی با بیان اینکه در استان ما رقابت بین شهرستان ها زیاد بود و گاهی مسئولان این موضوع را در انتخاب مدیر غیر بومی بهانه می کنند، ادامه داد: گاهی ما در استان شاهد حساسیت ها بین شهرستان ها حتی در یک حوزه انتخابیه هستیم که این موضوع آسیب ایجاد می کند و باید رفع شود.

وی تاکید کرد: اما به طور حتم گزینه بومی که مورد تایید تمام استان باشد و توانایی مدیریت استان را نیز داشته باشد، ایده آل بوده و مورد حمایت نمایندگان نیز خواهد بود.

وی در مورد اینکه آیا تاکنون نمایندگان استان در مورد گزینه خاص برای مدیریت استان به تفاهم رسیده اند نیز گفت: هنوز وزارت کشور این موضوع را تایید نکرده که ما بخواهیم در مورد آن اظهار نظر کنیم و در این بین نمایندگان با وزارت کشور تماس هایی داشته اند اما هنوز از سوی وزارت کشور با ما تماسی گرفته نشده است.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا