امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم بیرجند: شب قدر، شب دعاست و دعا چشمه جوشان رحمت الهی است/ روايت احتضار رهبر معظم انقلاب در جریان حادثه ششم تير

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم بیرجند: شب قدر، شب دعاست و دعا چشمه جوشان رحمت الهی است/ روايت احتضار رهبر معظم انقلاب در جریان حادثه ششم تير

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس به دیدار اخیر نمایندگان با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در این دیدار رهبر فرزانه انقلاب لحظه احتضار خودشان در جریان حادثه ششم تیرماه را گفتند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل ازخبرگزاري شبستان از بيرجند، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی  شب گذشته (۴ تير) در مراسم احیای شب ۱۹ ماه مبارک رمضان در مسجد امام حسین(عليه السلام) بیرجند با اشاره به اهمیت شب قدر اظهار داشت: شب قدر با فضلیت‌ترین شب سال است و مقدرات یک سال انسانها در اين شب ها مشخص می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در شب قدر، پرونده اعمال ما را امام زمان(عج) امضاء می‌کنند، افزود: همانطور که در سوره قدر آمده است «تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ»، نشان از باز شدن درهای رحمت الهی است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه در شب‌های احیاء دعا کردن به درگاه خداوند بسیار مهم است، گفت: شب قدر، شب دعاست و دعا چشمه جوشان رحمت الهی است.

وی افزود: خداوند منتظر این است که بندگانش او را بخواند و خواسته آنان را اجابت کند.

حجت الاسلام عبادی با تأکید بر اینکه در شب‌های قدر تنها برای خودمان دعا نکنیم بلکه در حق دوستان و همسایگان نيز دعا کنیم، بیان کرد: در این شب که از آن به عنوان شب استغفار، شب قرآن بر سر گذاشتن، شب زیارتی امام حسین(عليه السلام) یاد می‌کنند، تقدیر ما بر اساس شایستگی که داریم، مشخص می شود.

وی با بیان اینکه قدر به معنا اندازی‌گیری است، گفت: شب قدر، برای رفتگان نیز دعا کنیم، این اوقات؛ بهترين زمان آمرزش گناهان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تشریح و تبیین دیدگاه شیعه در خصوص شب قدر، اظهارداشت: براساس دیدگاه شیعه و آیات و روایات قرآن، شب قدر تا قیامت ادامه دارد.

وی در ادامه به اشاره به تفسیر سوره قدر، گفت: در آیه« تَنَزَّلُ الْمَلَائِكَةُ وَالرُّوحُ فِيهَا بِإِذْنِ رَبِّهِمْ مِنْ كُلِّ أَمْرٍ» که فعل مضارع است، خداوند می‌گوید؛ فرشتگان و روح نازل می‌شود و این نزول نیز همواره استمرار دارد.

حجت الاسلام عبادی تصریح کرد: دیدگاه‌ها سفلی‌ها و برخی از قومیت‌های مذهبی این‌است که شب قدر، یک شب است و این بر اساس آیات و روایات فراوانی که از پیامبر(صلي الله عليه و آله) وجود دارد، اين ادعا باطل است.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه با بیان اینکه اگر می‌خواهیم از رحمت خداوند بهره‌مند بشویم باید به سوی آن گام برداریم، گفت: جریان انقلاب اسلامی، پیروزی در جنگ تحمیلی، حادثه طبس و اقتدار ایران در بین سایر کشورهای منطقه و دنیا بواسطه قدم‌هایی که در راه خداوند برداشته شده، محقق شده است.

وی تصریح کرد: اگر امروز ایران اسلامی دارای امنیت بالایی است و در کانون بحران خاورمیانه بسیار آرام است، بخا‌طر حرکت در مسیر الهی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در شب قدر برای مردم مظلوم بحرین، فلسطین، یمن، سوریه و عراق دعا کنیم، اذعان داشت: امروز خط مقدم مبارزه با جریان کفر و تکفیری در سورریه و فلوجهاست.

وی افزود: خسران دیده است که کسی متصور شود که ما باید در مرزهای خودمان باشیم و آنجا را فقط نگهداریم.

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: امنیتی که امروز ایران اسلامی دارد به واسطه تلاش‌های جریان مقاومت و همچنین حزب الله است والا مشخص نبود تا الان چه بلاهایی بر سر ملتمان در می‌آوردند.

وی در ادامه با اشاره به تحولات کشور بحرین، گفت: برای سلامتی و همچنین موفقیت‌های پش‌روی شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین دعا کنیم.

امام جمعه موقت بیرجند در ادامه به مناسبت دیگر شب ۱۹ ماه رمضان اشاره کرد و اظهارداشت: در این شب فرق مبارک سر امام علی(عليه السلام) مورد اصابت شمشیر ابن مجلم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه امام علی(عليه السلام) از سه روز قبل خود را منتظر رفتن کردند، افزود: روایت شده که حضرت علی بن ابی‌طلب(عليه السلام) از امت خود خسته شده بود و منتظر آمدن ابن مجلم بودند.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه مولا علی(عليه السلام) خون دلهاي زيادي از مردم کوفه خوردند، اذعان داشت: آنچه که داریم حب علی ابن ابیطالب(عليه السلام) است.

وی با اشاره به لحظه احتضار انسان‌ها گفت: باید همواره از خودمان سئوال کنیم که عمرمان را برا چه چیز گذاشته‌ایم و در محضر خداوند چه کار خیری انجام داده ایم که قابل عرضه در برابر او باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در ادامه به دیدار اخیر نمایندگان با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: در این دیدار رهبر فرزانه انقلاب از لحظه احتضار خودشان در جریان حادثه ششم تیرماه گفتند و فرمودند؛ «در سال ۶۰ که آن حادثه‌ی کذایی برای بنده اتّفاق افتاد در مسجد ابوذر، خب بیهوش شدم. بعد من را بلند کرده بودند و در حینی که من را از داخل مسجد می بردند به طرف ماشین، دو بار سه بار به هوش آمدم و دوباره از هوش رفتم تا بعد بالاخره کاملا بیهوش شدم. در این دو سه باری که به هوش آمدم، یک بار احساس کردم که این لحظه‌ی آخر است، یعنی کاملاً احساس کردم که لحظه‌ی مرگ است. ناگهان همه‌ی زندگیِ گذشته در مقابل چشمم مجسّم شد. با خودم فکر کردم که خب، حالا چه دارم برای عرضه کردن؟ هرچه فکر کردم، دیدم همه‌اش قابل مناقشه است.”

وی افزود: رهبر انقلاب اسلامی با آن جایگاه دینی، مبارزاتی و والایی که دارند در ادامه سخنانشان، فرمودند؛ « ناگهان احساس کردم که بین زمین و آسمان معلّقم، مثل آدمی که اصلاً به هیچ‌جا دستش بند نیست. گفتم پروردگارا! وضع من این‌جوری است، میبینی دیگر، من ظاهراً هیچ‌چیز ندارم؛ آن‌طور که حساب میکنم میبینم هیچ‌چیز دستم نیست، یک‌جوری مگر خودت رحم کنی».

حجت الاسلام عبادی تأکید کرد: در لحظه احتضار انسان‌ها فکر می‌کنند که کارهایی که انجام داده‌اند، چقدر برای خدا بوده است؟ چقدر حقوق‌های میلیونی برای خدا بوده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود به مسئله تغییر استاندار خراسان جنوبی اشاره کرد و اظهارداشت: متأسفانه در روزهای گذشته برخی‌ها مسائلی مطرح کردند که در جریان انتصاب استاندار، نمایندگان در آزمون بزرگی قرار دارند که این حرفها نادرست است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل انتصاب بر اساس قانون در اختیار دولت است و نمایندگان فقط می توانند مشورت بدهند، گفت: باید بگوییم که دولت در آزمون بزرگی قرار دارد و اینکه بخواهیم به مردم ذهنیت اشتباهی بدهیم، غیرقابل قبول است.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا