حجت الاسلام عبادی در گفتگو با دو هفته‌نامه مهرمشرق با اشاره به سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی، گفت: درد بی آبی درمان نشد

نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی: وجود برای کمبود آب در استان هیچ برنامه دقیق و زمان بندی شده ای در نظر گرفته نشد و حتی رئیس جمهور در صحبت های خود اشاره کرد که قول مساعدی درباره آب نمی دهد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از دو هفته نامه سیاسی، فرهنگی مهرمشرق(13 دی ماه 93)، حجت الاسلام عبادی در این نشریه به تشریح کوتاهی در خصوص سفر رئیس جمهور و وزراء به خراسان جنوبی پرداخته است:
امتیازی که به اولین سفر رئیس جمهور و اعضای هئیت دولت به خراسان جنوبی از ضعیف، خوب و عالی می توان داد نمره خوب است. اختصاص 270 میلیارد تومان اعتبار و لوله کشی 600 کیلومتر مربع آب کشاورزی درون استان و …. از جمله مواردی است که برای استان مثمر ثمر بود.
اما چند نکته در اولین سفر رئیس جمهور به استان پهناور خراسان جنوبی که باید بیشتر مورد توجه قرار می گرفت، مورد غفلت قرار گرفت.
اول مدت زمان حضو هئیت دولت در استان بود، که با وجود مشکلات عدیده ای که در استان وجود دارد این سفر یک روزه کافی نبود و بهتر بود قبل از سفر حداقل با مجمع نمایندگان استان مشورتی صورت می گرفت که چنین کاری انجام نشد.
دوم با توجه به خشکسالی های متعدد در استان، بحث آب مهمترین اولویت به شمار می آید و هم اکنون بیش از 400 روستای استان با تانکر آبرسانی می شود و 230 روستای استان را از نزدیک دیده ام که چه مشکلاتی دارند، طوری که هر فردی با تماشای این وضعیت در روستاها تا مدتها متأثر می شود.
با این وجود برای کمبود آب در استان هیچ برنامه دقیق و زمان بندی شده ای در نظر گرفته نشد و حتی رئیس جمهور در صحبت های خود اشاره کرد که قول مساعدی درباره آب نمی دهد. همچنین قبل از سفر رئیس جمهور بنا به در خواست مجمع نمایندگان استان حداقل انتظار می رفت جلسه ای با اعضای این مجمع رفته می شد تا با شرایط و مشکلات و استعدادهای استان بیشتر آشنا می شدند و نمایندگان هم درد و دل های خود را در میان می گذاشتند که این جلسه نه در قبل و سفر مهیا شد نه در حین سفر و دولتی ها بدون شنیدن صبحبت های نمایندگان مردم کارشان را انجام دادند.
هرچند رئیس جمهور از زبان مسئولان و نمایندگان درباره مشکلات استان شنیدند اما ارزش این را داشت که وقت و زمان بیشتری بریا سفر به استان گذاشته می شد تا از نزدیک بسیاری از مشکلات مردم را می دیدند و مشکلات را از نزدیک حس می کردند.
البته که تمام سفرها ایده آل نیست اما در مجموع این سفر می توانست با بهره گیری از تجربیات نمایندگان استان پربارتر هم از لحاظ محتوا و هم زمانبندی باشد.

مهرمشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.