امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم منطقه حاجی آباد بیرجند: پروژه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) پیشرفت خوبی داشته است/ با راه‌اندازی کامل این بیمارستان بخش زیادی از مردم استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند

حجت الاسلام عبادی در جمع مردم منطقه حاجی آباد بیرجند:  پروژه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) پیشرفت خوبی داشته است/ با راه‌اندازی کامل این بیمارستان بخش زیادی از مردم استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تقدیر و تشکر از مسئولان سازمان تأمین اجتماعی کشور و خراسان جنوبی، گفت: پروژه بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) پیشرفت خوبی داشته است که با راه‌اندازی کامل این بیمارستان بخش زیادی از مردم از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی(دهم آذرماه سال جاری) در اجتماع عزاداران حسینی در هیأت حسینی حاجی آباد بیرجند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام و فرارسیدن اربعین حسینی اظهارداشت: یکی از افراد شاخص این استان مرحوم حجت الاسلام و المسلمین دکتر حاجی آبادی بود که افتخار ایشان، روضه خوانی اهل بیت(ع) بوده است.

 

وی در ادامه به پیشرفت های ایران اسلامی در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری اشاره کرد و گفت: بعد از انقلاب اسلامی در حوزه‌های فناوری، نظامی، پزشکی و عمرانی پیشرفت‌های قابل ملاحظه ای داشته‌ایم و در بسیاری از زمینه‌ها به خودکفایی نیز رسیده‌ایم.

 

وی با بیان اینکه پیشرفت‌های ایران اسلامی در سایه سنگین تحریم‌ها و جنگ ۸ ساله دوران دفاع مقدس رقم خورده است، بیان کرد: تحریم‌های ناجوانمردانه از ابتدای انقلاب اسلامی بر علیه ملت ایران وضع شده بود و در این شرایط به همت جوانان غیور رشد علمی ایران ۱۱ برابر متوسط جهانی رسید.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به بعد نرم افزاری انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهارداشت: در حوزه نرم افزاری علیرغم پیشرفت‌های که داشته‌ایم اما در حوزه‌های اجتماعی ضعف‌هایی وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه انتظار در حوزه نرم افزاری بسیار بالا است، گفت: بخشی از اختلاس‌های میلیاردی، فسادها، عدم رعایت نظم و قانون مداری ریشه در پرورش و تربیت نیروی انسانی و از همه مهمتر سبک زندگی دارد.

 

حجت الاسلام عبادی با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری به سبک زندگی اسلامی، یادآور شد: جامعه‌ای که در آن از سبک زندگی اسلامی غفلت شود، فساد در خانواده‌‌های شکل می‌گیرد.

 

وی افزود: در سبک زندگی غربی، فردگرایی قرار دارد که این نقطه مقابل سبک زندگی اسلامی است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در اسلام هر کجا که موجب همبستگی و وحدت می‌شود بر آن تأکید دارد و هر کجا که تفرقه و از هم گستگی باشد نهی شده است.

 

امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه بالاترین صدقه صله رحم است، اظهارداشت: در اسلام بر خمس، زکات، صدقه، قرض دادن، عفت و پاکدامنی و مواردی دیگر بسیار تأکید شده و منظور آن نیز است که نباید نسبت به دیگران و همسایه بی تفاوت بود.

 

وی تهاجم فرهنگی دشمن را بسیار مهم دانست و افزود: جامعه ای که در آن بی بند و باری و نگاه های حرام شکل بگیرد، سر آغاز بحران‌های اجتماعی و روحی است.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان این مطلب که اسلام بر کنترل نظام خانواده تأکید فراوانی دارد، گفت: بیشترین نفع از عفت و پاکدامنی را خانم‌ها می‌برند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در غرب بیشترین ظلم ها به زنان می‌شود، اذعان داشت: در غرب با توجه به رواج روابط نامشروع، فردگرایی، فساد و فحشا بالاترین ظلم ها زن‌ها می‌کنند.

 

وی افزود:در غرب زن تن به هرکار سختی می‌دهد تا مخارج زندگی خود را تأمین کند و این در صورتی است که مردان در غرب به‌دنبال لذت‌رانی هستند.

 

امام جمعه موقت بیرجند تأکید کرد: ایجاد دهها شبکه ماهواره‌ای با هدف تغییر رفتارها و سبک زندگی مردم ایران اسلامی راه‌اندازی شده است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تهاجم فرهنگی دشمن بعد نرم افزاری انقلاب اسلامی را هدف قرار داده است، گفت: دشمنان اسلام بنا دارند رفتارهای مردم را با شیوه‌های دیگر تغییر دهند، آنها بدنبال جایگزینی بی‌بند و باری به جای ازدواج و یا ربا به جای قرض دادن به همسایه هستند.

 

وی با بیان اینکه غرب کعبه آرزوها نیست، خاطرنشان ساخت: غرب به دنبال این است که بجای پیوند عاطفی در خانواده‌ها آنان را به تنهایی، فساد، فحشا، بی عفتی و منکرات بکشاند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و اظهارداشت: آمار طلاق در خراسان جنوبی و کشور بالا رفته است.

 

وی در ادامه گفت: بخش عمده‌‍ای از مسائل مربوط به طلاق برگرفته از شبکه های ماهواره ای و تغییر سبک زندگی است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به جریان‌های استکباری از جمله انگلیس در هدایت‌گری شبکه‌های ماهواره ای اشاره کرد و یادآور شد: انگلیس‌ها برای اینکه خودباوری را از جوانان و مردم بگیرند در گذشته در بیرجند تریاک را به‌صورت رایگان به مردم می‌دادند و بعد تریاک سوخته را خریداری می‌کردند.

 

وی در پایان این بخش مطالب خود خاطرنشان ساخت: اگر از سبک زندگی اسلامی فاصله بگیریم سیلی خواهیم خورد.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به هشدارهای مقام معظم رهبری در زمینه نفوذ دشمن، گفت: وقتی سیاستمداری شیفته غرب می‌شود، بدانید این نفوذ سیاسی و اقتصادی دشمن است.

 

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مسائل استان اشاره کرد و اظهارداشت: بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند توسط سازمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی احداث شد که با راه‌اندازی کامل آن بخش زیادی از مردم استان از امکانات آن بهره مند می‌شوند.

 

وی افزود: این پروژه(بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) ) با سرعت خوبی احداث شد و در جلساتی که با آقای دکتر نوربخش ریاست محترم سازمان تأمین اجتماعی کشور و استان داشتیم حمایت‌های بسیار خوبی شکل گرفت و طی گزارش‌های داده شده این پروژه با کمبود اعتبارات مواجه نشد که جای دارد از تلاش‌های مسئولان ذیربط تشکر نماییم.

 

حجت الاسلام عبادی به پیگیری‌های صورت گرفته به منظور حل مشکل سپرده‌گذاران میزان اشاره کرد و افزود: طی این ۱۰ ماه گذشته جلسات زیادی در سطح مجلس و وزارت‌خانه های مربوطه گذاشته شد؛ در ابتدا مسئولان بانک مرکزی زیربار وضعیت موسسه میزان نمی‌رفتند و با اقداماتی که انجام شد در نهایت بانک صادرات امور مربوط به این موسسه را بر عهده گرفت و هم اکنون اقدامات جابجایی حساب‌ها در حال انجام است.

 

وی در ادامه گفت: طی ۱۰ ماهه اخیر مردم به‌خاطر اینکه پول‌هایشان در موسسه میزان بود دچار مشکلات فراوانی شده اند و امیدواریم مسئولان بانک صادرات در پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران نهایت همکاری و سرعت را داشته باشد.

 

1 2 4

 

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا