امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم بیرجند: از بانک صادرات درخواست داریم سپرده مردم را بدون کم و کاست برگشت دهد و ما با پیگیری کوتاه نخواهیم آمد

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم بیرجند:  از بانک صادرات درخواست داریم سپرده مردم را بدون کم و کاست برگشت دهد و ما با پیگیری کوتاه نخواهیم آمد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در اجتماع عزاداران در آستان مقدس شهدای باقریه(ع) بیرجند به اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: سیاستمدارانی که مسیر را اشتباه می‌روند، امر به معروف و نهی از منکر کنید.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی امروز (۲۱ آذر) در مراسم روز شهادت امام رضا علیه السلام در آستان مقدس امامزادگان شهدای باقریه(ع) اظهار کرد: حدیث سلسله الذهب قدسی است یعنی از خداوند نقل می‌شود و حضرت رضا علیه السلام فرمود: حدیث کرد مرا پدرم موسی بن جعفر و او از پدرش امام صادق. همین طور سلسله سند را ادامه داد تا رساند به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و او از جبرئیل که گفت: شنیدم از حضرت رب العزّه سبحانه که می‌فرماید« کلمه لا اله الا الله حصار من است، پس هر کس که آن را بگوید، ‌داخل حصار من شده و کسی که داخل حصار من شود، ایمن از عذاب من خواهد بود».

وی با بیان اینکه اعتقاد به تنهایی کافی نیست و باید در عمل نشان داده شود، افزود: باید کارهایمان فقط برای خدا باشد و هر کسی توحید اعتقادی و عملی پیدا کرد عذاب نمی‌شود.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه محبت اهل بیت علیه السلام در دل ما قرار دارد، گفت: حضرت رضا (علیه السلام) بعد از نقل این حدیث فرمود:« اما در صورتی که به شرط‌های آن عمل شود، و من یکی از آن شرط‌ها هستم».

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ورود به این پایگاه توحید شرطی وجود دارد که امام رضا (علیه السلام) خود را شرط این ورود می داند، یعنی ولایت ایشان موجب ورود به توحید می‌شود که همان مقام ولایت امام بر مردم است.

وی با اشاره به اینکه شرط توحید اطاعت از ولایت است، عنوان کرد: بخشی از ولایت  بحث حاکمیت است نمی شود انسان توحید اعتقادی داشته باشد اما بگوید طاغوت و استکبار را قبول دارم چون در معصیت و گناه به حرف آنان کرده و بنابراین توحید عملی او دچار مشکل می‌شود.

حجت الاسلام عبادی ادامه داد: اطاعت از امام معصوم علیه السلام اطاعت از خداوند است و لذا نمی شود کسی بدون ولایت توحید داشته باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمان غیبت امام معصوم علیه السلام باید به ولی فقیه جامع الشرایط مراجعه کرد، گفت: اما غیر این می شود طاغوت و خداوند می فرماید: که باید نسبت به طاغوت کفر ورزید.

حجت الاسلام عبادی  افزود: باید محبت طاغوت‌ها و گنهکارها و امریکا و امثال او از دل خارج شود تا محبت اهل بیت علیه السلام وارد دل انسان شود لذا کفر به طاغوت واجب است.

وی با اشاره به اینکه امروز تمام رفتارهای ترکیه و عربستان و بلاهای که بر سر مردم کشورهای اسلامی منطقه در آوردند ریشه آنها در نقشه های امریکا برای منافع اسراییل است، تاکید کرد: تمام موضع‌گیری ها امریکا بازی و برای سردرگمی است چرا که نقشه جامعی برای منطقه خاورمیانه دارند و علاقه دارند این بلاها را بر سر ملت ایران نیز دربیاورند.

حجت الاسلام عبادی خاطر نشان کرد: اما ملت ایران همواره با پیروی از ولایت و نفی طاغوت نقشه‌ها و توطئه‌های استکبار را خنثی کرده است.

نماینده مردم شهرستان های درمیان، بیرجند و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این مراسم بخشی از فضایل و مبارزه آن حضرت را با ظلم و استبداد بیان کرد و گفت: خداوند محبت پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار را در دل شیعیان خصوصا مردم ایران قرار داد.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه افزود: همسویی دولتمردان ترکیه و عربستان سعودی با سیاست های آمریکا در منطقه و دامن زدن به ناآرامی ها در عراق، یمن و سوریه برای منافع اسراییل است.

وی بیان کرد: دشمن برای منطقه نقشه جامع دارد، همان بلایی که بر سر عراقی ها ، سوری ها و یمنی ها آورده است قصد دارد در ایران پیاده کند، ولی موفق نشد، چون مردم پیرو ولایت فقیه هستند و نقشه دشمنان شکست خورد و خنثی شد.

حجت الاسلام عبادی ، پیروزی مردم ایران در دفاع مقدس، غلبه بر بحران های داخلی، فتنه سال ۸۸ و پیشگیری از نفوذ دشمن را نشانه پیروی مردم از ولایت فقیه عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به فرازهایی از بیانات حضرت امام(ره) که فرمودند، پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به این مملکت آسیبی نرسید افزود: مردم تا زمانی که گوش به فرمان ولایت فقیه باشند، به این مملکت آسیب نخواهد رسید و با بررسی تاریخ متوجه می شویم که برخی ها اعتقادی به ولایت فقیه ندارند.

وی با بیان اینکه امر و به معروف نهی از منکر تنها برای حجاب نیست، گفت: مصداق بالای امر به معروف و نهی از منکر سیاسی است چرا که پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود: « هرگاه مردم امر به معروف و نهى از منكر نكنند، و از نيكان خاندان من پيروى ننمايند، خداوند بدانشان را بر آنان مسلّط گرداند و نيكانشان دعا كنند امّا دعايشان مستجاب نشود».

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ملت ایران ولایت مدار هستند و هیچ کوتاهی نکردند و امام خمینی (ره) فرمودند« من انقلاب کردم که پرچم حكومت اسلامی به دست صاحب اصلی اش  برسد».

حجت الاسلام عبادی  یادآور شد: امام موسی صدر مصادف با قیام امام خمینی (ره) به مردم عراق نسبت به رژیم بعث و صدام هشدار داد اما مردم عراق برخلاف مردم ایران بی‌تفاوت بودند تا اینکه صدام ظالم امام موسی صدر را به شهادت رساند و در عراق آب از آب تکان نخورد و نهی از منکر سیاسی نکردند بنابراین وعده رسول خدا محقق شد و بدها بر آنان حاکم شدند.

وی با تاکید بر اینکه با دل داشتن به طاغوت نمی شود ادعای توحید داشت، تاکید کرد: امروز بارها مقام معظم رهبری در خصوص پروژه نفوذ دشمن در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و رسانه‌ای هشدار می‌دهند.

 نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت خارجه امریکا و انگلیس و چند وزارت خانه دیگر در اروپا  مسئول پروژه نفوذ در ایران را برعهده دارند، متذکر شد: همه باید نسبت به پروژه نفوذ دشمن حساس باشند چرا که بسیار خطرناک است.

به گفته وی هر زمانی که امام و مردم به وظیفه خود عمل کنند یقیناً نصرت الهی شامل آنان خواهد شد.

 

عضو مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس با اشاره به ولایتمداری مردم ایران تصریح کرد: آنان از ۱۵خرداد سال ۴۲ وفاداری خود را به حضرت امام(ره) ثابت کردند و همچنان به ولایت فقیه اعتقاد دارند و به آن عمل می کنند.

حجت الاسلام عبادی در پایان با اشاره به موسسه میزان گفت: با برگزاری جلسات متعدد موسسه میزان در بانک صادرات ادغام و موظف شد سپرده مردم را پرداخت کند و از بانک صادرات درخواست داریم سپرده مردم را بدون کم و کاست برگشت دهد و ما با پیگیری کوتاه نخواهیم آمد.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا