امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی: مشکل اصلی کشور در جذب سرمایه‌گذار، تحریم ها نیست- بلکه بروکراسی اداری است/ آینده منطقه ویژه اقتصادی را بسیار خوب ارزیابی می کنم

حجت الاسلام عبادی: مشکل اصلی کشور در جذب سرمایه‌گذار، تحریم ها نیست- بلکه بروکراسی اداری است/ آینده منطقه ویژه اقتصادی را بسیار خوب ارزیابی می کنم

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی بعد از ظهر امروز در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند: در حال حاضر مشکل اساسی، تحریم ها نیستند بلکه آنچه مانع پیشرفت و سرمایه گذاری می‌شود، بروکراسی اداری است که دولت باید یک تحول اداری را در دستور کار خود قرار دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خاورستان، حجت الاسلام عبادی، نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی، در بازدید از منطقه ی ویژه اقتصادی بیرجند، ضمن تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: برای اینکه از نزدیک توانستم از امکانات و پیشرفت های این منطقه ویژه دیدن کنم بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی برای شهرستان بیرجند هم آثار اقتصادی و هم آثار فرهنگی داشته باشد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: آنچه به صورت سنتی به عنوان کار در ذهن افراد مردم این استان قرار دارد، کارمندی و پشت میز نشینی است،  ولی اگر این منطقه رشد پیدا کند و مزه کارهای تجاری و تولیدی چشیده شود، فرهنگ کار در استان اصلاح و بخش قابل توجهی از بیکاران استان به سر کار خواهند رفت.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: وقتی مردم استان منطقه ویژه اقتصادی را به عنوان یک منطقه فعال در کنار خود ببینند باعث می شود، خلاقیت بیشتر در همه زمینه ها رشد پیدا کند.

وی با اشاره به وجود دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه و ارتباطی که بین استان خراسان جنوبی با دیگر کشورها برقرار شده است، گفت: اگر هم منطقه ویژه اقتصادی و هم دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه همکاری مناسبی داشته باشند و با وجود قرار گرفتن در مسیر راه آهن شرق کشور، در آینده‌ای نزدیک شاهد یک تحول عظیم در منطقه خواهیم بود که خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند به عنوان یک منطقه کلیدی در شرق کشور شناخته خواهد شد.

DSC02763_0

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بروکراسی اداری مشکلی است که در کل کشور وجود دارد، گفت: متاسفانه سرمایه گذاران در استان برای سرمایه گذاری دچار مشکلات عدیده ای هستند که مانع کارکردن آن ها می باشد.

حجت الاسلام عبادی افزود: در حال حاضر مشکل اساسی، تحریم ها نیستند بلکه آنچه مانع پیشرفت و سرمایه گذاری می شود بروکراسی اداری است که دولت باید یک تحول اداری را در دستور کار خود قرار دهد.

وی تصریح کرد: اگر مسئولان به اندازه ای که به افتتاح اشتیاق دارند به اصلاح اشتیاق داشته باشند، جامعه بهتری را شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: سیستم اداری کشور توان اجرایی برنامه پنجم توسعه را ندارد که دولت باید تصمیمی در این خصوص اتخاد کند.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: بخش قابل توجهی از بروکراسی اداری مربوط به کشور است که البته در استان خراسان جنوبی نسبت به دیگر استان ها سختگیری های بیشتری صورت می گیرد.

وی ادامه داد: برای اصلاح سیستم بروکراسی اداری ابتدا باید خود دولت اقدام کند زیرا در بطن آن وجود دارد و ما نیز این آمادگی را داریم تا اگر دولت در این خصوص لایحه ای را برای اصلاح ارائه کند آن را موردبررسی قرار دهیم.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: سرمایه گذاران در استان باید خود بررسی کنند و قانونی که مانع انجام سرمایه گذاری می شود را شناسایی و اعلام کنند تا دوباره در مجلس بازنگری و اصلاح شود.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه دست هر سرمایه گذاری که آمادگی سرمایه گذاری در استان را دارد به گرمی می فشارم، عنوان کرد: مشکل اصلی به آیین نامه ها، بخشنامه ها و حتی چارت سازمانی یک اداره برمی گردد که بخش دیگر آن نیز به ناهماهنگی بین ادارات مربوط می شود.

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

وی خاطر نشان کرد: هر سرمایه گذاری که به بنده مراجعه کند و دستگاه اجرایی که در راه وی سنگ اندازی می کند را عنوان کند مطمئنا باشد که پیگیری و در صورت عدم پاسخگویی با مردم در میان گذاشته خواهد شد و در این راه رسانه ها می توانند نقش تاثیر گذاری را داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: آینده منطقه ی ویژه ی اقتصادی را بسیار خوب که در نتیجه ی آن آینده ی شهرستان بیرجند را بسیار بهتر می بینم.

گفتنی است،  مهندس صفدری زاده، مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي بيرجند در بازدیدی که حجت الاسلام عبادی از این منطقه داشت، اظهار کرد: امیدواریم بازدید حجت لاسلام عبادی به عنوان اولاد پیغمبر مایه ی خیر و برکت برای این مجموعه باشد.

وی افزود: خوش بختانه به برکت لطف خداوند و همچنین تلاش های دوستان، از پارامترها و شاخص هایی که از نظر سرعت عمل و پیش بینی هایی که بتواند تمامی توانمندی ها و ظرفیت های اقتصادی استان را به نمایش بگذارد، برخوردار شده ایم.

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي بيرجند با اشاره به اینکه در اردیبهشت ماه سال آینده همایش منطقه ی ویژه ی اقتصادی بیرجند با حضور سرمایه گذاران و بیرجندی های مقیم سایر استان ها و همچنین بیرجندی های خارج از کشور برگزار خواهد شد، خاطر نشان کرد: جلسه ی ۱۵۰۰ نفری که در اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد از تجربه های خارج استان و کشور استفاده می شود تا عقب افتاده گی که در سرانه ی توسعه کشور داشته ایم را جبران کنیم و در آن سعی خواهد شد از حالت شکلی خارج و به محتوی رسیدگی شود تا افق روشنی در زمینه پیشرفت را برای بیرجند شاهد باشیم.

مهندس صفدری زاده تصریح کرد: در حال حاضر ۱۸ قرارداد تجاری، تولیدی منعقد شده است که عملیات اجرایی آن ها شروع و امیدواریم همزمان با همایش اردیبهشت ماه از دو واحد تجاری بهره برداری شود که همت و همیاری مسئولین می تواند نوید توسعه بهتر و پیشرفت بیشتری را در این منطقه بدهد.

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي بيرجند افزود: اگر اکنون شاهد رونق این منطقه هستیم به دلیل رویکرد سازمانی منطقه ویژه ی اقتصادی بیرجند است زیرا بیشتر کارهای اداری در همین مکان انجام خواهد گرفت.

مهندس صفدری گفت: اجرای این منطقه ویژه در استان خراسان جنوبی در حالی که در بسیاری از استان هنوز طرح آن اجرایی نشده است نقطه ی عطفی است که می تواند این استان را متمایز از سایر استان ها کند.

وی عنوان کرد: باید گذشته را فراموش و از امروز به این منطقه به عنوان، یک منطقه ویژه جلودار در حال پیشرفت نگریست که روزانه پذیرای سرمایه گذاران داخلی می باشد.

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي بيرجند با اشاره به شعار سال و همچنین رسالت رسانه ها، خاطر نشان کرد: در سالی که به نام سال فرهنگ و همچنین عزم ملی نام گذاری شده است باید گفت که عزم ملی توسط بخش خصوصی انجام و در خصوص فرهنگ نیز نباید آن را تنها در دین و عقیده خلاصه کرد بلکه باید در خودباوری و در جهت اقتصاد مقاومتی باشد.

مهندس صفدری زاده با بیان اینکه کار اقتصادی بدون ریسک امکان پذیر نیست، گفت: سعی می کنیم چراغ راهنمایی باشیم برای کسانی که تازه به این منطقه ویژه پا نهاده اند.

وی تصریح کرد: نگاه تک قطبی که به بازار افغانستان وجود دارد نگاه اشتباهی است که در آینده دچار مشکلاتی خواهدشد.

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي بيرجند ادامه داد: کشور افغانستان کشوری بی ثبات است که در آینده ی آن معلوم نیست و ما باید تمامی کشورهای حوزه ی خلیج فارس را تحت پوشش قرار دهیم تا در صورت مشکلی در بازار افغانستان کشور ما دچار مشکل نشود.

مهندس صفدری زاده در پایان گفت: در صدد هستیم تا دفاتری را در کشور افغانستان دائر کنیم تا تعدادی از سرمایه گذاران بیرجندی در آن جا مستقر شوند.

پايان پيام/

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا