امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در جمع اعضای مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی: دولت تکلیفش را با مردم این منطقه روشن کند /چرا که مردم این استان از نبود امکانات پزشکی و بهداشتی مناسب رنج می ببرند

حجت الاسلام عبادی در جمع اعضای مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی: دولت تکلیفش را با مردم این منطقه روشن کند /چرا که مردم این استان از نبود امکانات پزشکی و بهداشتی مناسب رنج می ببرند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی  با تأکید بر اینکه امنیت بالای امروز خراسان جنوبی به‌خاطر دین‌داری و اخلاص مردم است، گفت: دولت باید توجه ویژه‌ای به مردم این استان داشته باشد چرا که مردم این استان از نبود امکانات پزشکی و بهداشتی مناسب رنج می ببرند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی شب گذشته (۱۰ مرداد) در نشست صمیمی اعضای هیأت امنای مجمع خیرین سلامت خراسان جنوبی که با حضور نیری دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور در بیرجند برگزار شد، از دکتر فروزان‌فر به عنوان بنیان‌گذار دانشگاه علوم پزشکی بیرجند یاد کرد و اظهارداشت: وجود نخبگانی همچون دکتر فروزان‌فر و خیرین مجمع سلامت برای استان خراسان جنوبی باعث افتخار و سربلندی است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از مردم متدین و فرهنگی برخوردار است، اذعان کرد: با توجه به اینکه این استان از نظر اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارد، اما در کارهای خیر و کمک به محرومین در ردیف بالاترین استان‌ها قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید تکلیف‌اش را برای جلوگیری از مهاجرت مردم به دیگر شهرها روشن کند، گفت: در حال حاضر بدلیل بی‌آبی، کمبود امکانات بهداشتی و درمانی و همچنین وضعیت نامناسب اقتصادی مردم در حال مهاجرت از این استان هستند.

وی با تأکید بر اینکه امنیت بالای امروز خراسان جنوبی به‌خاطر دین‌داری و اخلاص مردم است، گفت: دولت باید توجه ویژه‌ای به مردم این استان داشته باشد چرا که مردم این استان از نبود امکانات پزشکی و بهداشتی مناسب رنج می‌ببرند.

حجت الاسلام عبادی با تشکر از هیأت امنای مجمع خیرین سلامت استان برای ساخت مرکز رادیوتراپی در بیرجند، گفت: در سفر سال گذشته نوبخت معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور به خراسان جنوبی از وی درخواست شد دولت در تکمیل و تجهیز این مرکز مساعدت کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون بیماران سرطانی استان با اعزام به دیگر استان‌های کشور دچار مشکلات فراوانی هستند، تأکید کرد: احداث مرکز بیماران سرطانی در مرکز استان یک ضرورت است و اگر مسئولان حمایت کنند این مرکز راه‌اندازی شود، علاوه بر اینکه برای تمام استان مفید خواهد بود، ظرفیت مناسبی برای دیگر استان‌های همجوار است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه بنا بر آمارهای اعلام شده هم‌اکنون بیش از ۴ هزار بیمار سرطانی در استان وجود دارد، گفت: امیدواریم وزارت بهداشت و درمان در امر تجهیز و دیگر امکانات مرکز رادپوتراپی مساعدت لازم را انجام دهد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه این استان در حوزه امکانات و منابع در بخش بهداشت و درمان با مشکلاتی مواجه است، گفت: انتظار داریم وزیر بهداشت و درمان این استان را به‌طور ویژه ببیند.

سید محمد حسینی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای ۱۵۰ هزار کیلومتر وسعت و دارای ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان است، اظهارکرد: از شمال تا جنوب استان حدود ۷۰۰ کیلومتر فاصله وجود دارد و مفهوم آن این‌است که خدمات‌رسانی به مردم این منطقه چقدر سخت و نیازمند توجه بیشتر مسئولان کشوری است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مرزنشینان استان با جدئیت تمام از کیان کشور دفاع می‌کنند، گفت: اگر نتوانیم مشکلات و خواسته‌های مردم را برطرف کنیم، نخواهیم توانست امنیتی که امروز وجود دارد را تأمین کنیم.

حسینی با تأکید بر اینکه مسئولان باید نگاهشان را به مردم این منطقه عوض کنند، یادآور شد: هم‌اکنون به ۵۰۰ نقطه استان آبرسانی به‌صورت سیار انجام می‌شود و مردم با توجه به اینکه با مشکلاتی از جمله بی‌آبی و بادهای ۱۲۰ روزه مواجه هستند، همچنان در منطقه محکم و استوار ایستاده‌اند.

 

‌رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این مراسم گفت: مردم خراسان جنوبی از سال‌های دیرین چشم‌انداز راه‌‌اندازی مرکز بیماران سرطانی در استان هستند.

 

کاظم قائمی در ادامه سفر دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور را به خراسان جنوبی منشأ خیر و برکت دانست و اظهار داشت: در حال حاضر بدلیل نبود برخی از امکانات بهداشتی و درمانی مردم استان مصیبت‌های زیادی برای اعزام به استان‌های دیگر متحمل می‌شوند.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا