امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: مردم باید نسبت به وحدت‌شکنان عرصه سیاسی و عالم نماهای شیعه و سنی حساس باشند

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: مردم باید نسبت به وحدت‌شکنان عرصه سیاسی و عالم نماهای شیعه و سنی حساس باشند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلام در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان جنوبی: عده ای از وحدت شکنان در عرصه سیاسی با انتشار اخباری تفرقه انگیز سبب از هم گسستگی جامعه می شوند و گروهی از عالم نماهای شیعه و سنی بر طبل اختلاف بین شیعه و سنی می کوبند که مردم باید نسبت به سخنان این افراد آگاه و هوشیار باشند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین عبادی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری بسیج در خراسان جنوبی، بابیان اینکه وحدت در اسلام و نظام اسلامی از جایگاه بسیار محکم و خاصی برخوردار است اظهار داشت: در نظام اسلامی وحدت به عنوان شیرازه تمام احکام و قوانین دینی است چرا که همه مسائل شرعی اسلامی سبب وحدت بین مومنین می شود.

وی افزود: همانطور که غیبت، تهمت، دروغ و قطع صله رحم از محرمات دین محسوب می شود و سبب از هم گستگی افراد می شود؛ بجا آوردن صله رحم، عیادت و همدردی با دیگران سبب همبستگی فردی و وحدت اجتماعی می شود.

وی تصریح کرد: وحدت و انسجام جامعه اسلامی از صدر اسلام وجود داشته است و پیامبر گرامی اسلام زمانی که وارد مدینه شدند سبب ایجاد وحدت بین مردم شدند و به همین سبب اسلام قدرت پیدا کرد و جهانگیر شد.

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امام خمینی(ره) هم با وحدت شیعه و سنی انقلاب اسلامی را تشکیل داد و با این وحدت ایجاد شده بین مسلمانان دشمن نتوانست به نفوذ خود ادامه دهد.

مسلمانان برای بقای منافع اسلامی خود چاره ای جز وحدت ندارند

حجت الاسلام والمسلمین عبادی گفت: مسلمانان جامعه اسلامی برای بقای منافع اسلامی خود چاره ای جز وحدت ندارند و برای تحقق این هدف خود هیچ کار دیگری را نمی توانند انجام دهند.

وی اذعان داشت: عده ای از وحدت شکنان در عرصه سیاسی فعالیت می کنند و با انتشار اخباری تفرقه انگیز سبب از هم گسستگی جامعه می شوند که مردم باید نسبت به سخنان این افراد آگاه و هوشیار باشند.

وی اظهار کرد: گروهی از عالم نماهای شیعه و سنی هم هستند که با تعصب های بی جا بر طبل اختلاف بین شیعه و سنی می کوبند و سبب تخریب وحدت در جامعه اسلامی می شوند و باید نسبت به این عالم نماها حساسیت لازم ایجاد شود.

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گاهی تفرقه افکنان دو مذهب شیعه و سنی با تفکر تند داعشی و وهابی نسبت به برادران دینی خود عمل می کنند افزود: در این زمان عالمان جامعه اهل سنت و تشیع باید با موضع گیری نسبت به ان افراد، رفتار آنها را مدیریت و کنترل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی تصریح کرد: مسلمانان باید با نگاه های بلند به افق های دور بنگرند و مراقب تفرقه انگیزی های دشمنان باشند چرا که دشمنان با این تفرقه انگیزی ها به دنبال منافع خودشان هستند و هیچ گاه از نابودی مسلمانان غصه دار نخواهند شد.

داعش رسالتی جز به شهادت رساندن برادران شیعه و سنی ندارد

وی با اشاره به گروه تکفیری داعش، یکی از اهداف پدیدآورندگان این گروه را کوبیدن بر طبل اختلاف دانست و گفت: در ایجاد و هدایت این گروه ها دست های استکبار است که قدرت نمایی می کند.

وی ادامه داد: مهم ترین هدف داعش اختلاف بین شیعه و سنی است چرا که این گروه که به نام اسلام فعالیت می کند هیچ گاه نسبت به صهیونیست ها که هیچ بویی از اسلام نبرده اند هیچ اقدام، شعار و شلیکی نکرده است.

نماینده بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: در واقع داعش رسالتی جز به شهادت رساندن برادران شیعه و سنی ندارد و حتی در عراق تعداد سنی هایی را که به شهادت رسانده اند بیشتر از اهل تشیع است و این نشان دهنده حماقت آنها است چرا که این اقدام آنها با اهداف طراحی شده برای داعش همخوانی ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه جامعه اسلامی ما اعم از شیعه و سنی باید با وحدت خود در مقابل تمام هجمه های دشمنان داخل و خارج بایستند تصریح کرد: منادیان وحدت نمی گویند مذاهب مختلف دست از اعتقادات خود بردارند و به آن عمل نکنند بلکه باید برای موفقیت جامعه اسلامی نسبت به برادران دینی خود احترام بگذارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا