امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در جشن میلاد امام رضا(ع) در بیرجند با اشاره به اهمیت موضوع ولایت در اسلام، گفت: اهمیت ولایت را می‌توان در حدیث سلسله الذهب امام رضا(علیه السلام) به خوبی مشاهده کرد.

حجت الاسلام عبادی در جشن میلاد امام رضا(ع) در بیرجند با اشاره به اهمیت موضوع ولایت در اسلام، گفت: اهمیت ولایت را می‌توان در حدیث سلسله الذهب امام رضا(علیه السلام) به خوبی مشاهده کرد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی شب گذشته (۱۵ شهریور) همزمان با شب میلاد امام رضا(علیه السلام) در مسجد امام رضا(علیه السلام) بیرجند در ابتدا به سیره زندگی امام رضا(علیه السلام) اشاره ای کرد و گفت: امام رضا(علیه السلام) به دلیل رافت و عطوفت فراوان به امام رئوف معروف هستند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان؛ حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی شب گذشته (۱۵ شهریور) همزمان با شب میلاد امام رضا(علیه السلام) در مسجد امام رضا(علیه السلام) بیرجند حضور یافت و به سوالات مختلف مردم درخصوص مشکلات و مسائل مهم کشوری و استانی پاسخ گفت.

وی در ابتدا به سیره زندگی امام رضا(علیه السلام) اشاره ای کرد و گفت: امام رضا(علیه السلام) به دلیل رافت و عطوفت فراوان به امام رئوف معروف هستند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس افزود: امر و فرمان امام رضا(علیه السلام) با امر خدا یکی است و ما وقتی از این امام رئوف اطاعت می‌کنیم یعنی از خداوند اطاعت کرده‌ایم.

مشکلات کشورهای عراق و سوریه به دلیل عدم برخورداری از نعمت ولایت است

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اهمیت موضوع ولایت در اسلام، گفت: اهمیت ولایت را می‌توان در حدیث سلسله الذهب امام رضا(علیه السلام) به خوبی مشاهده کرد.

وی با بیان اینکه باید خداوند را به دلیل وجود نعمت ولایت در کشور بسیار شاکر باشیم، گفت: اگر کشورهایی همانند عراق و سوریه از نعمت ولایت برخوردار می‌بودند امروز به این چنین مشکلاتی گرفتار نمی‌شدند.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود تعداد زیادی جوان با مدارج علمی بالا در کشور اما همچنان در دستگاههای دولتی از برخی افراد بازنشسته استفاده می‌شود، گفت: دستگاههای دولتی نمی توانند افراد بازنشسته را بکارگیری کنند؛ اما وجود تعداد زیادی افراد با مدارک لیسانس و بالاتر در کشور وجود دارد.

تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی بیش از نیاز جامعه است

حجت الاسلام عبادی با بیان‌اینکه هم‌اکنون تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی خیلی بیشتر از نیاز جامعه است، افزود: کشور نیاز به این همه فارغ التحصیل دانشگاهی ندارد و مردم باید فرزندان خود را به جای دانشگاه به مراکز فنی و حرفه‌ای بفرستند که بازار کار آن بسیار بهتر است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر در برخی از رشته‌ها کارآموزان و هنرآموزان مراکز فنی و حرفه‌ای حتی یک بیکار هم ندارند، اظهارداشت: گاهی در جامعه مشاهد می‌شود که برخی از افراد که حتی نان شب خود را هم ندارند ولی فرزندان خود را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با شهریه‌های بالا می‌فرستند در صورتی که اگر این افراد فرزندان خود را به مراکز فنی و حرفه‌ای بفرستند خیلی بهتر است.

 نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با اشاره به پیگیری های فراوان خود برای ورود سرمایه‌گذاران به استان، گفت: یک سرمایه‌گذار برای تاسیس کارخانه فولاد در استان شروع به سرمایه گذاری کرده که امید است زودتر به نتیجه برسد تا تعدادی از جوانان بتوانند از این طریق سرکار بروند.

 حجت الاسلام عبادی با اشاره به پیشرفت ۸۵ درصدی کارخانه سیمان باقران افزود: امید است با همت هیات مدیره، این کارخانه هرچه زودتر راه‌اندازی شود.

 وی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی براینکه چرا بیشتر مسئولان و مدیران استانی از افراد غیر بومی انتخاب می‌شوند، گفت: تغییر و تحولات مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را استاندار که نماینده دولت در استان است بر عهده دارد و ما به عنوان نماینده مردم در مجلس نظارت می‌کنیم اما باید بدانیم که مهمتر از بومی بودن مدیران استانی، موضوع شایسته سالاری است.

 پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا