امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: حوزه‌های علمیه به عنوان پیش قراولان جنگ فرهنگی تقویت شوند

حجت الاسلام عبادی: حوزه‌های علمیه به عنوان پیش قراولان جنگ فرهنگی تقویت شوند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرصه فرهنگی کشور نیاز به مبارز، شهید و جانباز دارد، گفت: باید حوزه‌های علمیه به عنوان پیش قراولان جنگ فرهنگی مورد تقویت و توسعه قرار بگیرند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی شب گذشته (۲۰ مرداد) در مراسم شام غریبان شهادت امام جعفرصادق(علیه السلام) در جمع طلاب خواهر حوزه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) خوسف اظهارداشت: برای مردم خراسان جنوبی افتخار بزرگی بود در سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه میزبان پنج شهید دوران دفاع مقدس باشند.

وی در ادامه از حضور گسترده و باشکوه مردم در مراسم‌های تشییع و خاکسپاری شهدا در بیرجند قدردانی کرد و افزود: باید از شهدا و زندگی آنها الگو بگیریم، راه شهدا حرکت در مسیر ولایت است و نباید بگذاریم فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه فراموش شود.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به جایگاه علمی امام صادق(علیه السلام)، گفت: ایشان بر خیلی از علوم مختلف مسلط بوده‌اند اما براساس واقعیت‌های موجود جامعه و انسان‌های دوران خود بیان می‌کردند.

وی در ادامه افزود: مأموریت ائمه طهار (علیهم السلام) و همچنین امام صادق(علیه السلام) ترسیم زندگی الهی بوده است.

حجت الاسلام عبادی در ادامه به قدمت مدرسه علمیه فاطمه‌الزهرا(سلام الله علیها) خوسف اشاره کرد و اظهار داشت: خواهران طلبه و مردم باید از ظرفیت حوزه‌های علمیه برای بهره‌گیری از علوم قرآنی و سبک زندگی اهل بیت(علیهم السلام) استفاده کنند.

وی با بیان اینکه خانواده بهترین فرزندان خودشان را به حوزه‌های علمیه بفرستند، تأکید کرد: تحصیل افراد با استعداد در حوزه‌های علمیه سبب می‌شود شهید مطهری‌های بیرون آیند تا فرهنگ و تفکر غرب را به چالش بکشند و آن را به سمت اسلام ناب محمدی سوق دهند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه به بیان اینکه روضه خوانی برای اهل بیت(علیهم السلام) از زمان امام صادق(علیه السلام) آغاز شد، تصریح کرد: من اگر برگردم به سال‌های گذشته و بخواهم مسیر تحصیلی و علمی خودم را انتخاب کنم، باز هم روضه خوانی و نوکری اهل بیت(علیهم السلام) را برمی‌گزینم.

وی در ادامه افزود: هیچ منسبی در کره زمین بالاتر از نوکری اهل بیت عصمت و طهارات(علیهم السلام) نیست.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه تأکید کرد: عالم طلبگی و روحانیت، روضه‌خوانی و نوکری برای اهل بیت(علیهم السلام)، عالم عاشقی است و خستگی ندارد.

وی در ادامه با اشاره به سالروز بمباران اتمی هیروشیما گفت: کسانی امروز مدعی حقوق بشر شده‌اند، دروغگویان بزرگ تاریخ هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی آمریکا بزرگترین جنایت‌ها را علیه بشریت انجام داده است، گفت: سازمان ملل متحد مدعی دفاع از حقوق بشر است اما در برابر جنایت‌های آمریکا در کشتار مردم یمن، فلسطین، عراق و سوریه سکوت کرده است.

وی با بیان این مطلب که در هیچ کشوری به اندازی ایران به حقوق زن توجه نشده است، اظهارداشت: برخی از حامیان استکبار می‌گویند در ایران حقوق زن رعایت نمی‌شود و این یک دورغ بزرگ است، چرا که در مأموریت‌های به کشورهای اروپایی داشته‌ام گزارش‌های زیادی از عدم توجه به حقوق زنان دریافت کردم.

حجت الاسلام عبادی در ادامه یادآور شد: در ایران اسلامی زن از جایگاه بالا و مهمی در خانواده و اجتماعی برخوردار است و مردان موظف هستند خرج زندگی و نفقه زن را بدهند و این درصورتی‌است که در غرب اینگونه نیست.

وی افزود: زن‌های اروپایی از تفکر و فرهنگی که غرب برای آنها ارائه کرده، آسیب دیده‌اند و در صورت آشنایی با سبک زندگی اسلامی ایرانیان عاشق آن شده و می‌شوند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور لائیک ترکیه آمار زنان محجبه نسبت به ۵ سال قبل بسیار افزایش داشته است، گفت: دشمنان ایران اسلامی می‌خواهند با ترویج مشروبات، فساد اخلاقی و تزریق فرهنگ‌های نادرست  کشور را از ارزش‌های دینی دور کنند.

وی تأکید کرد: راه نجات دنیا توجه به حجاب و عفاف است و این دورغ بزرگی‌است که حجاب مانع پیشرفت زن می‌شود.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه افزود: هیچ زمانی غرب و نظام سلطه دلسوز ما نبوده‌اند و بچه‌های کشور را اینها در جنگ شهید، جانباز و شیمایی کردند.

وی با بیان اینکه عرصه فرهنگی کشور نیاز به مبارز، شهید و جانباز دارد، گفت: باید حوزه‌های علمیه به عنوان پیش قراولان جنگ فرهنگی مورد تقویت و توسعه قرار بگیرند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا