امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در تریبون آزاد دانشجویی: پیشرفت‌های ایران در سال‌های تحریم دو برابر شد/ مطرح کردن عدد “۳۰۰۰ بورسیه غیرقانونی” مبالغه آمیز بود

حجت الاسلام عبادی در تریبون آزاد دانشجویی: پیشرفت‌های ایران در سال‌های تحریم دو برابر شد/  مطرح کردن عدد “۳۰۰۰ بورسیه غیرقانونی” مبالغه آمیز بود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برخی از نماینده‌ها در مجلس همواره بله قربان‌گوی دولت‌ها هستند، گفت: بخشی از افراد در فراکسیون اعتدال اینگونه هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری دانشجو؛ حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شب گذشته در تریبون آزاد دانشجویی دانشگاه بیرجند در جمع دانشجویان این دانشگاه گفت: نسل جوان کشور دارای خلاقیت بسیار بالایی است که باید با با تجربه نسل گذشته همراه شود تا برون داد و نتیجه خوی را برای کشور به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه حکومت مهمترین رکن هر جامعه‌ای است که اگر نباشد جامعه به هم می‌ریزد، گفت: اگر موضوع حکومت در دین اسلام مطرح نمی‌شد، اسلام کامل نبود؛ بنابراین به همین دلیل پیامبر(ص) در روز عید غدیر فرمودند امروز دین کامل شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بعد از پیروزی انقلاب دستاوردها و پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است، افزود: ایران یک نظام ولایی و دارای حاکمت ملی و استقلال است که این خود دستاوردی بزرگ برای کشور محصوب می‌شود.

عبادی برخی از پیشرفت‌های ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب پیشرفت‌های خوبی حوزه های رشد علمی، فناوری و نانو در کشور شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه ایران در حال حاضر توانسته است تحریم‌های آمریکا را حنثی و ساختار خود را با این تحریم‌ها منطبق کند، گفت: پیشرفت‌های ایران در همین چند سالی که تحریم بود، دو برابر شد و امروز به اذعان خود آمریکایی‌ها ایران به ابرقدرت منطقه تبدیل شده است.

آمریکا جرات حمله به ایران را در مخیله خود هم ندارد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با بیان اینکه برای آمریکایی‌ها سخت است کشوری مانند ایران بخواهد در جهان الگو شود، افزود: آمریکایی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب برای جلوگیری از پیشرفت ایران دست به هر کاری زدند تا برای ایران مشکل درست کنند و ایران نتواند به مسائل داخلی خود بپردازد.

عبادی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان مبنی بر احتمال حمله آمریکا به ایران در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات وجود دارد یا خیر، گفت: جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر از چنان اقتداری برخوردار است که آمریکا هرگز جرات حمله به ایران را در مخیله خود هم ندارد.

وی ادامه داد: امام(ره) سال‌ها قبل فرموند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و همه مشاهده کردند که این گفته امام(ره) درست بود و تا الان آمریکا هیچ غلطی نتوانسته بکند و در آینده هم دیگر نخواهد توانست کاری انجام دهد.

این نماینده مجلس بیان داشت: اگر آمریکا دست از پا خطا کند ایران اسلامی با تجهیزات و ابزارهای جنگی که دارد در همان لحظات اول آن چنان تلفاتی ببیند که خودش از همان را که آمده میدان را ترک کند و برگردد.

عبادی با اشاره به اینکه در حال حاضر چین و روسیه به هم نزدیک شدند، گفت: این موضوع برای آمریکا یک خطر بزرگ است و خطر بزرگتری که آن‌ها در حال حاضر احساس می‌کنند این است که مبادا ایران هم با این دو کشور متحد شود.

وی تاکید کرد: آمریکا اگر توانی داشت در عراق و افغانستان کاری می‌کرد، آن‌ها در حال حاضر توان مقابله با حزب‌الله را ندارند چه برسد به ایران که ۷۵ میلیون جمعیت دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه به تحلیل فضای سیاسی کشور پرداخت و گفت: در نظام جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر دو جریان سیاسی فعالیت می‌کنند که به جریان‌های راست و چپ و یا اصولگرا و اصلاح طلب مشهورند.

عبادی افزود: برخی افراد در یکی از این دو جناح نگاهشان این‌گونه است که گویا می‌خواهند جناح دیگر را از صحنه روزگار محو کنند که این اشتباه است؛ چراکه هر دو جناح برای نظام لازم و جزو ضروریات هستند تا بتوان در فضای رقابتی خدمت بهتری را به مردم ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع که چند حزب و جناح در کشور وجود داشته باشند خود به تنهایی برای پیشرفت کشور خوب است، بیان داشت:  آنچه خطرناک می‌باشد این است که برخی با نام قانون وارد شوند و بعد بخواهند قانون هم بتراشند و قوانین کشور را دور بزنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: اگر احزاب و جناح‌های سیاسی ساختار قانونی کشور را بپذیرند و در آن ساختارها حرکت کنند حضورشان به نفع کشور است.

مطرح کردن عدد ۳۰۰۰ بورسیه غیر قانونی مبالغه امیز بود

عبادی گفت: این موضوع که تعدادی از افراد در کشور بورسیه غیرقانونی گرفتند توسط دولت جدید مطرح شده؛ اما آنچه که مهم است اینکه این موضوع تنها مربوط به دولت‌ قبل نیست؛ بلکه در همه دولت‌ها مواردی وجود داشته که قانون را به طور کامل رعایت نمی‌کردند.

وی مطرح کردن عدد ۳۰۰۰ بورسیه غیرقانونی را مبالغه آمیز دانست و گفت: همین افراد یک روز در کمیته آموزش و تحقیقات مجلس گزارشی ارائه کردند و گفتند که تعداد افرادی که بورسیه غیر قانونی گرفتند ۱۰۰ نفر است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس تاکید کرد: امید است که هر کس تخلفی کرده از هر دولتی که باشد چه دولت‌های قبلی و با این دولت با او برخورد کنند.

استیضاح فرجی دانا ربطی به بورسیه‌ها نداشت

عبادی با اشاره به اینکه استیضاح فرجی‌دانا ربطی به بورسیه ها نداشت، گفت: مطرح کردن این موضوع تنها جوسازی سیاسی و رسانه‌ای بود.

وی ادامه داد: در مجلس خیلی از نماینده‌ها رقیب هم هستند و اگر نماینده‌ای بخواهد از رانتی استفاده کند نگاه تمام افراد نسبت به او عوض می‌شود و این بی‌انصافی است که طوری تفسیر کنند که چون به گفته خودشان چند نماینده مجلس بورسیه غیر قانونی گرفته‌اند؛ بنابراین بقیه نمایندگان هم به طرفداری از او برخواستند و وزیر را استیضاح کردند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به اینکه در کشور ما با متخلف آن طور که باید برخورد نمی‌شد و الان هم نمی‌شود، افزود: الان برخی از سیاسیون به دنبال بهر‌ه‌وری اقتصادی از اختلاف افکنی بین اصولگرایان و اصلاح طلب‌ها هستند و می‌خواهند با راه‌انداختن دعواهای سیاسی از دو طرف سوء استفاده اقتصادی کنند. اینگونه افراد نه اصلاح طلب هستند و نه اصولگرا بلکه فقط سوء استفاده‌گر های اقتصادی هستند که دلشان برای کشور و دولت نمی‌سوزد.

عبادی با بیان اینکه مجلس مجلس برای تمام دولت‌ها بعد نظارتی دارد و به دنبال اصلاح امور است، گفت: اگر مجلس را از کشور بگیرند، دولت‌ها فشاری زیادی روی مردم می‌آورند به همین دلیل هیچ وقت دولت‌ها مجلس را دوست نداشتند؛ چراکه کار دولت استیضاح، سوال، تذکر و همه کارهایی که به نفع مردم می باشد، است.

وی ادامه داد: چون برخی از دولت‌ها دوست ندارند که مجلس از آن‌ها سوال کند و یا سایر اختیارات مجلس را دوست ندارند مجلس را می‌کوبند.

فرجی دانا توجهی به تذکرات مجلس نداشت

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه فرجی‌دانا در ابتدا قول هایی به مجلس دارد که به آن‌ها عمل نکرد، گفت: فرجی دانا قول داد که فضای کشور را امنیتی نکند؛ اما عمل نکرد و مجلس نیز در برابر وی خیلی با صبر و حوصله عمل کرد؛ اما فرجی‌دانا توجهی به تذکرات مجلس نداشت و چون ساختار مجلس منافع مردم است، استیضاح شد.

عبادی در ادامه در پاسخ به سوال یکی دیگر از دانشجویان در خصوص جایگاه فراکسیون اعتدال در مجلس گفت: فراکسیون اعتدال فعلا در مجلس جایگاهی ندارد و تعداد آن‌ها نیز کمتر از ۷۰نفر است و اگر هم بخواهد شکل بگیرد، بیشتر اعضای آن از فراکسیون رهروان ولایت که حامیان دولت هستند خواهند بود.

برخی از افراد در مجس همواره بله قربان‌گوی دولت‌ها هستند

وی اظهار داشت: برخی از نماینده‌ها در مجلس همواره بله قربان‌گوی دولت‌ها هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: برخی از افرادی که به شدت از وزیر علوم این دولت حمایت کردند در دولت قبلی هم از وزیر علوم به شدت حمایت و دفاع می‌کردند که اینها همان بله قربان‌گوهای دولت ها هستند.

عبادی در خصوص افزایش صددرصدی قیمت غذا در دانشگاه بیرجند نیز تصریح کرد: کمیسیون هم نسبت به این موضوع معترض بوده و وزیر و مسئولان موبوطه را به کمیسیون فراخواندیم و اعتراض خود را نسبت به این مطلب اعلام کردیم.

وی گفت: بالا رفتن قیمت غذا ربطی به هدفمندی یارانه‌ها نداشت؛ بلکه مربوط به تحریم‌ها بود و چون کشور ابتدا نتوانست ساختار خود را با تحریم‌ها منطبق کند، قیمت غذا در دانشگاه‌ها هم مقداری بالا رفت؛ اما در حال حاضر چون تحریم‌های دشمن دیگر برای کشور بی‌اثر است، دست دولت بازتر شده و می تواند به این مورد توجه ویژه کند.

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا