امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: خريد تضميني صنايع دستي گره گشاي مشکلات روستائيان استان است

حجت الاسلام عبادی: خريد تضميني صنايع دستي گره گشاي مشکلات روستائيان استان است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خراسان جنوبی تأکید کرد: خريد تضميني صنايع دستي توسط دولت مي تواند گره مشکلات موجود در روستاهاي خراسان جنوبي را باز کند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی گفت: براي تحقق اين امر با معاون رئیس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور و تعدادي ديگر از مسئولان کشوري رايزني شده است .

به گفته حجت الاسلام ولمسلمين عبادي وضعيت اشتغال و مهاجرت در استان هايي مثل خراسان جنوبي که از خشکسالي ۱۷ ساله رنج مي برند بسيار دشوار است، به همين دليل در حال حاضر با مشکلات متعددي رو به رو هستيم و اگر مهاجرت ها ادامه يابد در آينده دچار معضلات بيشتري خواهيم شد.

بنابراين در شرايطي که آب براي کشاورزي وجود ندارد آنچه مفيد است و در کوتاه ترين زمان گره مشکلات موجود را باز مي کند ترغيب روستاييان به توليد صنايع دستي داراي ارزش افزوده و سود خوب است که در اين زمينه بايد دولت يک نهضت بزرگ ايجاد کند. وي تاکيد کرد: در اين زمينه لازم است محصولاتي که بازار خوبي در ايران و خارج از کشور دارد توسط دولت به صورت تضميني خريداري شود همچنين بايد دولت در زمينه بازاريابي به طور موقت مساعدت کند.

وي با بيان اين که براي عملي شدن اين پيشنهاد نياز به مصوبه مجلس شوراي اسلامي نيست، افزود: اين امر جزو اختيارات دولت است و با رايزني هاي مختلف به راحتي مي توان براي تحقق آن اقدام کرد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا