امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: حق استان خراسان جنوبی از سد دوستی همواره باید مد نظر مسئولین باشد

حجت الاسلام عبادی: حق استان خراسان جنوبی از سد دوستی همواره باید مد نظر مسئولین باشد

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی دولت اگر در زمینه خالی شدن روستاها از سکنه به جهت برطرف نشدن مشکلات روستاییان از جمله بحث آب کاری انجام ندهد در آینده مجبور خواهد بود که هزینه های بالاتری را برای حاشیه نشینی شهرها و امنیت مرزها بپردازد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در گفت وگو با خبرنگار خاورستان گفت: حق استان خراسان جنوبی از سد دوستی همواره باید مد نظر مسئولین باشد و این نباید به این منظور باشد که مسئولین وزارت نیرو انتقال آب از مکان های دیگر را در برنامه خود نداشته باشند.
وی افزود: هم اکنون انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس به استان های فلات مرکزی کشور مد نظر است و در بودجه امسال نیز برای این موضوع مبلغی اختصاص داده شده است.
عبادی در پاسخ به این سوال که برای روستاهایی که با تانکر آبرسانی می شود چه برنامه ریزی شده است گفت: اکنون در خراسان جنوبی آب حدود ۴۲۰ روستا با تانکر تأمین می شود در حالیکه  هم اکنون در استان هایی مانند کرمان این تعداد به ۹۰۰ روستا می رسد و دولت باید برای این روستاها فکری بکند.
عبادی تصریح کرد: روستاییانی که مشکلات آبی در روستایشان وجود دارد باید از اتکاء بیش از حد به کشاورزی خودداری کنند و به منابع درآمدی دیگر از جمله صنایع دستی توجه کنند.
نماینده بیرجند و خوسف و درمیان در پایان یادآور شد: دولت اگر در زمینه خالی شدن روستاها از سکنه به جهت برطرف نشدن مشکلات روستاییان از جمله بحث آب کاری انجام ندهد در آینده مجبور خواهد بود که هزینه های بالاتری را برای حاشیه نشینی شهرها و امنیت مرزها بپردازد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا