امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در آزادگان و ایثارگران بیرجند: مردم فرزندان نخبه خود را به حوزه بفرستند

حجت الاسلام عبادی در آزادگان و ایثارگران بیرجند: مردم فرزندان نخبه خود را به حوزه بفرستند
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در آستانه روز وحدت حوزه و دانشگاه، از مردم خواست فرزندان مستعد و نخبه خود را به حوزه بفرستند.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدباقر عبادی شنبه شب در جمع مردم عزادار شهر بیرجند در هیأت فرهنگی و مذهبی آزادگان مرکز استان با بیان اینکه مردم فرزندان نخبه و مستعد خود را به دانشگاه‌ها می‌فرستند اما انتظار دارند سطح علمی حوزه بالا باشد، افزود: انتظار داریم مردم فرزندان نخبه خود را در کنار دانشگاه‌ها برای حضور در حوزه‌های علمیه تشویق کنند.وی ادامه داد: انتظار از حوزه‌های علمیه بیش از کمکی است که در راستای تزریق نیروهای نخبه و علمی داده می‌شود.

عضو کمیسیون تحقیقات و آموزش مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به ویژگی‌های منتظران ظهور اشاره کرد و گفت: امانتداری و صدق در گفتار شروط اساسی منتظر بودن است و امروز بسیاری افراد منتظرند که شاید مسلمان نباشند.

عبادی افزود: کسی که منتظر واقعی است از رانت به دور است، اختلاس میلیاردی نمی‌کند و حرام و حلال الهی را رعایت می‌کند.

وی با تاکید بر بصیرت‌افزایی و داشتن بصیرت در جامعه تصریح کرد: کسانی که حق را نمی‌جویند، حقایق را نمی‌بینند و خود را به ناشنوایی و نابینایی زده‌اند، قطعا اهل بصیرت نیستند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوست در مجلس شورای اسلامی قرآن را راه روشن برای انسان‌ها خواند و گفت: ‌هنوز بسیاری از قوانینی که در قرآن آمده درک و کشف نشده، چون علم بشر محدود است.

عبادی با بیان اینکه علوم انسانی در کشور نادیده گرفته شده است، تصریح کرد:‌ امروز ریشه بسیاری از معضلات جهان عدم توجه به علوم انسانی است که مصداق کامل آن جنایاتی است که در گوشه و کنار دنیا رخ می‌دهد و دنیای غرب غرق لذت شده است.

عبادی با اشاره به زنده شدن معنویات در بخشی از کشورهای دنیا به برکت انقلاب امام راحل گفت: مسیحی‌هایی که در سالگرد ارتحال امام هرساله به تهران می‌آیند، می‌گویند بعد از انقلاب ایران اعتقادات حتی در بین مسیحیت رشد پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین عبادی با تأکید بر اینکه تضعیف سپاه و بسیج به نفع هیچ جریان سیاسی نیست، گفت: قدرت جمهوری‌اسلامی از ۵ سال قبل، درمنطقه ۲ برابرشده است که یکی ازبحث‌ها در مذذاکرات وین همین پیشرفت های حوزه دفاعی کشور بوده است.
وی خاطرنشان‌کرد: درجریان مذاکرات وین، وزیرخارجه عربستان به وین سفر کرد و از آمریکا و طرف‌های غربی خواست تا با ایران توافق نکنند که جمهوری‌اسلامی نسبت به قبل نیز خیلی قدرتمند می‌شود و هم‌اکنون نیز ما در مقابل ایران باخته‌ایم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف تصریح‌کرد: بخشی از این قدرت مربوط به رزمنده‌های ما همچون حاج قاسم سلیمانی در نهاد امنیتی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی حضور جمعیت انبوه زائران در کربلای معلی در اربعین حسینی را نشانه توجه مردم و مسلمانان به پیام عاشورا خواند و تاکید کرد:‌ با گذشت بیش از یک‌هزار سال از آن واقعه، هنوز مسلمانان و حتی غیر مسلمانان نهضت امام حسین (ع) را گرامی می‌دارند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا