امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در تذکر آئین‌نامه‌ای مطرح کرد؛ انتقاد از دلایل ناملعوم حذف نمایندگان از کمیسیون آموزش

حجت الاسلام عبادی در تذکر آئین‌نامه‌ای مطرح کرد؛ انتقاد از دلایل ناملعوم حذف نمایندگان از کمیسیون آموزش

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه افراد باید بر اساس تخصص خود به عضویت کمیسیون‌ها درآیند، تصریح کرد:کسانی از عضویت در کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت اولشان حضور در این کمیسیون بوده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در نشست علنی امروز مجلس در تذکر آئین‌نامه‌ای با استناد به تبصره ۳ ماده ۴۱ گفت: بنابر تبصره ۳ افرادی که برای عضویت در کمیسیون اول مورد نظر خود انتخاب نشوند، در کمیسیون دوم مورد تقاضای خود در صورتی که از متقاضیان اولویت درجه اول تکمیل نشده باشد، قرار داده خواهند شد؛ اما دیروز در جریان انتخاب اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات، افرادی توسط روسای شعب انتخاب شدند که اولویت دوم‌شان این کمیسیون بوده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: روز گذشته برگه‌ها چاپ شد و اولویت اول و دوم‌شان رسماً مشخص شد ولی روند انتخاب اعضا، خلاف آئین‌نامه است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حجت الاسلام عبادی عنوان کرد: حتی اگر افرادی، کمیسیون آموزش و تحقیقات را به‌عنوان اولویت دوم خود انتخاب کرده باشند، عضویت در آن مانعی ندارد.

لاریجانی با اشاره به تبصره مرتبط با این تذکر در آئین‌نامه بیان کرد: طبق این ماده، افرادی که برای کمیسیون اول موردنظر خود انتخاب نشوند در کمیسیون دوم موردنظر خود، در صورتی که پر نشده باشد می‌توانند عضو شوند؛ اما اگر پر شده باشد بحث دیگری است.

حجت الاسلام عبادی در ادامه توضیح داد: کسانی از کمیسیون آموزش حذف شده‌اند که اولویت اولشان این کمیسیون بوده است و سابقه آن را نیز داشته‌اند.

وی ادامه داد: روز گذشته در حالی که ظرفیت کمیسیون آموزش پر شده بود افرادی برای این کمیسیون انتخاب شدند که این کمیسیون اولویت دومشان بود. این خلاف آیین‌نامه است و من از رئیس شعبه آقای پزشکیان تعجب می‌کنم که قسم خورده که آیین‌نامه را اجرا می‌کند.

در ادامه لاریجانی با تاکید بر اینکه این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: دکتر پزشکیان این موضوع را بررسی می‌کند و من نیز نتایج بررسی را خواهم دید. علی‌القاعده این‌گونه است که اگر کمیسیونی توسط انتخاب اول متقاضیان پر نشده باشد، انتخاب‌های دوم می‌توانند بالا بیایند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا