امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: جهان اسلام علیه جنایات غم بار منا اعلام موضع کند/ضعف مدیریت عربستان در حادثه منا مشهود است

حجت الاسلام عبادی: جهان اسلام علیه جنایات غم بار منا اعلام موضع کند/ضعف مدیریت عربستان در حادثه منا مشهود است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید علیه این جنایت غمبار و مصیبت بار و سوء مدیریت شکل گرفته آل سعود اعلام موضع کنند، گفت:

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی در گفتگو با خبرنگار شبستان  در بیرجند با اشاره به کشته شدن هزاران حاجی در حادثه سرزمین منا، اظهار داشت: عملکرد ضعیف دولت آل سعود در اداره حرمین شریفین و سوء مدیریت آل سعود یكی از دلایل اصلی وقوع فاجعه منا بود كه سبب شد عده كثیری از زائران خانه خدا از کشورهای مختلف جهان از جمله ایران اسلامی، جان خود را از دست بدهند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مصدومان حادثه منا به دلیل کوتاهی در رسیدگی جان باختند، افزود: ضعف مدیریت عربستان در این حادثه کاملاً مشهود است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی کارشناسان علت این سوء مدیریت را اختلافات شدید درونی در خاندان آل سعود می‌دانند و با تغییر و تحولاتی که به وجود آمده طبیعتاً اختلافات شدت گرفته و خود را در دو حادثه مرگبار( سقوط جرثقیل و سرزمین منا ) در مراسم حج امسال نشان داد.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه اگر آل سعود عربستان را مانند مراسم حج مدیریت کند یقیناً در آینده بهم ریختگی بسیاری را در عربستان شاهد خواهیم بود، تصریح کرد: آل سعود و عربستان کشوری است که جزء پول هیچ چیزی دیگری ندارد و تجربه نشان داده که فاقد اندیشه و مدیریت قوی هستند.

به گفته وی عربستان در دنیای اسلام فاقد جایگاه علمی بالا است و آل سعود اخلاق و سیاست خوبی ندارند، بیان داشت: حکام آل سعود تصور می‌کنند همه چیز را با پول می‌توانند بخرند و بنابراین تمام کاستی و ناکارآمدی خود را سعی دارند با پول‌های بادآورده نفتی جبران کنند و هرگز فکر خود را به کار نگرفته‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: کشوری که تکیه‌گاه آن فقط پول است بسیار آسیب‌پذیر است.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه جهان اسلام باید علیه این جنایت غمبار و مصیبت بار و سوء مدیریت شکل گرفته آل سعود اعلام موضع کنند، گفت: البته عربستان بسیاری را با پول می‌خرد تا واکنش شدیدی نشان ندهند اما انسان‌های آزاده این فاجعه را محکوم می‌کنند.

وی تصریح کرد: وظیفه جهان اسلام این است که جلوی هر گونه رفتاری که به نام اسلام و مسلمانان شکل می‌گیرد و موجب وهن اسلام می‌شود با قاطعیت بایستند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ عقل و وجدان بشری جنایات گروه های تکفیری و آل سعود در یمن و سایر بلاد اسلامی را نمی‌پذیرد، افزود: باید این جنایات محکوم شود چرا که با آبروی اسلام بازی می‌شود و همه باید نسبت به حیثیت اسلام حساس باشیم.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: نباید اجازه دهیم گروه‌های تکفیری و آل سعود با جنایات خود به جهان پیام دهند که مسلمانان جزء خونریزی و خشونت و افراطی‎گری و تکفیر کردن کار دیگری ندارند.

به گفته وی محکوم نکردن این جنایات باعث می‌شود غربی‌ها بسیار راحت‌تر این رفتار را به اسلام منسوب کنند و به انزجار از قرآن و اسلام بیشتر دامن بزنند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا