امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در جمع اصناف و بازاریان بیرجند: غدیر خیال بافی جدایی دین از سیاست در اسلام را باطل کرد

حجت الاسلام عبادی در جمع اصناف و بازاریان بیرجند: غدیر خیال بافی جدایی دین از سیاست در اسلام را باطل کرد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس اظهارداشت: غدیر خیال بافی جدایی دین از سیاست را در اسلام باطل کرد و نشان داد که اسلام به حکومت اهمیت زیادی داده است.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان  و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان؛ حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی صبح امروز(۲۱ مهر) در جشن عید غدیر در جمع اصناف و بازاریان بیرجندی با بیان اینکه عید غدیر بزرگترین عید امت پیامبر (صلّی الله علیه و آله) است، گفت: اسناد واقعه غدیر آنقدر قوی است که کسی را جرات آن نمی‌دهد که آن را انکار کند چراکه اگر کسی واقعه غدیر را انکار کند در واقع باید به علم خود شک کند.

وی ادامه داد: در تمام شواهد و قرائنی که در خصوص غدیر از پیامبر(صلّی الله علیه و آله ) در منابع اهل سنت وجود دارد به جایگاه ولایت و حکومت اسلامی تاکید شده است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به این سخن از امام باقر(علیه السلام) که فرمودند اسلام بر ۵ پایه نماز، حج، زکات، روزه و ولایت استوار است که مهمترین آن ولایت است، گفت: به هیچ چیز به اندازه آنچه در روز غدیر به ولایت تاکید شده، تاکید نشده است لذا ولایت نمی‌تواند به معنی دوستی و محبت باشد بلکه معنی عامی دارد که آن حکومت است.

حجت الاسلام عبادی اظهارداشت: آنچه از واقعه غدیر می‌توان برداشت کرد این است که بنا بر سیره پیامبر(صلّی الله علیه و آله و سلّم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) دین از سیاست جدا نیست چراکه رسول خدا بر مبنای دینی حاکم تعیین کردند آن هم حاکمی که از طرف خدا تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه هیچ فردی نمی‌تواند ادعا کند که دین از سیاست جدا است، گفت: دین بدون حاکمیت کامل نیست لذا به همین دلیل در روز عید غدیر پیامبر (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرمودند امروز دین کامل شد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس در ادامه به مطرح شدن مقوله جدایی دین از سیاست از سوی استکبار اشاره کرد و گفت: صهیونیست‌هایی که امروز بر آمریکا حکومت می‌کنند و برای دنیا نقشه می‌کشند سرمایه اصلی که همان دین است را از دست داده‌اند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه امروز برای استکبار به هیچ وجه مهم نیست که چه تعداد انسان بی‌گناه در دنیا به وسیله آنها کشته شوند، گفت: استکبار جهانی داعش را برای تامین امنیت خود و گرفتار کردن جهان اسلام به جنگ داخلی و اختلافات و در نتیجه فراموش کردن جنایات اسرائیل در منطقه تاسیس کرد.

وی با اشاره به اینکه امروز اسلام نمی‌تواند در مقابل جنایات ظالمان علیه مظلومان در جهان سکوت کند، گفت: امروز غرب و استکبار جهانی آرامش و امنیت خود را در این می‌بیند که مردم برخی از مناطق سوریه بدلیل حضور گروه تکفیری داعش از گرسنگی گوشت حیوانات حرام گوشت را بخورند اما انان همچنان از اسرائیل حمایت کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس با بیان اینکه غربی‌ها در حال حاضر دین را از سیاست جدا می‌دانند، گفت: آنها حق دارند که دین را از سیاست جدا بدانند چراکه مسیحیت تحریف شده‌ای که آنها به عنوان دین خود می‌دانند قابلیت کنترل و اداره جامعه را ندارد.

حجت الاسلام عبادی علت عقب ماندگی غرب در قرون وسطی را همین دین آنها دانست و گفت: آنها در واقع یک دین تحریف شده را در آن دوران انتخاب کردند که بسیار باعث عقب ماندگی آنها شد لذا تصمیم گرفتند که دین را از سیاست جدا کنند.

وی با بیان اینکه از زمانی که مسیحی‌ها دین تحریف شده خود را از سیاست جدا کردند پیشرفت های مادی آنها آغاز شد، گفت: در اسلام این موضوع کاملا بر عکس است چراکه هر زمان که مسلمانان به امورات دینی خود توجه کردند و به اسلام به طور واقعی عمل کردند قدرتمندتر شدند و هز زمان که قرآن و اسلام را کنار گذاشتند و اختلاف بین آنها افتاد افول کردند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس تاکید کرد: غدیر خیال بافی جدایی دین از سیاست را در اسلام باطل کرد و نشان داد که اسلام به حکومت اهمیت زیادی داده است.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و انگلیس و فرانسه برای به هم ریختن خاورمیانه نقشه می‌کشند، گفت: امروز گرایش غربی ها به سمت اسلام زیاد شده است لذا سرکردگان آنها برای جلوگیری از این موضوع بدنبال تاسیس داعش و امثال این گروه افتادند تا از اسلام چهره خشنی نشان دهند.

پایان پیام/

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا