حجت الاسلام عبادی خانواده های شهید “محمود سورگی” و جانباز آقای “قهوه چی” دیدار و گفتگو کرد/ خاطرات انقلابیون مکتوب شود/ مسئولان با عملکرد خود پاسخگوی خون شهدا باشند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: زندگینامه و خاطرات شهدا و جانبازان انقلاب باید مکتوب شود تا آیندگان با مطالعه آنها در مورد رشادت ها و فداکاری های این عزیزان بدانند و از آنها درس بگیرند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی شب گذشته(7بهمن) در دیدار با خانواده شهید انقلاب «محمود سورگی» با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر؛ به رشادت های مردم ایران اسلامی در پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: پیام خون شهدا برای ما این است که همه باید حول محور ولایت فقیه حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه رمز پیروزی انقلاب مقاومت و ایستادگی بوده است، افزود: شهید سورگی در زمانی به شهادت رسید که برخی افراد می گفتند «باید سلطنت بماند و ما بگونه ای با حکومت کنار می آییم»، گفت: دیدگاه امام راحل دیدگاه انقلابی، مبارزه با استکبار و مقاومت بود و براساس همین دیدگاه انقلاب ما پیروز شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهدا حق زیادی بر گردن ما دارند، گفت: آنچه امروز به دست ما رسیده است، نتیجه رشادت ها و فداکاری های شهدا بوده است لذا باید در حفظ انقلاب کوشا باشیم و برای پیشرفت کشور تلاش کنیم.

مسئولان با عملکرد خود باید پاسخگوی خون شهدا باشند

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه همه مسئولان باید با عملکرد خود باید پاسخگوی خون شهدا باشند، افزود: امید است طوری به وظایف خود عمل کنیم که مورد رضایت خداوند و شهدا قرار گیریم.

لازم به ذکر است؛ شهید محمود سورگی فرزند رحیم در سال 1340 در روستای سورگ از توابع شهرستان بیرجند در خانواده ای مستضعف و مذهبی چشم به جهان گشود. بعد از چندی به کانون دوم تربیت، یعنی دبستان پای نهاد. تا سال پنجم ابتدایی درس خواند ولی به علت گرفتاری‌های فراوان علی رغم میل باطنی ترک تحصیل کرد و به قالیبافی مشغول شد.

قبل از انقلاب همراه دوستانش نقش مؤثّری در مبارزه علیه رژیم ایفا کرد؛ در تظاهرات و راهپیمایی مردمی آن دوران حضوری فعال داشت. خوشرویی، احترام به پدر و مادر، خواندن مستمر قرآن و عشق و علاقه زیاد به اهل بیت علیهم السلام از ویژگی‌های بارز این شهید بزرگوار بود. سرانجام در 17 بهمن ماه 1357 هنگامی که همراه مردم بیرجند از میدان ابوذر به سمت میدان شهدا در حرکت بود و شعار انقلابی می داد توسط مزدوران شاه هدف گلوله قرار مستقیم گرفت، به فیض شهادت نایل آمد. پیکر پاک شهید در زادگاهش به خاک سپرده شد.

دیدار با جانباز انقلاب

قبل از این ديدار حجت الاسلام عبادی با «حسین قهوه چی» یکی از جانبازان و مبارزان انقلاب اسلامي بیرجند دیدار کرد.

قهوه چي در اين ديدار اظهارداشت: امروز سالروز جانباز شدن بنده در ٧ بهمن ٥٧ است كه با اصابت گلوله توسط مامورين رژيم پهلوي مجروح شدم.

وی گفت: در همچنین روزی شهيد سندروس نيز در ميدان شهدا به شهادت رسيد.

گفتني است؛ حجت الاسلام عبادي در اين ديدار از وي خواست خاطرات مبارزات خود در دوران انقلاب اسلامي را به نگارش در آورد كه جوانان امروز از رشادت‌هايي كه جوانان آن دوران براي انقلاب اسلامي داشته اند، مطلع و درس هاي آن زمان را سرلوحه كار خود قرار دهند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.