حجت الاسلام عبادی خواستار تقویت تعاونی های بانوان استان و همچنین ارائه تسهیلات مناسب به این تشکل ها شد

“نماینده مردم بیرجند در مجلس” در دیدار با رئیس و کارکنان تعاون روستایی استان و شهرستان بیرجند، با بیان اینکه تعاون روستایی منشأ خدمات بسیار زیادی برای کشاورزان و روستائیان بوده است، اظهار داشت: این سازمان می‌تواند با خرید تضمینی محصولات بعد از کشت، خدمات شایانی را به بخش کشاورزی استان انجام دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی بر تقویت جایگاه سازمان تعاون روستایی تأکید کرد و افزود: برنامه های تعاون روستایی برای پویایی بخش کشاورزی بسیار اهمیت دارد لذا باید دولت بیش از گذشته بسترهای لازم از جمله نقدینگی را به این حوزه تزریق نماید.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در خانه ملت با ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته تعاون روستایی استان در بخش خرید تضمینی گندم، گفت: سازمان تعاون روستایی موضوع خرید تضمینی محصول زعفران، زرشک، عناب و انار را با هدف کمک به کشاورزان منطقه با توجه به مشکلات ناشی از کمبود آب و ورود خسارت به کشاورزان از ناحیه مذکور به جد پیگیری کند.

وی افزود: این قبیل بسترهای حمایتی می‌توان گامی در جهت ایجاد درآمد پایدار برای تعاونی‌های روستایی و از طرفی کشاورزان قلمداد شود.

وی بر تخصیص تسهیلات کم بهره سهم استان برای حمایت از تعاونی‌های روستایی و خریدهای تضمینی تأکید کرد.

حجت الاسلام عبادی همچنین در این دیدار با تأکید بر تأمین تسهیلات لازم جهت احداث صنایع تبدیلی و خرید تضمینی محصولات کشاورزان شهرستان، اظهار داشت: باید از خام فروشی محصولات استراتژیک استان جلوگیری شود و صنایع لازم جهت فرآوری محصولات کشاورزی نیز باید در برنامه های پیش روی سازمان تعاون روستایی قرار بگیرد.

منتخب مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر توجه ویژه به تعاون روستایی به لحاظ تخصیص منابع مالی تصریح کرد: این سازمان باید برای سایر محصولات شاخص استان از جمله زیتون، پنبه، خرما و انار فکری کند که خرید تضمینی آن‌ها بهترین راهکار است.

وی نقش تعاونی های بانوان را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: تعاونی روستایی بانوان خراشاد بهترین الگو برای ایجاد اشتغال در روستا ها است؛ این تعاونی با دارا بودن بیش از 200 نیروی بیمه شده توانسته در بخش صنایع دستی بسیار موفق عمل کند.

حجت الاسلام عبادی در ادامه یادآور شد: در روستاها باید روی صنایع و مشاغلی کارشود که نیاز کمتری به آب دارد.
وی عنوان کرد: خراسان جنوبی استحقاق دریافت تسهیلات با سود پایین را دارد که باید در این زمینه روستاهای استان به صورت ویژه دیده شود.

حجت‌الاسلام عبادی افزود: چرخه فرآوری محصولات کشاورزی در استان تکمیل نیست و باید زمینه جذب سرمایه‌گذاری برای فرآوری محصولات کشاورزی فراهم تا ارزش افزوده فرآوری محصولات سبب رونق اقتصادی استان شود.

وی در پایان یادآور شد: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از هیچ کوششی برای رونق و آبادانی در روستاهای استان دریغ نخواهم کرد.

-گفتنی است در این دیدار آقایان مهندس اسفندیاری، قیطاسی و حسینی گزارشی را از عملکرد سازمان تعاون روستایی استان ارائه کردند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.