امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی خواستار راه اندازی کارخانه قند قهستان شهرستان درمیان شد

حجت الاسلام عبادی خواستار راه اندازی کارخانه قند قهستان شهرستان درمیان شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی خواهان راه اندازی هرچه سریعتر کارخانه قند قهستان برای رونق اشتغال در شهرستان درمیان شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری ایرنا، کارخانه قند قهستان که سال های گذشته زمینه اشتغال تعدادی از جویندگان کار منطقه را تامین می کرد، در ۱۰ سال گذشته به دلیل سوء مدیریت و کمبود نقدینگی دوره پر تنشی را در طول ۵۳ ساله گذشته سپری کرد تا اینکه اواخر سال ۹۲ با بدهی ۱۷۰ میلیارد ریالی تعطیل شد.
این کارخانه بعد از تعطیلی دو ساله، در دهه فجر سال گذشته توسط سرمایه گذاران جدیدی خریداری شد که تاکنون فعالیت خود را آغاز نکرده است.
سرمایه گذاران جدید این کارخانه قول داده اند که با احداث صنایع پایین دستی فرآورده های قندی، این واحد را از حالت رکود خارج کنند.
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا، افزود: کارخانه قند قهستان باید هرچه سریعتر راه اندازی شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با موج بیکاری، زنگ خطر مهاجرت در روستاها افزایش یافته است، گفت: راه اندازی این کارخانه برای بیش از ۲۰۰ کارگر این کارخانه که بیمه بیکاری دریافت می کنند، اشتغال ایجاد می کند.
وی بیان کرد: تاکنون سرمایه گذاران جدید این کارخانه مشکل کارخانه را برای پیگیری به نماینده مردم این شهرستان در مجلس منتقل نکرده اند.
عبادی اضافه کرد: باید مسئولان شهرستانی با تشکیل کارگروهی مشکل این واحد تولید را بررسی و پیگیری کنند.
وی اظهار کرد: در سال جاری با شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، نیاز است مشکل این کارخانه حل و از ظرفیت آن برای رونق اقتصاد و اشتغال شهرستان استفاده شود.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا