امام خامنه ای(مد‌ظله‌العالی): کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند زیرا عقل می‌گوید باید از تجربه‌ها درس گرفت.

حجت الاسلام عبادی در سفر وزیر ارتباطات به خوسف خواستار شد: ضرورت کاهش نرخ سود بانکی برای سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی

حجت الاسلام عبادی در سفر وزیر ارتباطات به خوسف خواستار شد: ضرورت کاهش نرخ سود بانکی برای سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس خواستار کاهش نرخ سود بانکی برای ترغیب سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی شد.

 

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی شنبه شب در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد اظهار کرد: خراسان جنوبی معادن بسیار خوبی دارد اما بیشتر این معادن سرمایه گذاری نشده و بهره برداری نمی‌شود، اگر هم بهره برداری می‌شود بصورت خام است و فله‌ای صادر می‌شود و فرآوری نمی‌شود.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاران بیشتر رغبت به سرمایه‌گذاری در تهران و شهرهای نزدیک تهران را دارند چون تهران مرکز پخش مواد اولیه صنایع و پخش مواد تولیدی کارخانه‌ها در کشور است.

عبادی ادامه داد: سرمایه‌گذار در خراسان جنوبی باید مواد اولیه را هزار کیلومتر از تهران بیاورد و سپس محصولات تولید شده را برای توزیع هزار کیلومتر به پایتخت بفرستد که هزینه برایش گران تمام می‌شود لذا رغبت به سرمایه‌گذاری در این استان پیدا نمی‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس راه احیای اقتصاد خراسان جنوبی را کاهش سود بانکی دانست و به دولت پیشنهاد کرد برای رغبت سرمایه گذاران به سرمایه‌گذاری در خراسان جنوبی و آبادانی صنایع و معادن این استان، دولت نرخ سود بانکی برای این استان را کاهش دهد.

وی ادامه داد: اگر دولت نرخ سود بانکی در مناطق غیر برخوردار را کاهش ندهد، با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی این مناطق از نظر اقتصادی آسیب جدی می‌بینند.

انتهای پیام/۶۹۰۳۶/صا

ارسال یک دیدگاه

تمام حقوق این وبسایت متعلق به نماینده مردم شریف شهرستان های بیرجند، درمیان و خوسف درمجلس شورای اسلامی است. استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

بازگشت به بالا