امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در دیدار با وزیر صنعت: کارگروه ویژه برای پیگیری مشکلات صنایع خراسان جنوبی تعیین شود

حجت الاسلام عبادی در دیدار با وزیر صنعت: کارگروه ویژه برای پیگیری مشکلات صنایع خراسان جنوبی تعیین شود

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر تعیین کارگروه ویژه برای پیگیری مشکلات واحدهای صنعتی و حوزه صادرات استان تاکید کرد.

سید محمدباقر عبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به دیدار امروز خود با وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای پیگیری مشکلات استان در حوزه تجارت و واحدهای تولیدی  استان بیان کرد: در این دیدار مشکلات یکی از صنایع بزرگ استان پیگیری شد که وزیر قول‌هایی را در راستای رفع مشکلات این واحد را داد.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت لاستیک سازی و اجرای فاز دوم کویر تایر در این دیدار مطرح شد، ادامه داد: وزیر صنعت، معدن و تجارت نظر مساعد برای اجرای فاز دوم این طرح را داشت که در این راستا دستور برگزاری جلسات تخصصی برای بررسی جزئیات این طرح را داده است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف با اشاره به بدهی خودروسازان به کارخانجات لاستیک سازی گفت: در این راستا نیز وزیر صنعت قول تسریع در پرداخت بدهی صنعت لاستیک سازی کویر تایر را داد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر صنایع خراسان جنوبی وضعیت خوبی ندارند، عنوان کرد: خراسان جنوبی در حوزه صادرات کالا و گمرکات نیز مرز با نشاطی را با افغانستان ندارد.

حجت الاسلام عبادی با تاکید بر اینکه باید کارگروهی برای رفع موانع واحدهای صنعتی، بازارچه‌های مرزی و حوزه صادرات استان تعیین شود، بیان کرد: توجه به حوزه صادرات استان برای رونق اقتصادی به خصوص در مرز و روستاهای مرزی باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به مشکلات حوزه فرش دستبافت استان تصریح کرد: مشکلات این بخش نیز برای وزیر صنعت، معدن و تجارت بازگو شد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف با بیان اینکه قالیبافان استان در زمینه فروش با مشکل مواجه هستند، گفت: باید با حمایت از بخش خصوصی و قالیبافان کمک شود تا در زمینه صادرات فرش شاهد رونق این صنعت در منطقه باشیم.

وی با بیان اینکه احیای صنایع دستی یکی از مهم‌ترین راه‌های اشتغال زایی در استان خراسان جنوبی با توجه به مشکلات خشکسالی است، عنوان کرد: در این راستا نیاز است تا حمایت و توجه ویژه به صنعتگران و روستائیان استان شود.

حجت الاسلام عبادی بیان داشت: دولت باید زمینه فروش فرش را فراهم کند و در این زمینه تولیدکنندگان را حمایت کند.

وی به مشکلات سیمان باقران به عنوان یکی دیگر از صنایع بزرگ استان اشاره کرد و گفت: در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت مشکلات این صنعت نیز عنوان شد که نعمت‌زاده قول رایزنی برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز این طرح را در هیئت دولت داد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف ادامه داد: باید ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات این طرح از سوی بانک کشاورزی اعطا می شد که هنوز پرداخت نشده است.

وی اظهارامیدواری کرد با رفع مشکلات و بهره برداری از این واحد صنعتی شاهد اشتغال و توسعه اقتصادی استان باشیم.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه برای بررسی مشکلات واحدهای صنعتی استان درخواست سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت را به استان داشتیم گفت: نعمت‌زاده اظهار علاقمندی برای این سفر را داشت که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا